Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Lampa i-TTL + 4 lampy manualne, czy może dać sobie spokój ;)

    Witam,

    może ktoś mądrzejszy podpowie. Na tę chwilę nie chciałbym wchodzić w jakieś duże koszty (wymiana lamp) i wykorzystać, co już mam.

    Posiadam:
    - lampa SB910
    - 4x YN 560 III
    - RF 602N

    Pytanie:
    chciałbym wyzwolić (RADIOWO) SB910 pozostałe lampy. Nie może być to wyzwalanie fotocelą (nie za bardzo "łapie" przy większych odległościach na sali - tak przynajmniej wychodzi z praktyki). A może lepiej dać sobie spokój i zbudować nowy system (Navigator X). Tylko szkoda, żeby mi te YN560III tak leżały One tak ładnie w manualu błykają - aby tylko SB910 mogła je w jakiś sposób wyzwolić przy tym używać i-TTL.

    Gdyby była jakaś sugestia, z góry dzięki.
    Trochę puszek i szkiełek

  2. #2

    Domyślnie

    Wymien na strobosy, yn sobie zostaw na jakis backup czy cos. Albo sprzedaj. Jak sie przesiadziesz na lapy sterowane navigatorem, ze zdalna regulacja sily blysku etc to juz odechce Ci sie uzywac tych YN

  3. #3

    Domyślnie

    @morzon Właśnie ku temu się skłaniam, ale może jeszcze jednak dałoby się cosik wycisnąć z tej mojej konfiguracji Dzięki wielkie za odpowiedź.
    Trochę puszek i szkiełek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carolco Zobacz posta
    chciałbym wyzwolić (RADIOWO) SB910 pozostałe lampy (...)
    aby tylko SB910 mogła je w jakiś sposób wyzwolić przy tym używać i-TTL
    Nie bardzo rozumiem - 910 na aparacie, a reszta radiowo? Nie mam pomysłu, chyba, żeby wziąć YN RF-603n II, przerobić go tak, żeby połączyć "piny" stopki z odpowiednimi "stykami" sanek (jeśli się nie mylę, to fabrycznie to nie jest połączone, tzn. stopka na górze 603 nie przenosi TTL). Wtedy zakładasz na aparat "603" przełączony jako nadajnik, na niego zakładasz "910", a "560" są wyzwalane radiowo przez "603". Minus to mały, nie budzący zaufania element łączący body z dużą i ciężką lampą. Jeden z przykładów: https://www.dpreview.com/forums/thre...-post-52508798

    Czy wszystkie poza aparatem, 910 iTTL + reszta M? Teoretycznie by się dało "mocną kombinacją": nadajnik z TTL na aparat, odbiornik z TTL pod 910, plus 4 odbiorniki z TTL pod 560, ale wygoda oraz cena nie przemawiają za takim pomysłem.
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 30-06-2020 o 03:12

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem - 910 na aparacie, a reszta radiowo? Nie mam pomysłu, chyba, żeby wziąć YN RF-603n II, przerobić go tak, żeby połączyć "piny" stopki z odpowiednimi "stykami" sanek (jeśli się nie mylę, to fabrycznie to nie jest połączone, tzn. stopka na górze 603 nie przenosi TTL). Wtedy zakładasz na aparat "603" przełączony jako nadajnik, na niego zakładasz "910", a "560" są wyzwalane radiowo przez "603". Minus to mały, nie budzący zaufania element łączący body z dużą i ciężką lampą. Jeden z przykładów: https://www.dpreview.com/forums/thre...-post-52508798

    Czy wszystkie poza aparatem, 910 iTTL + reszta M? Teoretycznie by się dało "mocną kombinacją": nadajnik z TTL na aparat, odbiornik z TTL pod 910, plus 4 odbiorniki z TTL pod 560, ale wygoda oraz cena nie przemawiają za takim pomysłem.
    Tak, RF603 nie przenosi TTL. Ale dokładnie o to chodzi - lampka na sankach w iTTL, a pozostałe YN 560 w manualu, ale wyzwalane radiowo. Muszą być radiowo, bo fotocela zawodzi przy większych odległościach i za bardzo komplikuje. Jeszcze mi chodził po głowie bracket pod 2 lampy, ale to już za duże będzie. Nie sądziłem, że są takie cuda, jak przerobienie RF Serdeczne dzięki za link.
    Trochę puszek i szkiełek

Podobne wątki

  1. Poszukiwania lampy do d5100. Moze yn560iii ?
    By alibaba89 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 23:00
  2. Manualne ustawienie lampy
    By bar-trek in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 12:09
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-08-2009, 11:02
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2007, 11:26
  5. stare manualne obiektywy + wbudowana lampa?
    By Mati in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-05-2005, 13:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •