Cześć!
Kupiłem niedawno od kolegi tego Tamrona. Wziąłem go na testy, pofociłem, spodobał mi się, kupiłem (w rewelacyjnej cenie).
Niestety moja radość nie trwała długo. Nie wiem czy nie zauważyłem tego wcześniej, czy po prostu miałem pecha, ale mam spory problem z AF. AF się po prostu zawiesza. Naciskam spust do połowy i zero reakcji. Dopiero za którym naciśnięciem się "budzi", ale również często nie trafia. Aparat wie, że nie trafił i nie pozwala zrobić zdjęcia (AF-A). Kolejne naciśnięcie doostrza.
Żeby było ciekawiej nie dzieje się tak zawsze. Zdarza się, że wszystko jest w najlepszym porządku. Szczególnie problem pojawia się jeśli AF nie złapał i zatrzymał się na jakiejś krótkiej odległości (0,35 m przy braku limitera), wtedy to już prawie w ogóle nie może ruszyć.
Na innych obiektywach jest wszystko OK, więc to raczej nie wina aparatu (choć mam wrażenie, że po czyszczeniu matrycy gruszką się to stało).
Kolega używał go z D7100 i twierdzi, że wszystko było OK (nie mam podstaw, żeby mu nie wierzyć). Dostałem do kompletu USB Dock, zmieniałem różne opcje, ale nic to nie dało. Firmware najnowszy zarówno w aparacie jak i obiektywie.

Spotkaliście się może z takim problemem? Wiem, że obiektyw dość mało popularny, ale może jednak.
W najgorszym wypadku odeślę na serwis.