Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Zimorodki

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Zimorodki

    Dawno nic nie pokazywałem na forum, poza wątkiem z 300/2,8 i tam część zimorodków już trafiła.
    Ale pomyślałem, że podzielę się moimi zimorodkami także tutaj.
    Zrobiłem je w Wielkopolsce nad Wartą na przełomie maja i czerwca.
    Doświadczonych kolegów ptasiarzy chętnie wysłucham co mam poprawić w przyszłości.
    Tym bardziej, że pod koniec lipca znów się w tamte strony wybieram i może znów kilka zasiadek zrobię.

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_GRX8790.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	495,5 KB
ID:	40959

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_GRX7968.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	471,4 KB
ID:	40960

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_GRX8414.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	508,9 KB
ID:	40961

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_GRX7991.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	406,7 KB
ID:	40962

    5.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_GRX7978.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	487,6 KB
ID:	40963

    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_GRX8182.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	410,7 KB
ID:	40966

    7.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_GRX8419.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	450,9 KB
ID:	40965
    Ostatnio edytowane przez gryson ; 29-06-2020 o 20:34
    FX/DX/CX/www

  2. #2

    Domyślnie

    Imponująca seria! Szkoda, że malutkie.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gryson Zobacz posta
    ...chętnie wysłucham co mam poprawić w przyszłości...
    Ja tam wprawdzie doświadczony nie jestem, ale pozwolę sobie zauważyć "He he, dowcipniś..."
    Jedną rzecz możesz poprawić - pokaż WIĘCEJ takich.
    W sumie, jeszcze jedna poprawka - teraz można zapodawać więcej pikseli.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  4. #4

    Domyślnie

    W sumie w takiej rozdzielczości przygotowuję pliki na "fejsa" i z lenistwa nie zrobiłem większych na forum. Ale następną razą się poprawię i wrzucę w większej rozdzielczości.
    FX/DX/CX/www

  5. #5

    Domyślnie

    Trzy kolejne kadry, tym razem zrobiłem regulaminowo duże pliki

    8.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_GRX8061 kopia1600.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	41142

    9.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_GRX8676 kopia1280.jpg
Wyświetleń:	800
Rozmiar:	795,6 KB
ID:	41144

    10.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_GRX8213 kopia1280.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	795,9 KB
ID:	41143
    FX/DX/CX/www

  6. #6

    Domyślnie

    Dalej obłędne, . I nie zgodnie z regulaminem, tylko żeby kolegom i koleżankom zrobić frajdę z oglądania świetnych zdjęć w nieco lepszej rozdzielczości.
    Wszystkie wspaniałe, ze względu na kolor wyróżniam trójkę z ostatniej serii. Chyba naprawdę blisko udaje ci się podejść.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #7

    Domyślnie

    Fantastyczne, nie mogłem się zdecydować którego z nich zgłosić do foto miesiąca, bo każda fotka na to zasługuje.
    Mógłbyś zdradzić trochę jak te zimorodki fotografujesz?

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za miłe słowa.
    Z zimorodkami nie jest łatwo, bo są dość płochliwe. Zwykle fotografuję je znajdując patyk, na którym przysiadają czasami i tam na nie czatuję, często bez efektu
    Ale ostatnio w Wielkopolsce znalazłem ich norkę i przez 1,5 tygodnia robiłem zasiadki w okolicy tej norki (znaczy na drzewach i gałęziach w pobliżu norki).
    Akurat trafiłem na okres, gdy młode wyleciały już na swoje, a rodzice zaczęli pracować nad drugim lęgiem.
    Dlatego często się przy norce kręcili, przysiadali na okolicznych gałęziach i drzewach, a ja tylko musiałem zamaskować się i czekać aż przysiądą na różnych gałęziach.
    Ale jako ciekawostkę napiszę, że wystarczył zielony ubiór, kamuflaż na twarz (siatka) i siatka na aparat, by zimaki siedząc 3 metry ode mnie i patrząc w czerń obiektywu i słysząc klapanie migawki kompletnie się nie płoszyły.
    Faktycznie czasami siadały bardzo blisko, nie raz ledwo mi się mieściły w kadrze. Większość z pokazanych kadrów jest kadrowanych tylko kosmetycznie, przy prostowaniu. To zresztą widać po głębi ostrości, że są z bliska robione.
    Zestaw zawsze był ten sam: D500+300/2,8VRII+TC-2.0III. Próbowałem robić bez telekonwertera (bo dwa zimorodki w kadrze by się już często nie zmieściły - choć takiego kadru nie udało mi się zrobić), ale bokeh przy roślinności w tle był nieciekawy.
    Pod koniec lipca znów wybieram się do Wielkopolski, więc na pewno zajrzę do tej parki i zobaczę jak im idzie z kolejnym lęgiem. Może uda mi się znów przywieźć kilka(naście ) ciekawych kadrów z zimorodkami.
    Ostatnio edytowane przez gryson ; 08-07-2020 o 19:45
    FX/DX/CX/www

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gryson Zobacz posta
    Może uda mi się znów przywieźć kilka(naście ) ciekawych kadrów z zimorodkami.
    I tego nam a przy okazji i Tobie życzę .

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gryson Zobacz posta
    Ale ostatnio w Wielkopolsce znalazłem ich norkę i przez 1,5 tygodnia robiłem zasiadki w okolicy tej norki (znaczy na drzewach i gałęziach w pobliżu norki).
    Akurat trafiłem na okres, gdy młode wyleciały już na swoje, a rodzice zaczęli pracować nad drugim lęgiem.
    Dlatego często się przy norce kręcili, przysiadali na okolicznych gałęziach i drzewach, a ja tylko musiałem zamaskować się i czekać aż przysiądą na różnych gałęziach.
    Ale jako ciekawostkę napiszę, że wystarczył zielony ubiór, kamuflaż na twarz (siatka) i siatka na aparat, by zimaki siedząc 3 metry ode mnie i patrząc w czerń obiektywu i słysząc klapanie migawki kompletnie się nie płoszyły.
    Faktycznie czasami siadały bardzo blisko, nie raz ledwo mi się mieściły w kadrze. Większość z pokazanych kadrów jest kadrowanych tylko kosmetycznie, przy prostowaniu. To zresztą widać po głębi ostrości, że są z bliska robione.
    Fotki genialne! A w swoim poście zawarłeś to, co mnie tak długo nurtowało. Jakim cudem osiągasz (i kilka innych osób tutaj) aż taki poziom detali. Ja ostatnio zrobiłem fotę zimorodkowi, ale z odległości przynajmniej 50m albo i więcej, więc o takich detalach mogę pomarzyć. Teraz już jednak wiem dlaczego Myślałem już bowiem żeby sprzedać tego swojego Tamrona, ale teraz widzę, że trzeba po prostu bliżej podchodzić. Tylko nie zawsze się da. Ten cwaniaczek, którego ja sfociłem siedział na wysepce na jeziorze.
    Gratuluję tak pięknych zdjęć.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Przez zimorodki...
    By jajacek44 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-06-2009, 21:44
  2. [ Przyroda ] Moje zimorodki
    By tomek61 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 18:01
  3. [ Przyroda ] zimorodki też mam
    By lupus771 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-11-2007, 16:39
  4. [ Przyroda ] zimorodki vol.3
    By jurgen in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 14-11-2007, 12:30
  5. [ Przyroda ] zimorodki
    By jurgen in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-08-2007, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •