Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
  1. #21
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #22

    Domyślnie

    Ja na tych zdjęciach widzę małą głębię ostrości, pies z bliska i głębia ostrości nie obejmuje całego psiaka. Może spróbować robić mu zdjęcia z większej odległości na zakresie tele. A może "zrywasz" zdjęcie próbując podążać za psem i z emocji lekko ruszasz aparatem przy naciskaniu spustu? Jka używasz VR, to przy ruchomych obiektach powinnaś przełączyć go na active.
    Ostatnio edytowane przez markB ; 24-06-2020 o 01:50

  3. #23

    Domyślnie

    Przeczytałem wątek i podobnie jak kolegę niepokoją mnie Twoje słowa o ruchach. To nie aparat ale Ty masz ogarniać te ruchy. Ustaw AF-C, punktowy, f 5-7, tryb A, ISO takie żebyś miała czas te 1/1000 i strzel serię do wolno jadącego samochodu. Jeśli punkt ostrości utrzymasz na aucie to musi byc ostre, nie ma wyjścia. A jeśli będzie to znaczy, że przyczyna problemów tkwi w twoich rękach.

  4. #24

    Domyślnie

    Padlo tu slowo 'wide', czy te zdjecia nie sa robione przypadkiem w LV ?
    ps: pfu, chyba jednak wyjasnione, ze nie
    Ostatnio edytowane przez bomkallo ; 25-06-2020 o 00:36

  5. #25

    Domyślnie

    Dodałbym jeszcze tutaj kwestię perspektywy:
    Po pierwsze zdjęcia z niższej perspektywy będą wyglądały lepiej.
    Po drugie mając aparat na poziomie psa dużo łatwiej będzie za nim podążać, i trzymać go w punkcie AF, bo ruch zostanie praktycznie ograniczony do "prawo-lewo", zamiast "prawo-lewo, góra-dół".

  6. #26

    Domyślnie

    D500 nie nadąża z ruszającym się psem? Nieee, coś musi być słabo z obsługą. Jak miałem D500, to nawet z Sigmą 50-100 Art było 9 na 10 trafień



    Na pewno nie AF-S, na pewno włączanie AF na przycisku AF-ON, na pewno perspektywa podłogi, bo raczej pies "zrównany" z trawą nie wygląda dobrze i seria, wystarczy z 5 kl na sek.

  7. #27

    Domyślnie

    DRODZY MĄDRZY LUDZIE... aparat mnie przeprosił (no dobra, ja go przeprosiłam). Dzięki za dotychczasowe spostrzeżenia. Pomogły.
    Faktycznie może dodane zdjęcia nie były dobrze wybrane, w każdym razie brawo dla tych którzy diagnozowali blokadę ostrości.
    Po Waszych sugestiach sprawdzałam pod tym kątem- faktycznie, była blokada pola AF (!) - magiczny przełącznik przy wybieraku.
    Chyba mnie przytłoczyła technologia za dużo nowych opcji i człowiek zgłupiał i nie myślał. Siedziałam w tym menu i szukałam co może być nie tak, a tutaj jednak najciemniej pod latarnią.
    Dziękuję bardzo za pomoc.
    Kojocisko - dziękuję bardzo za szczegółowe wytyczne w pigułce i linki (nie wszystko widziałam).

    Nareszcie zdjęcia potrafią być ostre (no w miarę), teraz to można działać !

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1819_1.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	2,40 MB
ID:	40819
    F/5,6, Tryb A , 1/4000, ISO 2500
    Tryb pola AF 25-polowy (mam jednopolowy, 25, 72, 153, z grupy)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2191_1.JPG
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	2,33 MB
ID:	40820
    F/5,6Tryb A , 1/4000, ISO 6400
    Oczywiście jak są jakieś uwagi, żebym mogła poprawić jakość, to walcie. To są co prawda "sesje" na szybko, wiem nie są idealne, bo nie miałam czasu na zabawę, ale zawsze coś i pewnie widzicie więcej niż ja.

    Wolne obiekty chwytam, ale trudno mi jeszcze uchwycić prędkości rzędu 30-40 km/h najwyraźniej nie trafiam AF tam gdzie trzeba i zdjęcia niestety nieostre.

    Będę potrzebować jakiś teleobiektyw. Czy ten będzie dobrym rozwiązaniem i będzie wystarczający do takich szybkich obiektów?:
    https://www.nikon.pl/pl_PL/product/n...4-5-5-6e-ed-vr

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Bezlusterkowiec to może być dobry pomysł, ale też nie każdy. Na pewno sprawdziłby się pełnoklatkowy Panasonic serii S, oraz Sony A9 i A7III. Tylko sprawdź sobie ceny tych sprzętów i rozmiary obiektywów do nich.
    Tak czy inaczej, D500 to świetny aparat do tego, co potrzebujesz i już go masz, tylko trzeba go okiełznać.
    No, chyba że trafiła się walnięta sztuka.
    Zaczęłam czytać o tym Sony A7III i chyba faktycznie byłoby to dla mnie dobre rozwiązanie. Widzę, że ludzie piszą, że trudno zrobić nim nieostre zdjęcie (wow)- a jak widać ja się łatwo wkurzam jak mi coś nie wychodzi
    Natomiast z tego co sprawdziłam, to chociaż body z podstawowym obiektywem ma powiedzmy podobną cenę co D500, to obiektywy do sportu są bardzo drogie. Wstępnie jak patrzyłam po forach, to jeszcze nie znalazłam, żeby ktoś pisał o stosunkowo niedrogim i dobrym obiektywie do A7III
    Ostatnio edytowane przez seeloo ; 25-06-2020 o 16:19

  8. #28

    Domyślnie

    Bogatemu wszystko wolno jak mawiają, możesz nawet kupić Sony a9II z 70-200/2.8

    Obiektyw zalinkowany to wersja FX, do DX jest tańszy https://www.nikon.pl/pl_PL/product/n...4-5-6-3g-ed-vr podobnej jakości optycznej, z szybkim af i ogólnie rewelacja jak za tę cenę. Drożej i trochę lepiej oczywiście zawsze można, w fotografii jak to się mawia, sky is the limit

    Ps. W cenie ok. 3k wolałbym jakieś 70-200(210)/4, używany Nikkor bądź nowy Tamron (jest też Tokina), przy czym wiadomo, że Nikon nie kocha szkieł konkurencji

  9. #29

    Domyślnie

    Nie wiem jak inni, ale widzialem, ze masz AF na lock. Sprawdzilem to jednak w d750 i nie wplywa to na jego prace w sledzeniu 3d, jakim cudem d500 blokuje? nie wiem

    Szkla maja chore ceny Do sportu szczegolnie. 70-300 ktorykolwiek to jakis kompromis (jest 70-300 dx af-p), 70-200 to standard, a stalki 300/400 to juz bardziej specjalizacja dla wybranych i ze swiadomoscia uzytkowania. Szerokiego wyboru tu nie ma :P

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Nie wiem jak inni, ale widzialem, ze masz AF na lock. Sprawdzilem to jednak w d750 i nie wplywa to na jego prace w sledzeniu 3d, jakim cudem d500 blokuje? nie wiem

    Szkla maja chore ceny Do sportu szczegolnie. 70-300 ktorykolwiek to jakis kompromis (jest 70-300 dx af-p), 70-200 to standard, a stalki 300/400 to juz bardziej specjalizacja dla wybranych i ze swiadomoscia uzytkowania. Szerokiego wyboru tu nie ma :P
    Ty wiesz, że faktycznie, teraz jak przełączam na Lock, wrzucam różne ustawienia i tryby i w sumie też nie widzę żeby foty były tak rozmazane jak na początku. Wczoraj odblokowałam tym przełącznikiem i ponownie przywróciłam wszystkie ustawienia na domyśle (ale robiłam to wczesniej wiele razy) i teraz działa nieżle. Nie rozumiem. Chyba się przestraszył, że chcę go oddać

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia sportowa w hali
    By Kokesz in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-03-2015, 11:54
  2. Fotografia sportowa- skatepark
    By kherrowca in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 11:04
  3. Fotografia sportowa w hali
    By Marszal in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-09-2008, 20:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •