Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie Filtr ND 1000 szary

    Witam proszę o pilną poradę / wyjazd /
    Chcę zakupić filtr szary aby rozmyć wodę za dnia / morze, potok, strumyk/ Czy ND 1000 Hoya lub Kenko będzie dobry ? A może jednak zamiast filtra szarego zakupić polaryzacyjny pod kątem wyjazdu wakacyjnego nad Bałtyk ? Zapewne najlepiej mieć obydwa tylko fundusze....Wiem,że za filtr szary trzeba dać około 250 PLN.

  2. #2

    Domyślnie

    Polar wymaga dużej rozwagi w używaniu i wizjera w którym dobrze widać (lub LV). Mam jeden krótki wyjazd do Norwegii fotoskopany nieumiejętnym używaniem polara - niejednorodne niebo.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie

    Też to właśnie zauważyłem przy polarze,że łatwo przesadzić . Bawiłem się pożyczonym i tez na kilku kadrach niebo jakby o różnych jasnościach, niejednorodne.

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę że little stopper będzie lepszym rozwiązaniem jak nie masz kompletu. Operując przysłoną można uzyskać dużo większą elastyczność w rozmyciu niż z Big stopperem.
    Druga kwestia że jak masz słaby obiektyw który winietuje to z ND1000 wada ulegnie takiemu zwiększeniu że zdjęcie może okazać się bezużyteczne.
    3 argument że najlepsze efekty poza minimalistycznymi uzyskuje się średnim gdzie widać ciekawą fakturę płynącej wody a nie efekt ołowiu lub bezkształtnej smugi.
    Sam Polar to osobna kwestia. Ale jak masz ograniczony budżet to zacznij od stopera bo w tani polar nie warto iść wcale.

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko zależy od warunków na lokacji. Ja kiedyż stosując big stoppera zjechałem do 8s na Fuertaventurze ok godziny 17. Nad Bałtykiem zapewne starczy little stopper.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie

    Tylko,że ja chcę kupić filtr wkręcany na obiektyw. Czyli lepiej na początek jako jedyny filtr szary ND 64 ?

  7. #7

    Domyślnie

    Latem ND64 niewiele ci da w krajobrazie, chyba że w jakiś mocno pochmurny dzień., szybko płynący strumień czy niewielkie rozmycie. ND100 to minimum mz, w jasne dni ND1000 będzie akurat. Możesz to pogodzić i kupić ND500.

  8. #8

    Domyślnie

    Mam dokladnie taka hoye, w zasadzie to nawet 2 sztuki bo przy przejściu na FX potrzebowałem większej średnicy. Filtr jest spoko jak za ta cene. Jak zaczynasz z big stopperem zabawę to pamiętaj o zaślepce na wizjer, bo ja pierwszy plener przez to miałem stracony. Niestety dopiero w domu na kompie zobaczyłem zafarby.

    Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
    Kiedyś: Nikon D70, Nikon D90, Nikon D7100
    Teraz: Nikon D750 + Tamron 24-70, Tamron 90 macro, Sigma 70-200, Nikkor 50

  9. #9

    Domyślnie

    Kup sobie wkręcany np HOYA ND1000 PROND. Niezła cena i nie ma zafarbu. Może też być Haida NanoPro MC ND1000 / ND3.0, choć ciut droższy. Nic nie piszesz o posiadanych obiektywach, ale niezależnie od tego sugeruję kupno filtra 77mm, bo ten obsłuży Ci prawie wszystkie szkła. Jak będziesz chciał nakręcić na obiektyw o mniejszej średnicy dokupisz redukcję za grosze a filtr będzie uniwersalny.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie

    co do obiektywów to mam sigma 17-50 2,8 i nikkor 70-200 2.8 VR II i body DX tylko w planach mam kupno z6 , lub z5 jak nie będzie źle , a duzo taniej tylko chyba przy ewentualnym zakupie takiego 14-30 S to średnica duzo większa i tu byłby problem, ale dziękuję za rady.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pożyczę na 4 dni filtr ND 1000 82mm.
    By siutek in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-06-2016, 09:28
  2. Filtr szary, neutralnie szary połówkowy?
    By Carax in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 11:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •