Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Jaka karta graficzna ??

    Witam,

    zdaje się, że dojrzałem do wymiany kompa. Powiedzmy, że w tej chwili mam jako taki pogląd, na to, z jakich komponentów chcę go złożyć. Mam jednak niejaki problem z kartą graficzną.
    Zastosowanie: obróbka fotek i jakieś tam zastosowania biurowe, net. Nie gram i nie będę grał. Cenię sobie ciszę i tu jest właśnie problem. Musi to być karta z chłodzeniem pasywnym. Powiedzmy, że cena nie jest najistotniejsza ( komp ma być dość "wypasiony" ), ale bez przesady.
    Doradźcie coś, proszę.

    Pozdrawiam, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  2. #2

    Domyślnie

    np to tanio i cicho
    http://www.allegro.pl/item208607649_...ler_price.html

    ...a tak po za tym takich ofert jest duzo wiec poszukaj cos bez wiatraka. Ja mam ati 9550 pasywnie i wystarczy.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem za bardzo czy moje typy Tobie podejdą (korzystam z PowerMac), ale ostatnio wymieniałem kartę graficzną i zastanawiałem się nad
    - NVidia Quadro FX4500 (nie wiem ile kosztuje dla PC)
    - ATI Radeon X1900
    Okazało się, że do moich zastosowań ATI jest szybsza i tańsza. W ogóle nie zajmuję się 3D ani filmem, ale potrzebuję szybki rendering dla 2x 2560x1600. Mam jakby co jeszcze jedną kartę wsadzoną (GeForce 6600), która służy do obsługi dodatkowego monitora.
    Wentylatory na karcie jak się rozbudzą to czuję, że PM się podniesie, ale jeszcze nigdy podczas pracy to nie wystąpiło. Innymi słowy - uważam, że produkt jest bardzo dobry.

  5. #5

    Domyślnie

    edit, przepraszam

    pozdrowienia

  6. #6

    Domyślnie

    GF 8600GT! (nie 8500)
    chyba ze wolisz drozsza 8600GTS ale nie wiem czy jest z pasywnym chlodzeniem

    sam po wakacjach bede kupowal grafe i to chyba najlepszy wybor za nie wielkie pieniadze
    zgodna z direct x 10 a wydajnoscia dorownuje 7900gs

    nie kupuj zadnych przestarzalych rupieci, naprawde 8600 wydajnosci daje rade a i wszystkie najnowsze rzeczy obsluguje


    edit:
    teraz dopiero doczytalem ze nie grasz, nie bawisz sie w 3d to bierz cokolwiek nie zrobi ci roznicy miedzy FX 5200 a 7900 duzej
    lepiej zainwestowac kase w procek i ram i ram i ram
    Ostatnio edytowane przez Archangel ; 01-07-2007 o 23:39

  7. #7

    Domyślnie

    Też nie gram więc coś Tobie doradzę - daj sobie spokój z sugestiami kart za 500-600zł. Kup coś na ATI (wg mnie lepsze kolory na Ati niż na NVidia) za 200 - 250zł i wystarczy z dużym zapasem. Resztę kasy zainwestuj w więcej ramu / lepszą płytę gł. / lepszy procesor / lepszy zasilacz (niepotrzebne skreślić)...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #8

    Domyślnie

    Potwierdzam, ATI ma lepsze kolory od NVIDII, ale jak Ci specjalnie zależy na jakości, to kup Matrox-a.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #9

    Domyślnie

    jak chcesz dobrą, cichą z coolerem, to bierz Galaxy z Zalman-em ... nie będziesz miał problemów
    Paweł

  10. #10

    Domyślnie

    ...ale kolega nie chciał z coolerem
    Poza tym jestem maniakiem ciszy i przekonałem się że KAŻDY wiatrak jest słyszalny. No, chyba, że 120mm i skręcony na 800obr/min. Reszta wyje, piszczy, terkocze, szumi itd itp .
    Tylko pasywne chłodzenie lub duże , dobre stodwudziestki na minimalnych obrotach i w nocy kompa nie słychać.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •