Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Całość. Każda lampa q którą da się założyć na puszkę ma wyzwalacz. Odbiorniki wbudowane w każdą reporterską, hybrydową czy plenerową. Do tego studyjne z X w nazwie też mają odbiorniki.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12

    Domyślnie

    Czyli rozumiem że w takim wypadku zestawu lamp z Quadralite potrzebowałbym tylko nadajnik na aparat i to wszystko? Nie wiedziałem nawet że tak można :O

  3. #13

    Domyślnie

    Tak. I jeśli byś chciał zachować SB9x0, to odbiornika pod nią.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #14

    Domyślnie

    Już wszystko zostało napisane.
    Quadralite navigator X2 Nikon
    Lampy stroboss 60 lub 60 Evo lub V1 lub reporter200 w zaleznosci od budżetu.

    Wysłane z mojego kalkulatora Casio.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Wiesz, on już ma SB910 i 900, sprzeda ze znaczną stratą, kupi nowe YN i po co? YN są gorsze, nie da się ukryć.
    Kupuj nadajnik i odbiorniki pod SB900. Możesz kupić Quadralite Navigator X (zamiast YN) o ile planujesz kiedyś zakupić lampy studyjne Quadralite.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    Proponuję YN622N-TX jako nadajnik na sanki i dwa YN622N II pod lampy. Masz możliwość łatwego sterowania zestawem. Można to kupić używane w bardzo dobrej cenie.

  7. #17

    Domyślnie

    Ja osobiście w rozumieniu Waszych postów mam taki problem, że nie wiem czy coś co wymieniacie będzia działąć zarówno z SB910, czy ewentualnie równiez z lampami YN czy Quadralite i odwrotnie czy np nadajnik YN bedzie działąć z lampami Quadralite czy Nikon?
    Tu jest mój największy problem, gdyż po prostu brakuje mi elementarnej wiedzy w tym zakresie

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Yn oczywiscie będzie działał z lampami Nikona, jeśli będą one nasunięte na odbiornik YN.
    Nadajnik potrzebuje odbiornika. Wbudowany odbiornik "kumający" polecenia YN maja tylko lampy YN (Yn ma 2 systemy, dla utrudnienia, zwróć na to uwagę).
    Jesli chcesz użyć lamp Nikona musisz kupić także odbiorniki YN.
    Bez sensu za to jest kupowanie YN do Quadralite. Jakie Quadralite masz na myśli? Studyjne?

    Musimy być precyzyjni w pytaniach i odpowiedziach.
    Np co znaczy będzie działał? Niby proste pytanie a odpowiedz bardzo skomplikowana. Jeśli myslisz o lampach studyjnych to musisz zwrócić uwagę czy do tego modelu YN jaki chcesz kupić jest w komplecie kabelek od odbiornika do lampy studyjnej (końcówka typu "jack"). Problem w tym, że YN może odpalić lampę studyjną, ale ... jak go podepniesz Niestety od długiego czasu na rynku są w sprzedaży zestawy bez kabelka. Co gorsza kabelek z jednej strony ma głupią wtyczkę i nie dorobisz go sam.
    YN będzie odpalał lampy studyjne w manualu. Energie błysku ustawiasz na lampie.
    Quadralite nadajnik Navigator potrafi obsługiwac lampy studyjne Quadralite (niektóre, wyższe modele lamp tego producenta, które mają wbudowany odbiornik) przenosząc sporo funkcji. Mozna zmieniać zdalnie energie błysku lampy, mieć HSS do 1/8000 albo TTL z lampami Quadralite Atlas.
    Tego nie dostaniesz z YN.
    Jeśli chcesz nadajnik YN zastosować do lamp reporterskich - Quadralite Stroboss to to też jest bez sensu. Bo lampy Quadralite Stroboss mają wbudowany odbiornik, ale odbiornik Quadralite oczywiscie, a nie YN.

    Nie możesz sobie brać nadajnika z jednego systemu i używać wbudowanego odbiornika z innego systemu. One nie sa kompatybilne. Możesz "olać" wbudowany odbiornik radiowy, tak jakby go w ogóle nie było i kupić odbiornik radiowy taki sam jaki masz nadajnik.
    Gdy nadajnik i odbiornik są z tego samego systemu to wszystko gra. Ale to wcale nie znaczy, że będzie przenoszone wszystko. Proste radiówki nie przenoszą TTL.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-07-2020 o 11:49
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    Dziękuje Jacek za szczegółowe wytłumaczenie
    Więc mam dokładnie na myśli lampy reporterskie.
    Mam obecnie 3x lampy 910/900, więc myśle że jest bez sensu, aby je sprzedać i kupić nowe pod marke przyszłego odbiornika/nadajnika. Wraz z zbiegiem czasu oczywiście bede wymieniał je na firme z nadajnika/odbiornika.
    Ale na stan dzisiejszy, chce zaopatrzyc się w zestaw nadajnik/odbiornik, który umożliwi mi wykorzystanie tych Nikonowskich lamp + np jedna lampa z firmy, której za chwile kupie nadajnik/odbiornik.
    Rozumiem już że będe potrzebował odbiorniki do lamp Nikonowskich, bo nadajnik/odbiornik będzie na pewno z YN lub Quadralite.
    I tutaj pytanie, czy będe mógł jednocześnie sterować 3x lampami Nikonowskimi przez odbiorniki + 1 lampe YN już bez odbiornika, w przypadku gdy równiez z YN będe miał nadajnik?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Owadus Zobacz posta
    I tutaj pytanie, czy będe mógł jednocześnie sterować 3x lampami Nikonowskimi przez odbiorniki + 1 lampe YN już bez odbiornika, w przypadku gdy równiez z YN będe miał nadajnik?
    Tak, przy czym dalej sugeruję, żebyś zlał YN i poszedł w Quadralite/Godoxa.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nadajnik/odbiornik yongnuo RF605N
    By wisienka06 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-09-2020, 21:47
  2. Odbiornik Rf-603 do Canona, a nadajnik Rf-603 do NIkon
    By foto4deg in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 09:35
  3. 2x nadajnik i odbiornik w jednym.
    By rgt in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 16:31
  4. Odbiornik - nadajnik do nikona
    By ProTofik in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 16:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •