Close

Strona 7 z 33 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 325
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Podpowiedzcie mi proszę, czy takie foty jak na poprzedniej podstronie, andromedy, lepiej wychodzą na krótszych ogniskowych, ale za to jaśniejszych i tym samym z dłuższym czasem naświetlania? Czy może lepiej dać obiektyw z większą ogniskową, ale za to ciemniejszy i tym samym krótszy czas. Zastanawia mnie bowiem, którą konfiguracją uchwycę więcej szczegółów. Czy faktem, że coś zajmie większą powierzchnię zdjęcia czy może będzie mniejsze, ale przez dłuższy czas naświetlania wydobędzie się więcej detali.
    Mam bowiem np. Sigmę f1.8 w miarę szeroką (bo mam też Nikosia, szerszego), ale i Tamiego 150-600 i do tego konwerter. Zdjęcia księżyca wychodzą naprawdę bardzo ładne tym ostatnim. Po założeniu konwertera, na ogniskowej 600mm mam najmniej f9. Bez konwertera jest chyba 8 albo niecałe 8.
    Btw. foty macie naprawdę zacne
    Cześć.
    Dzięki!

    Odnośnie twojego pytania to polecam Ci program Stellarium na kompa.
    Tam w ustawieniach może wybrać lub samemu wpisać rodzaj posiadanego aparatu, wielkość matrycy oraz rodzaj obiektywu.
    To pozwala na zobrazowanie w samym programie jak będzie wyglądał dany obiekt przy tych ustawieniach.

    Wbrew pozorom niektóre obiekty są naprawdę duże.

  2. #62

    Domyślnie

    @franz55 dzięki za podpowiedź. Z tą ogniskową chyba będzie problem. Bo przy fotach na zwykłym statywie, czasy muszę robić bardzo krótkie żeby obiekty nie były rozmazane w związku z ruchem Ziemi. Do tego dochodzi wówczas dość wysokie ISO i foty nie są zbyt ciekawe. Wczoraj porobiłem trochę fotek. Dzisiaj wieczorem jak będę miał czas pobawię się trochę w LR i zobaczymy co wyszło. Zrobiłem też kilka (4-5) raz po raz, żeby spróbować takiego mini stackowania.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    @franz55 dzięki za podpowiedź. Z tą ogniskową chyba będzie problem. Bo przy fotach na zwykłym statywie, czasy muszę robić bardzo krótkie żeby obiekty nie były rozmazane w związku z ruchem Ziemi. Do tego dochodzi wówczas dość wysokie ISO i foty nie są zbyt ciekawe. Wczoraj porobiłem trochę fotek. Dzisiaj wieczorem jak będę miał czas pobawię się trochę w LR i zobaczymy co wyszło. Zrobiłem też kilka (4-5) raz po raz, żeby spróbować takiego mini stackowania.
    Pamiętaj o konieczności zapewnienia prowadzenia gdy robisz zdjęcia DS.
    W innym przypadku zamiast gwiazdek będziesz miał linie..

  4. #64

    Domyślnie

    31. Kolejna mgławica o dźwięcznej nazwie - Mgławica Serce. Mgławica skatalogowana jako IC 1805.
    Poniższe zdjęcie to tylko przedsmak i test nowego setupu.
    Stack 48 zdjęć po 80 sek, ISO 1600
    Nikon D5500 mod, Zenithstar 61, filtr L-Enchance Optolong
    HEQ5

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	serce_podp_sm.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	1,29 MB
ID:	43058

  5. #65

    Domyślnie

    Padłem. Cudowne fotografie.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
    D300 N105mm f2.8 VR Micro, S17-70mm/2.8-4

  6. #66

    Domyślnie

    Sece lepsze niż poprzednio .
    Jak dla mnie to spróbuj z krótszą ogniskową (może z flattenerem lub z Nikkorem 300?) i może trochę zmniejsz intensywność obróbki. Coś tak pomiędzy poprzednią wersją a tą. Tutaj dałeś za dużo czerwieni i nie widać innych kolorów. No i ostrość na gwiazdach jest dyskusyjna...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Patrzę na Twoją NGC 7000 i zastanawiam się którą wersję wolę.
    Chyba wole różową . Odnoszę wrażenie, że więcej widać w ciemniejszych obszarach, a tak lubię.

  7. #67

    Domyślnie

    Aż trudno uwierzyć, że takie zdjęcia da się zrobić z powierzchni Ziemi aktorskim sprzętem...
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  8. #68

    Domyślnie

    Czyste niebo, Księżyc późno wschodzi. Trzeba korzystać.

    32. M45 - Plejady. Setup ten sam praktycznie tj Nikon D5500 + Nikkor 300/4 AFS. To wszystko prowadzone na montażu HEQ5.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M45_sm.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	941,0 KB
ID:	43211


  9. #69

    Domyślnie

    33. Galaktyka Andromedy - M31.
    D5500mod + ZenithStar 61, HEQ5
    62 x 105s, ISO 400. DARK + BIAS

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M31_sm.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	1,77 MB
ID:	43282

  10. #70

Strona 7 z 33 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D700 - untold astrofoto, landsacapes
    By Kwadri in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 16:23
  2. [ Przyroda ] Moja przygoda z astrofoto..
    By franz55 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 20:55
  3. [ Przyroda ] Moje pierwsze astrofoto...
    By franz55 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 14:51
  4. nikon D80 i astrofoto
    By bosch_1980 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 05-07-2007, 09:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •