Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Question Nadajnik/Odbiornik

    Cześć Wszystkim,
    Przymierzam się do zakupu pierwszego sprzetu do wyzwalania błysku zdalnie, od razu dodam że nie mam bladego pojęcia co jest mi potrzebne itd.
    Wiem ze zadaje naiwne pytania, lecz chce zdobyc wiedze w praktyce, a czy Wy moglibyscie mi podac taki zestaw który ma wszystkie potrzebne funkcje?
    Chciałbym aby zakupiony zestaw działał do moich lamp SB910/900 i body D7200 i D7500 aby miał wszystkie tryby TTL czy coś takiego.
    Rozumiem, że potrzebuje na aparat nadajnika, a na każda z lamp odbiornik tak?

    Czy na przykład YN-622N KIT jest czymś dla mnie?
    Dziekuje za wyrozumiałość
    Ostatnio edytowane przez Owadus ; 09-07-2020 o 08:28

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, to będzie działać w trybie TTL. Potrzebujesz jeden nadajnik + odbiornik pod każdą z lamp.

  3. #3

    Domyślnie

    Jasne, powiedzcie mi prosze, czy zestaw niżej który wymieniłem czyli YN-622N KIT (https://www.cyfrowe.pl/aparaty/yongn...pka-nikon.html),
    kosztuje 400 zł, czy na komplet 2 odbiorników/nadajników jest to cena wysoka/średnia? Jest coś lepszego/gorszego co by równiez zachowało wszystkie funkcje?
    Tak jak mówiłem chce nabrac wiedzy w praktyce, miec na start wszystkie funckje a wraz z nabraniem doświadczenia odrzucić to co według mnie sie nie przyda, niż potem dokupowac nowy zestaw bo obecny nie ma funkcji X

  4. #4

    Domyślnie

    To jest bardzo dobra cena. Pocket Wizard lub firmowe zaczynają się od ok. 1000 zł. Yongnuo to rozpoznawalny producent, chociaż chiński.

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo fajnie, więc rozumiem ze zestaw o którym mówie, podoła D7200/7500, lampom SB910/900 (myśle równiez o lampach YN, ale skoro to jedna marka to tym bardziej problemów z kompatybilnościa byc nie powinno?)
    Czy polecisz przyjacielu może jeszcze inny zestaw? Czy akurat trafiłem dobrze i na pewno funkcji w nim nie braknie?
    I od razu zapytam, czy można wyzwalac błysk w 2 różnych lampach jednocześnie? (to znaczy różne modele/marki)
    Taki zestaw: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/yongn...pka-nikon.html jest tańszy o 250 zł, różnica w cenie ogromna, czymś sie różni do uprzedniego?
    Ostatnio edytowane przez Owadus ; 09-07-2020 o 11:55

  6. #6

    Domyślnie

    Ten drugi zestaw jest bez ttl.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Jasne, masz racje przyjacielu.
    Czy można wyzwalać błysk z 2 różnych modelowo i markowo lamp jednocześnie?
    Czyli rozumiem że zestaw YN-622N KIT pokryje wszystkie ewentualne potrzeby i funkcje?

  8. #8

    Domyślnie

    No to wkładam kij w mrowisko - sprzedaj w cholerę to co masz (ew. zostaw sobie 910 jako pewniek na sanki) i kup Quadralite/Godox. Obecnie nic lepszego w rozsądnym budżecie nie znajdziesz jak chodzi o błyskanie radiowe.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  9. #9

    Domyślnie

    Teu dobrze prawi.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #10

    Domyślnie

    Co masz dokłądnie na myśli mówiąc Quadralite? Lampy błyskowe czy odbiorniki/nadajniki?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nadajnik/odbiornik yongnuo RF605N
    By wisienka06 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-09-2020, 21:47
  2. Odbiornik Rf-603 do Canona, a nadajnik Rf-603 do NIkon
    By foto4deg in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 09:35
  3. 2x nadajnik i odbiornik w jednym.
    By rgt in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 16:31
  4. Odbiornik - nadajnik do nikona
    By ProTofik in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 16:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •