Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Owadus Zobacz posta
    Dziękuje Jacek za szczegółowe wytłumaczenie
    Więc mam dokładnie na myśli lampy reporterskie.
    Mam obecnie 3x lampy 910/900, więc myśle że jest bez sensu, aby je sprzedać i kupić nowe pod marke przyszłego odbiornika/nadajnika. Wraz z zbiegiem czasu oczywiście bede wymieniał je na firme z nadajnika/odbiornika.
    Ale na stan dzisiejszy, chce zaopatrzyc się w zestaw nadajnik/odbiornik, który umożliwi mi wykorzystanie tych Nikonowskich lamp + np jedna lampa z firmy, której za chwile kupie nadajnik/odbiornik.
    Rozumiem już że będe potrzebował odbiorniki do lamp Nikonowskich, bo nadajnik/odbiornik będzie na pewno z YN lub Quadralite.
    I tutaj pytanie, czy będe mógł jednocześnie sterować 3x lampami Nikonowskimi przez odbiorniki + 1 lampe YN już bez odbiornika, w przypadku gdy równiez z YN będe miał nadajnik?
    Już w tym momencie możesz wyzwalać bezprzewodowo lampy Nikona, tylko nie radiowo a na podczerwień... ma to swoje minusy (lampy muszą się widzieć z aparatem i wzajemnie) ale do nauki wystarczy. Znajdź sobie w instrukcji CLS. A jak się nauczysz o co w tym chodzi to łatwiej Ci będzie podjąć decyzję. Osobiście kiedyś używałem PocketWizardów, ale przesiadłem się na Quadralite i ten kierunek - podobnie jak kilku kolegów powyżej - uważam za najbardziej sensowny i rozwojowy.

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ja tez uważam, ze najlepiej kupować zestaw radiowy Quadralite Navigator X (nadajnik i odbiornik) (można X2 albo pro). Używaj tego z tymi lampami jakie masz. A potem dokupuj Stroboss 60, to też Quadralite.
    Jak ci się kiedyś zachce lamp studyjnych to jesteś wygrany.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja tez uważam, ze najlepiej kupować zestaw radiowy Quadralite Navigator X (nadajnik i odbiornik) (można X2 albo pro). Używaj tego z tymi lampami jakie masz. A potem dokupuj Stroboss 60, to też Quadralite.
    Jak ci się kiedyś zachce lamp studyjnych to jesteś wygrany.
    Dokładnie, przy czym zamiast strobosów, które nic więcej Ci nie dadzą w porównaniu do tych, które masz, sugerowałbym zakup Reportera 200... jeśli chodzi o rozmiar to praktycznie taka sama wielkość, a możliwości dużo większe. I do reportera nie musiałbyś już dokupować odbiorników. Z tego zestawu, który masz zostawiłbym dwie Sabiny i dokupił nadajnik i dwa odbiorniki Navigator X i Reportera.

  4. #24
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Dokładnie, przy czym zamiast strobosów, które nic więcej Ci nie dadzą w porównaniu do tych, które masz, sugerowałbym zakup Reportera 200...
    I do reportera nie musiałbyś już dokupować odbiorników.
    Stroboss 60 też ma wbudowany odbiornik do navigatora. Ba, może pracować też jako master, czyli można ją założyc na body zamiast nadajnika.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #25

    Domyślnie

    Rozumiem że Quadralite polecacie dlatego, że ma szeroką oferte lamp studyjnych w przeciwieństwie do YN?
    Czyli moge nadajnikiem Quadralite z Navigator X sterować lampami Quadralite bez odbiornika zgadza sie?
    No i sprawdziłem na szybko oferte lamp reporterskich Quadralite, Reporter 200 jest ponad mój budzet, ale widze że mamy 60 i 60EVO. Różnica 300 zł, za co dopłacamy pomijając wbudowany akumulator na którym mi nie zależy, wręcz bym go nie chciał? Oczywiście widze suche dane,a le nie wiem co oznaczają w praktyce, tak z grubsza?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Stroboss 60 też ma wbudowany odbiornik do navigatora. Ba, może pracować też jako master, czyli można ją założyc na body zamiast nadajnika.
    Tak, oczywiście, że ma, niemniej uważam, że jeżeli są już sabiny to kupowanie kolejnej lampy reporterskiej niczego już nie wniesie do tematu... reporter ma dużo większą moc, kilka wymiennych głowic (ciągły led, wysunięta żarówka jak w lampie studyjnej dzięki czemu lepiej współpracuje z modyfikatorami, zwykła końcówka z fresnelem, round flash head...) a to wszystko w rozmiarze zwykłej reporterki...
    A Quadralite polecamy dlatego, że jest to system otwarty i rozwojowy, jeżeli za jakiś czas stwierdzisz że małe lampy są niewystarczające już do Twoich potrzeb to staniesz przed dylematem czy wyprzedawać wszystko co masz (czyli sterowanie YN lub podobne) czy rzeźbić i jakoś to klecić... Jeżeli teraz zainwestujesz w Q to po tym czasie nic nie będziesz kombinował tylko kupisz albo lampy studyjne albo świetne lampy przenośne plenerowe typu Reporter czy Atlas - przy czym warto wspomnieć, że poza Q/Godox niewielu producentów oferuje takie kompaktowe, wygodne i mocne lampy mobilne, a jeżeli oferuje to drożej (Fomei) albo kosmicznie drogo (Profoto).
    Ostatnio edytowane przez sruba ; 14-07-2020 o 08:38

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja tylko dodam że Godox u nas jest pod nazwą Quadralite ale w chinach mamy też Neewer i są ciekawsze ceny, zgodność oprogramowania pozwala na mieszanie tego wszystkiego.

  8. #28
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Owadus Zobacz posta
    widze że mamy 60 i 60EVO. Różnica 300 zł, za co dopłacamy pomijając wbudowany akumulator na którym mi nie zależy, wręcz bym go nie chciał?
    Mam to samo. Uważam zasilanie dedykowanym akku za głupotę do kwadratu. Mam 24 szt akku AA (kiedyś liczyłem) do zasilania wszelakich urządzeń. Wbudowany akku daje więcej błysków na jednym ładowaniu, ale co z tego? Jesli nie wystarczy na jedną sesję to trzeba kupować kolejny, zawsze trzeba wozić ze sobą kolejną ładowarkę itd.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #29

    Domyślnie

    Cześć,
    sprzedaję akurat używany zestaw Pocket Wizard w BARDZO przystępnej cenie https://allegrolokalnie.pl/oferta/wy...-komplet-nikon
    Pozdrawiam
    Dawid

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Tyle, że akumulator w lampie (dedykowany) w tym wypadku daje też szybsze ładowanie błysku.
    Co do wytrzymałości na sesji - dzisiaj zrobiłem całe wesele na JEDNYM akumulatorze. Jakby był już słaby - podłączam pod ładowarkę (działa ładując przez dobry powerbank - akumulatory do aparatu i lampy mogę ładować w ten sposób bez problemu... - świetna sprawa .
    Więc czy ten akumulator dedykowany jest taki zły?
    Sam używam 2xStrobossa 60N na 4xAA, a jako głównej lampy V1 (dodatkowy aku niestety jest niezbędny jak dla mnie... Choć nigdy mi się nie przydał ).
    Ostatnio edytowane przez kelvar ; 19-07-2020 o 01:25
    D750 + S70-200 2.8 / T24-70 2.8 / S20 1.4 / N50 1.8 / T85 1.8 / S105 2.8 + Godox V1 + parę starszych szkieł, lamp i światełek, statywów i innego złomu...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nadajnik/odbiornik yongnuo RF605N
    By wisienka06 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-09-2020, 21:47
  2. Odbiornik Rf-603 do Canona, a nadajnik Rf-603 do NIkon
    By foto4deg in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 09:35
  3. 2x nadajnik i odbiornik w jednym.
    By rgt in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 16:31
  4. Odbiornik - nadajnik do nikona
    By ProTofik in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 16:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •