Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
  1. #31
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Na slubie 4 eneloopy AA wystarczyly z nawiazką. Wyzsze ISO i slaby błysk by byl malo widoczny.
    Ale spróbuj dopalać w ostrym słońcu przez parasolkę. Wtedy się przydają aku na zmianę.
    W repo sie czesto blyska i czas ladowania ma znaczenie ale bez przesady. Jak lampa daje full to tak. Ale przy slabym blysku to na AA mam natychmiast gotową lampę (SB800).
    Przy strobingu w plenerze tak sie nie pracuje.
    Czyli zalezy od zastosowań.
    Dla mnie kolejna ladowarka dyskwalifikuje sprzęt. Bo i tak na wyjazdy musze miec przedluzacz z trojnikiem i kilka ladowarek/zasilaczy (laptop, telefon, body, AA).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #32

    Domyślnie

    Poogarniałem troszke temat Panowie z Quadralite Navigator X, już w sumie miałem kupić i Was już nie dręczyć, ale zauwazyłem że praktycznie w ogole nie można dostac samego odbiornika osobno, są tylko zestawy nadajnik/odbiornik, a jak wiadomo odbiorników będe potrzebował kilka. Dziwna sprawa, może to ktoś wytłumaczyć?

  3. #33

    Domyślnie

    Zarówno na cyfrowych jak i w oficjalnym sklepie quadralite odbiorniki są, choć mają status Na zamówienie. Biorąc pod uwagę, że to wszystko made in china i obecną sytuacją CoViDową, chyba nie ma się co dziwić. Zostaje czekać.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kelvar Zobacz posta
    Tyle, że akumulator w lampie (dedykowany) w tym wypadku daje też szybsze ładowanie błysku.
    Co do wytrzymałości na sesji - dzisiaj zrobiłem całe wesele na JEDNYM akumulatorze. Jakby był już słaby - podłączam pod ładowarkę (działa ładując przez dobry powerbank - akumulatory do aparatu i lampy mogę ładować w ten sposób bez problemu... - świetna sprawa .
    Więc czy ten akumulator dedykowany jest taki zły?
    Sam używam 2xStrobossa 60N na 4xAA, a jako głównej lampy V1 (dodatkowy aku niestety jest niezbędny jak dla mnie... Choć nigdy mi się nie przydał ).
    Nowoczesne "zabawki dużych chłopców" na AA np latarki taktyczne akceptują (z obustronnym pozytkiem) akumulatory litowe 3.7V o tym samym wymiarze fizycznym, latarki mają na tym większe osiągi i nic się nie psuje.

    Jak z naszymi "błyskotkami" Godox/Quadralite na AA ?
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  5. #35

    Domyślnie

    Może z innej beczki, ciekawy koncept podsunąłes: lampa błyskowa na wymienne ogniwa 18650.
    To mógłby być hit moim zdaniem.

    Wysłane z mojego kalkulatora Casio.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Zarówno na cyfrowych jak i w oficjalnym sklepie quadralite odbiorniki są, choć mają status Na zamówienie. Biorąc pod uwagę, że to wszystko made in china i obecną sytuacją CoViDową, chyba nie ma się co dziwić. Zostaje czekać.

    Na amazon.de wydaje się są obecne
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Na amazon.de wydaje się są obecne
    Człowieku, to było miesiąc temu. Na cyfrowych już są normalnie dostępne.
    Ba, na allegro są oryginalne godoxy. Drożej niż rebrand Quadralite. I bez gwarancji.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Nadajnik/odbiornik yongnuo RF605N
    By wisienka06 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-09-2020, 21:47
  2. Odbiornik Rf-603 do Canona, a nadajnik Rf-603 do NIkon
    By foto4deg in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 09:35
  3. 2x nadajnik i odbiornik w jednym.
    By rgt in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 16:31
  4. Odbiornik - nadajnik do nikona
    By ProTofik in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 16:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •