Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Tamron 90 mm Macro (F017N ) + D7200 = problem z AF

    Cześć!
    Kupiłem niedawno od kolegi tego Tamrona. Wziąłem go na testy, pofociłem, spodobał mi się, kupiłem (w rewelacyjnej cenie).
    Niestety moja radość nie trwała długo. Nie wiem czy nie zauważyłem tego wcześniej, czy po prostu miałem pecha, ale mam spory problem z AF. AF się po prostu zawiesza. Naciskam spust do połowy i zero reakcji. Dopiero za którym naciśnięciem się "budzi", ale również często nie trafia. Aparat wie, że nie trafił i nie pozwala zrobić zdjęcia (AF-A). Kolejne naciśnięcie doostrza.
    Żeby było ciekawiej nie dzieje się tak zawsze. Zdarza się, że wszystko jest w najlepszym porządku. Szczególnie problem pojawia się jeśli AF nie złapał i zatrzymał się na jakiejś krótkiej odległości (0,35 m przy braku limitera), wtedy to już prawie w ogóle nie może ruszyć.
    Na innych obiektywach jest wszystko OK, więc to raczej nie wina aparatu (choć mam wrażenie, że po czyszczeniu matrycy gruszką się to stało).
    Kolega używał go z D7100 i twierdzi, że wszystko było OK (nie mam podstaw, żeby mu nie wierzyć). Dostałem do kompletu USB Dock, zmieniałem różne opcje, ale nic to nie dało. Firmware najnowszy zarówno w aparacie jak i obiektywie.

    Spotkaliście się może z takim problemem? Wiem, że obiektyw dość mało popularny, ale może jednak.
    W najgorszym wypadku odeślę na serwis.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Gimbus
    Dołączył
    05 2013
    Miasto
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    29

    Domyślnie

    W moim egzemplarzu pojawił się problem jak na filmie. Nie mam pojęcia czy przyczyna jest taka sama, ale może komuś się przyda.
    https://www.youtube.com/watch?v=N1uV4BEmkaQ

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gimbus Zobacz posta
    W moim egzemplarzu pojawił się problem jak na filmie. Nie mam pojęcia czy przyczyna jest taka sama, ale może komuś się przyda.
    https://www.youtube.com/watch?v=N1uV4BEmkaQ
    Nie zauważyłem wcześniej Twojej odpowiedzi
    No u mnie coś podobnego jest, przy czym ja mam nowszy model. Jak widać problemy pozostały.
    Wysłałem do serwisu, dziś ma do mnie wrócić. Z raportu: wymienili cały moduł AF (+ pierścień i uszczelki). Mam nadzieję, że pomoże. Zdam relację.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem coś podobnego wysłałem do FotoDoctor do naprawy teraz śmiga cacy

  5. #5

    Domyślnie

    Obiektyw wrócił, ostrzy chyba dobrze, niestety sterowanie przesłoną nie działa zupełnie. Ponownie w serwisie
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Problem Nikon d7200 i tamron 70-300 f/4-5.6
    By VitaVm13 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-05-2019, 11:38
  2. Tamron SP 90 mm f/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD - problem z f2.8
    By cad14 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2015, 23:03
  3. Tamron AF 55-200mm 1:4-5.6 MACRO - problem z AF
    By Monsik in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 20:09
  4. Tamron 90mm 2.8 Di Macro - problem
    By goro in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15-06-2008, 16:01
  5. D50 + Tamron 90 Macro - problem
    By jerryw in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-03-2007, 23:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •