Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43
  1. #31

    Domyślnie

    Z okazji komunii swego dziecięcia zainwestowałem w Nikkora 24-70 F4. Plan był taki by zabrać Z50 na uroczystość i przy okazji zrobić parę zdjęć po. No bo lżej nosić niż D700. W sumie (z lenistwa) nie wyjąłem z torby obiektywów jakie miałem, więc wagowo wyszło i tak samo jakbym zabrał starszy sprzęt i jedno-dwa szkła. Ot, postęp

    Nikkor fajny, faktycznie ostry od F4. Dawno nie kupowałem nowych obiektywów do Nikona i powiem, że zniesmaczony jestem cenami. Rozumiem, że nowość itp. ale jednak ... dla mnie dużo i nieprędko pewnie pozwolę sobie na jeszcze jakieś inne (a na pewno na coś z lepszym światłem). Plus chociaż, że przyszłościowy to w miarę zakup, bo w sumie obiektyw pod pełną klatkę.

    No ale nie o tym. Takie coś udało mi się nim ustrzelić

    22. Zebra.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Landscape.jpg
Wyświetleń:	455
Rozmiar:	631,4 KB
ID:	52084

  2. #32

    Domyślnie

    Kręcąc się w dalszym ciągu, w Sowiogórskich okolicach wybrałem się na zwiedzanie Twierdzy Sowiogórskiej. Byłem już kiedyś ale ciągle tam ostro inwestują, udostępniają kolejne atrakcje do zobaczenia więc warto. Kto nie był, to zachęcam do wycieczk. A jak traficie na przewodnika równie dobrego jak ten, który oprowadzał nas, to czas dodatkowo leci jeszcze szybciej

    Aparat oczywiście jakiś ze sobą miałem (tym razem Nikona Coolpix P610) więc to i owo udało się ustrzelić

    23. Srebrna Góra i dalsze okolice
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nik.jpg
Wyświetleń:	401
Rozmiar:	215,8 KB
ID:	55848

  3. #33

    Domyślnie

    Nie mogę coś ostatnio utrafić na dobrą pogodę do zdjęć górskich to udałem się na bezpieczny spacer po lesie. Straszne cięcia u nas dokonują, aż żal patrzyć jak popsuli miejsca, które lubiłem Coś tam jednak udało się dokonać, może nie wybitne ale lepiej niż wcale.

    Wykonane Nikonem Z50 z manualnym szkłem Raynox Polaris 45-135mm F3.5
    24. Lasy pod Oleśnicą.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s_krajobrazy-4.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	708,7 KB
ID:	56687

  4. #34

    Domyślnie

    Jesień w swoim najlepszym okresie już chyba się kończy. Przymrozki były, teraz pada. Kto nie zdążył załapać się na liście, kolory to może mu się już nie udać
    Ostatni weekend był dla mnie dość łaskawy bo mimo, że przespałem piękny wschód słońca to na dziennym spacerze to i owo udało mi się sfotografować. Parę zdjęć dałem w innych działach, nie będę ich tu dublował, ale coś postaram się zamieścić w kolejnych postach.

    Tym razem znów inny aparat - Samsung NX1000 Wkurzyły mnie tańsze maszyny jakie miałem (a to szumy na wyższym ISO, a to płaskie te fotografie), zrobiłem czystkę sprzętową z nastawieniem noszenia znów Nikonów. Długo jednak nie wytrzymałem i uznałem, że koniecznie coś małego, taniego na spacery mieć muszę. No i padło na Samsunga. Fajny, faktycznie jest. JPG spodobały mi się w nim na tyle, że chyba odpuszczę robienie RAW. Szkoda miejsca na dysku i czasu na obróbkę jak od razu już prawie jest idealnie

    Nie przedłużając.

    25. Droga na Przełęcz Jugowską.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	road.jpg
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	628,2 KB
ID:	57466

  5. #35

    Domyślnie

    Żeby nie było, iż samochodem się tylko wożę , będzie coś z wycieczki pieszej. Wzgórza Wyrębińskie, okolice Gór Sowich.
    26.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sesja_s.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	302,8 KB
ID:	57485

  6. #36

    Domyślnie

    W ramach odpoczynku od górskich klimatów wybrałem się ostatnio na parę wycieczek w bliższej okolicy Oleśnicy. Może i płasko, lesiście mamy ale i tak ładnie. Na początek pochwalę się dwoma, dość wąskimi kadrami znad Milickich Stawów o poranku. Miejsce warte zobaczenia, zwłaszcza wielbiciele ptaków powinni być usatysfakcjonowani. Mi niestety zdjęcia ptaków wyszły słabo - widać niedostatki sprzętowe (albo techniki twórcy). W każdym razie z moim obiektywem (24-70 na Z50), do ptaków nie miałem co startować.

    27. Poranne widoczki znad stawu Słonecznego Górnego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	335,1 KB
ID:	57631

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I jeszcze taki kadr z tej wycieczki.
    28. Staw Słoneczny Górny
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	233,5 KB
ID:	57632

  7. #37

    Domyślnie

    Google maps to świetne narzędzie Zastanawiając się gdzie w okolicach Oleśnicy uda mi się wynaleźć ciekawy obszar z wodą (przy którym nie byłem) natrafiłem na okolice wsi Szczodre, w której znajduje się piękny park. Jest woda, jest pałac! no i mnóstwo rekreacji dla dzieci (place zabaw, siłownie plenerowe). Aż zaskoczony jestem, że nigdy o nim nie słyszałem.
    Poranna włóczęga po tym obszarze zaowocowała takim oto kadrem
    29. Staw w Parku Szczodre
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	small1.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	516,4 KB
ID:	57758

  8. #38

    Domyślnie

    30. Kaczy staw, Szczodre.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	small.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	1,87 MB
ID:	57826

  9. #39

    Domyślnie

    Odkopię wątek, bo co będę zaśmiecał forum zdjęciami luzem Tym razem (chyba) Góry Stołowe w mojej interpretacji

    31. Promienie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	promienie.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	674,7 KB
ID:	61020

  10. #40

    Domyślnie

    Świetne zdjęcie

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Tajemniczy Dolny Śląsk
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 09:53
  2. [ Reportaż ] Dolny Śląsk Przeciwko Islamizacji!
    By Zelber in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-09-2015, 10:19
  3. [ Krajobraz ] Dolny Śląsk
    By mateosite in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 09:38
  4. Dolny Śląsk - serwis
    By bajec in forum Serwis
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 23:49
  5. [pytanie] Dolny Śląsk
    By stempien in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-03-2008, 18:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •