Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie plamki na wywołanym negatywie

    Cześć

    pierwszy raz się z tym spotykam - wiecie czym to może być spowodowane? Jest to film "Rerapan" 127, ISO 400. Chyba jedyny dostepny w tym formacie 4x4. Zdjecie wykonane yashicą 44. Wcześniej wołałem negatywy 35mm i nigdy się z tym nie spotkałem. Słaby jakościowo film? Co się mogło stać? Przy wołaniu nie robiłem niczego inaczej niż zwykle..

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plamki.png
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	340,0 KB
ID:	41067
    D750 - D7100 - F3 - FE - D40x - nikkor 35/1.8 DX - tokina atx 11-16/2.8 DX - Nikkor 18-105 DX - Nikkor 50 1.8G - Tamron 70-200 2.8 G2 - Zeiss Planar 50 1.4

  2. #2

    Domyślnie

    Zapytaj też na korex.net.pl, tam jest typowo analogowa społeczność.

  3. #3

    Domyślnie

    Pamiętam w przeszłości tego typu defekty zdarzały się na filmach zwojowych typu 120 (6x6).
    Nie znam tego twojego filmu ale on chyba jest też z dodatkowym papierem zwijany i właśnie
    ten papier jest obwiniany za ten defekt. Jakość farby na tym papierze, może błąd technologiczny w produkcji tego papieru a może zbyt przegrzany film itp. spowodowały
    ten "interesujący" wzorek.

  4. #4

    Domyślnie

    A to nie pęcherzyki powietrza na emulsji?
    Bo mnie ten film wygląda na koncertowo spieprzony przy wołaniu.

  5. #5

    Domyślnie

    Na pęcherzyki powietrza to mi zdecydowanie nie wygląda.

  6. #6

    Domyślnie

    Dlaczego? Jak film jest niedoświetlony i przewołany, to paćki wychodzą blado jak tutaj.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Papieru bym nie winił, przecież nie jest od strony emulsji, no i z papierem się nie woła.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Papieru bym nie winił, przecież nie jest od strony emulsji, no i z papierem się nie woła.
    Jak film jest zrolowany to papier jest z obu stron. Jeśli papier zostawił farbę czy coś w tym stylu na filmie to mógł coś schrzanic. Co prawda ja nigdy o takim przypadku nie słyszałem, ale może jak był film zawilgocony albo coś ..
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Sprawa jest prosta. Tam gdzie zostaje powietrze film jest niedowołany i paćki
    są jasne - na negatywie!. A tu mamy pozytyw to paćki powinny być ciemniejsze od otoczenia
    a nie są. ?

  9. #9

    Domyślnie

    Być może masz słuszność. W takim razie nie mam pojęcia co do przyczyny.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja bym stawiał na jakąś wadę związaną ze złym przechowywaniem filmu albo nawet w czasie konfekcjonowania. Filmy tego formatu to bardzo
    niszowa produkcja, albo ze starych zapasów magazynowych, albo z przycinania filmu szerokości 60 mm. Być może podczas konfekcjonowania
    coś poszło nie tak i stąd te plamy, mimo nieregularnych kształtów układających się jednak liniowo.
    W swojej kolekcji mam kilka TLR-i na ten format filmu i dla swoich potrzeb filmy 120 przycinam w samodzielnie zmontowanej przycinarce.
    Jest z tym trochę zabawy, ale film pewny i świeży.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Naświetlanie ruchu gwiazd na negatywie
    By baqers in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 12:43
  2. Plamki na na zdjęciach. D40
    By mateuszek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 03-01-2009, 23:28
  3. NEF - kolorowe plamki
    By rafi127 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 22-08-2008, 12:56
  4. Plamki na zdjęciach
    By Bradley22 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2008, 23:45
  5. Dziwny biały pasek na negatywie
    By hunga in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-05-2007, 10:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •