Close

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 108
  1. #31

    Domyślnie

    Nigdy nie miałem żadnego Olympusa, nie posiadałem też niczego z systemu m4/3 z wymienną optyką więc to zapewne moja wina, że nie patrzę na markę z sentymentem.
    Patrząc z boku czasem łatwiej wyciągać wnioski.
    Niejednokrotnie każdy z nas zapewne się zastawiał nad tym z jakiego powodu Olympus tak kurczowo trzymał się m4/3, inwestował w coraz droższe szkła, jakby chcieli przeskoczyć niemożliwe.
    Dlaczego przez tyle lat nie zdecydowali się na większy format cyfrowy. Z boku wyglądało to tak : nie bo nie i już, wiemy lepiej, nie możemy się mylić.

    Inne firmy japońskie mają podobny tok myślenia. Różnica jest tylko taka, że np. lepiej trafili z formatami.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 25-06-2020 o 16:43
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  2. #32

    Domyślnie

    Też mam sentyment do marki. To była pierwsza cyfrówka, jaką robiłem zdjęcia, model bodajże C-1400L, końcówka lat 90 w każdym razie. Byłem wtedy w UK, szef żony gadżeciarz kupił taki do firmy więc pożyczyliśmy... odbitki gdzieś mam, pliki przepadły wraz z pierwszym komputerem lub dyskietkami do niego . Ale pamiętam jak by to było wczoraj, brytyjską królową matkę nawet sfotografowałem, wychodziła ze swojego Rolls'a wizytując siedzibę Shella Wtedy miałem jeszcze swój kompakt analogowy, zresztą też o ile pamiętam Olympus, pierwszego Nikona f65 kupiłem parę lat później.

  3. #33
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Miałem olympusa E-420 i nie wspominam go dobrze ale po znajomych sporo modeli EPL działa i są zadowoleni.

  4. #34

    Domyślnie

    Ja jako pierwszą cyfrówkę miałem Olka 5050. Natomiast cały czas mnie dziwiło to kurczowe trzymanie się mikroskopijnej matrycy i drogiej optyki do niej....
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Nigdy nie miałem żadnego Olympusa, nie posiadałem też niczego z systemu m4/3 z wymienną optyką więc to zapewne moja wina, że nie patrzę na markę z sentymentem.
    Patrząc z boku czasem łatwiej wyciągać wnioski.
    Niejednokrotnie każdy z nas zapewne się zastawiał nad tym z jakiego powodu Olympus tak kurczowo trzymał się m4/3, inwestował w coraz droższe szkła, jakby chcieli przeskoczyć niemożliwe.
    Dlaczego przez tyle lat nie zdecydowali się na większy format cyfrowy. Z boku wyglądało to tak : nie bo nie i już, wiemy lepiej, nie możemy się mylić.

    Inne firmy japońskie mają podobny tok myślenia. Różnica jest tylko taka, że np. lepiej trafili z formatami.
    Dokladnie , również mnie to zastanawia .
    Tym bardziej , że patentowali optykę pod ff.
    Mogli rozwijać oba systemy rownolegle. Z doświadczeniem i nowinkami jakie wprowadzali do swoich ML ich pelnoklatkowce z pewnością mogły powalczyć na rynku . Gdyby weszli w ten format w 2015/2016 to dzisiaj mogliby coś znaczyć w tym segmencie .

    Czyli ff dla pro i m43 mały mobilny sprzęt .
    R | 35 | 50 | 135

  6. #36
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Według mnie problem to zagubienie się w retro głupotach i tyle, powinni się skupić na poprawie af, dać lepsze od konkurencji video, eliminować laga w evf, wpakować androida bo to często sprzęt kieszonkowy i brakuje tylko dostępu do portali społecznościowych.
    Jakby firmy foto 5-6 lat temu przeszły na otwarte systemy oparte na androidzie to dzisiaj rynek foto wyglądałby inaczej.

  7. #37

    Domyślnie

    To was wybije z rytmu. Olympus to produkcja malp, ktore nie sa w stanie dogonic telefonu ze swoja szitowata matryca. Byly martwe dawno temu, jak moj pies zezarl soniaka tego typu i kupilem lustro (nikona, zeby wziac udzial w wielkiej swietej wojnie canona)
    Soft? Mysle, ze musialyby dzwonic. W jakims stopniu chcieli separowac technologie, soft nadal jest nijaki, ten poziom aparatow po prostu powinien zdechnac, bo w przedziale pro/amator nie ma przeciez dodatkowego slasha.

    Open soft w dslr? widze tu ostry burdel i 2-3 apki, ktore maja sens i sa platne. Video nie tykam, kupta se gh :P

    Mi sie wydaje, ze lustro juz staje sie pro i jescze trudno tym cos sfocic DSLR jednak daje mozliwosci, telefonki moga wyprzec portrety max :P

  8. #38

    Domyślnie

    Nawet jak Olympus zniknie z rynku foto to z dnia na dzień moj sprzęt nie przestanie zdjęć robić .
    Optyki ma ten system do wyboru do koloru.

    Btw
    Nie mam najnowszych fonów ale iphone xs nie ma startu m43 .
    Może do zdjęć wielkości znaczka pocztowego to różnicy wielkiej nie ma , ale już zdjęcia 10x15 różnica jest.
    R | 35 | 50 | 135

  9. #39
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ile to już lat minęło od ucieczki samsunga z rynku foto, a NX-y nadal robią zdjęcia.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    To was wybije z rytmu. Olympus to produkcja malp, ktore nie sa w stanie dogonic telefonu ze swoja szitowata matryca. Byly martwe dawno temu, jak moj pies zezarl soniaka tego typu i kupilem lustro (nikona, zeby wziac udzial w wielkiej swietej wojnie canona)
    Soft? Mysle, ze musialyby dzwonic. W jakims stopniu chcieli separowac technologie, soft nadal jest nijaki, ten poziom aparatow po prostu powinien zdechnac, bo w przedziale pro/amator nie ma przeciez dodatkowego slasha.

    Open soft w dslr? widze tu ostry burdel i 2-3 apki, ktore maja sens i sa platne. Video nie tykam, kupta se gh :P

    Mi sie wydaje, ze lustro juz staje sie pro i jescze trudno tym cos sfocic DSLR jednak daje mozliwosci, telefonki moga wyprzec portrety max :P
    Próbowałem z wykorzystaniem translatora ale sobie nie poradził.

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. oświetlnie pokoju
    By tekk in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-02-2013, 16:08
  2. ostrość jpg w Olympusie Camedia 8080WZ
    By Mzumi in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-10-2006, 16:57
  3. Co sądzicie o Olympusie E-1 (12 Mpix)?
    By fotoero in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 22-08-2006, 02:05
  4. O Olympusie C-5060 słów kilka
    By Tr0n in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 07-01-2005, 00:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •