Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Selfie

  1. #1

    Domyślnie Selfie

    Nie mam dużej praktyki w portrecie i nie za bardzo mam kiedy go ćwiczyć (dużo pracy i mało czasu na cokolwiek) ale coraz bardziej mnie do niego ciągnie. Teraz z racji tego że szaleje koronawirus i trzeba było siedzieć w domu to postanowiłem trochę się dokształcić odnośnie fotografii i to zdjęcie które daję na pożarcie jest właśnie efektem tej nauki, czy nauczyłem się czegoś, zobaczymy….
    Zdjęcie zaprezentowałem na kilku grupach fb związanych z fotografią i nawet dobrze się przyjęło no ale kilka razy zdarzyło mi się, że jakieś moje próby portretowe dobrze przyjęły się na grupach to na Nikoniarzach kubeł zimnej wody i dobrze bo ja bardzo chcę wiedzieć co robię źle i jak to poprawić.
    Jako, że brakowało mi modela musiałem zrobić autoportret, ale zdecydowanie bieganie za każdym razen do aparatu i sprawdzanie jak wyszło jest strasznie męczące

    Setup:

    Bardzo prosty 55cm okrągły solid beauty dish z dyfuzorem 45 stopni z prawej +Sb 910 na 1/32 mocy
    Niestety nie mam żadnego ciekawego tła więc musiałem podmienić w post produkcji
    Korekta w Lr i finalna edycja w Ps

    Nikon Z6 + N70-200 2.8 na 135mm
    f 4.0
    Iso 100
    1/125 s



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1685-3.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	1,80 MB
ID:	40775

    Proszę o konstruktywną krytykę, bardzo chętnie dowiem się na co zwrócić uwagę następnym razem i co poprawić
    Ostatnio edytowane przez robank ; 24-06-2020 o 11:18

  2. #2

    Domyślnie

    O kilka dlugosci stadionow lepsze od prezentowanych tu z duma przez lokalnych mistrzow "pelnych wyrazu" zdjec ich zon, dzieci, narzeczonych, klientow plci obojga i samych mistrzow. A troche powazniej: obrobka lewej (nie mojej lewej lecz tej na zdjciu lewej) strony troche mniej udana. Bez blikow na okularach. Ladny portret.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Jest zadziwiająco dobrze jak na takie skromne oswietlenie. I okulary dobrze.
    Jak chcesz to sie umów i wpadnij kiedyś do mnie do studia. Tam mozna porzeźbić wg uznania
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    O kilka dlugosci stadionow lepsze od prezentowanych tu z duma przez lokalnych mistrzow "pelnych wyrazu" zdjec ich zon, dzieci, narzeczonych, klientow plci obojga i samych mistrzow. A troche powazniej: obrobka lewej (nie mojej lewej lecz tej na zdjciu lewej) strony troche mniej udana. Bez blikow na okularach. Ladny portret.
    Chciałem, nie umiałem, swoje napisałem. A tak na poważnie panie @sufenta pomyliłeś pan obróbkę z właściwym oświetleniem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez robank Zobacz posta
    Nie mam dużej praktyki w portrecie i nie za bardzo mam kiedy go ćwiczyć (dużo pracy i mało czasu na cokolwiek) ale coraz bardziej mnie do niego ciągnie. Teraz z racji tego że szaleje koronawirus i trzeba było siedzieć w domu to postanowiłem trochę się dokształcić odnośnie fotografii i to zdjęcie które daję na pożarcie jest właśnie efektem tej nauki, czy nauczyłem się czegoś, zobaczymy….
    Zdjęcie zaprezentowałem na kilku grupach fb związanych z fotografią i nawet dobrze się przyjęło no ale kilka razy zdarzyło mi się, że jakieś moje próby portretowe dobrze przyjęły się na grupach to na Nikoniarzach kubeł zimnej wody i dobrze bo ja bardzo chcę wiedzieć co robię źle i jak to poprawić.
    Jako, że brakowało mi modela musiałem zrobić autoportret, ale zdecydowanie bieganie za każdym razen do aparatu i sprawdzanie jak wyszło jest strasznie męczące

    Setup:

    Bardzo prosty 55cm okrągły solid beauty dish z dyfuzorem 45 stopni z prawej +Sb 910 na 1/32 mocy
    Niestety nie mam żadnego ciekawego tła więc musiałem podmienić w post produkcji
    Korekta w Lr i finalna edycja w Ps

    Nikon Z6 + N70-200 2.8 na 135mm
    f 4.0
    Iso 100
    1/125 s



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1685-3.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	1,80 MB
ID:	40775

    Proszę o konstruktywną krytykę, bardzo chętnie dowiem się na co zwrócić uwagę następnym razem i co poprawić
    Świetna robota.

  5. #5

    Domyślnie

    Świetny portret i moim zdaniem fajna kolorystyka.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Slowa o obrobce musze odszczekac- zdjecie w komorce inaczej wyglada niz na monitorze. raz jeszcze gratulacje.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  7. #7

    Domyślnie

    @Jacek_Z dziękuje bardzo za pochlebne słowo jak i za zaproszenie, skorzystałbym z chęcią z Twojego studia, no bo w sumie moim jedynym studio z którego korzystałem i nadal korzystam to pokój dzienny 3x6 , ale niestety mieszkam za granicą i nie wiem kiedy znowu zawitam do ukochanej Bydgoszczy, jak już zawitam to na pewno się odezwę

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @sufenta, @Jurek Ż, @Kojocisko Panowie, dziękuję za opinie to wiele dla mnie znaczy bo chyba w końcu wiem jak się zabrać do portretu, na co zwracać uwagę, jak sobie organizować pracę przy edycji no i w ogóle fajnie, że się komuś moja krzywa morda podoba

  8. #8

    Domyślnie

    Unikalne i odstajace od wrzutek na forum Dziwi mnie tylko brak zoltego :P

  9. #9

    Domyślnie Selfie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Unikalne i odstajace od wrzutek na forum Dziwi mnie tylko brak zoltego :P
    Pierwszą cześć wypowiedzi zrozumiałem ale z drugą mam problem

  10. #10

    Domyślnie

    Fajny prosty, bezpretensjonalny portret
    Bardziej podoba mi się w kwadracie, gdy przycięty jest dół kadru i góra.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Selfie
    By Dariusz Breś in forum Wspólne tematy
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 05-04-2021, 11:00
  2. [ Portret ] selfie
    By Ned Stark in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-03-2018, 13:38
  3. [ Portret ] Prawie jak selfie
    By La in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-07-2017, 15:07
  4. [ Reportaż ] Selfie
    By PiKa in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 13:22
  5. [ Portret ] Selfie
    By Pawulon160883 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 18:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •