Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    ostatnio montowałem go na grafice NVidii - możemy gadać...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QuadMan Zobacz posta
    obróbka fotek
    nie gram
    z chłodzeniem pasywnym
    ponieważ PS i inne programy do grafiki rastrowej praktycznie nie korzystają z karty tylko z RAM, grafika nie musi być wypasiona - to nie gry czy 3D
    najważniejsze aby stała na ATI
    mi znaleźli prościutkiego Radeona X600 na Allegro za grosze
    hula jak nic, no i ma wyście na dwa monitory

  3. #23
    Rozmowny Awatar Macro
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Łódź/Warszawa/Sztokholm
    Posty
    901

    Domyślnie

    Przepraszam - nie jestem w temacie, ale... O co chodzi z tym, że ATI > NVidia ? Kolory lepsze? Toż to przecież i tak trzeba wszystko kalibrować a zwłaszcza monitor.
    Serio sa jakieś konkretne różnice na wyraźną korzyść ATI?
    L166B | F80 | F65 | OM20 | D300 | N50/1.8 | N12-24/4 | T90/2.8 DI | S30/1.4 | F85/1.4 | takie tam...

    "How do you feel about women's rights? I like either side of them."

  4. #24

    Domyślnie

    Porownaj dowolne skalibrowane ATI z Matroxem to pogadamy.

    Uzywalem Nvidii, ATI i wrocilem do Matroxa.

    Z NVidia i ATI jest jeden problem, firm skladajacych karty jest od metra i jakosciowo sa to rozne produkty.

    Matroxa G550 mozna juz miec za 30-50 zl. Podpiac monitor po analogowym czy po cyfrowym i cieszyc sie jakoscia obrazu nawet ustawiajac w monitorze sRGB i dajac taki sam profil karcie.

  5. #25
    Rozmowny Awatar Macro
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Łódź/Warszawa/Sztokholm
    Posty
    901

    Domyślnie

    No to nie pogadamy, bo nie mam ATI ani Matroxa. A nawet jakbym miał, to i tak potrzebowałbym dla porównania drugiej oraz drugiego zestawu komputerowego z monitorem który tak samo przenosiłby kolory. Tego niestety w moim domowym zaciszu nie bardzo jestem w stanie zrobić :/
    W związku z czym pytam się jeszcze raz - o co chodzi?
    Na moje wysoce niewykwalifikowane rozumowanie, jak wykalibrujemy i oprofilujemy z monitorem R G oraz B oraz jasności etc, to reszta barw powinna przedstawiać się tak samo ze względu na wystandaryzowane procenty mieszania barw podstawowych. Zawsze sądziłem że jeśli już, to monitor jest wąskim gardłem przy problemach z kolorystyką. No chyba, że moje rozumowanie jest zbyt naiwne i karty graficzne przekazują bardziej losowe i odbiegające od norm dane o kolorach.
    L166B | F80 | F65 | OM20 | D300 | N50/1.8 | N12-24/4 | T90/2.8 DI | S30/1.4 | F85/1.4 | takie tam...

    "How do you feel about women's rights? I like either side of them."

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Podpiac monitor po analogowym czy po cyfrowym i cieszyc sie jakoscia obrazu nawet ustawiajac w monitorze sRGB i dajac taki sam profil karcie.
    Zdecydowanie po DVI-D. Omija się w ten sposób RAMDAC, który dokonuje m. in. konwersji sygnałów cyfrowych w analogowe i tu mogą powstawać bardzo spore przekłamania.

  7. #27

    Domyślnie

    Taaa szczegolnie jak masz dobrego CRT

  8. #28

    Domyślnie

    Dobry CRT - wymierająca rasa. Niedobry - też.

  9. #29

    Domyślnie

    Ja przy skladaniu nowego kompa tez stawiałem na COSZE i się prawie udało…. Wyglada to tak:

    Grafika - Asus 1600 PRO SILENT

    Karta wykonan wzorcowo z dobry układem graficznym i z pasywnym chlodzeniem! Jesli chodzi o gry to mało gram ale te co miałem q3, q4 i jakies tam.. zapinam na maxa i no problem

    Płyta gł. Asus P5W DH Delux

    Płytka perfekcyjnie wykonana jednym z założeń podczas jej tworzenia to CISZA i tak jest posiada pasywne chłodzone chipsety oraz specjalną powłokę na laminacie pod procesorem zwaną Stack Cool drugiej generacji, której zadaniem jest odprowadzanie ciepła z okolic procka. Dodatkowo dostajesz opcjonalny wentylator na radiator w okolicy stabilizatora napięcia, ale jest to jak napisałem opcjonalny wentyl i z doświadczenia radzę dać sobie z nim spokój wyje jak ….. Płyta jest z serii DH (Digital Home) wiec masz dużo dodatków na pokładzie(pilot, wi-fi, żywy bios) ale o tym poczytaj w klinku. Jest bezgłośna i bardzo wydajna.

    Zailacz - Enermax

    cisza, cisza, cisza, wydajność

    i tak jak napisałen na samym początku prawie mi sie udało a chodzi tu o wentyl na procku mam P4 i standardowy BOX ale juz sie przymierzam do tego a w tedy to juz cisza cisza

    Wiem ze się rozpisałem, ale to, są 4 rzeczy, jakie sprawiają największy hałas

    1. grafika
    2. zasilacz
    3. Wentyl na procka
    4. i chipsety na płycie

    Poydrawiam
    ..:: D90 ::..
    '...canon robi bardzo dobre aparaty, a NIKON zdjęcia...'
    www.kurkowiak.com

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •