Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    BTW - zobacz zdjęcia zwierzaków w tym wątku - sporo jest z d500:
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...t=#post4111822
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zen Zobacz posta
    Wejdź w Menu A3 i spróbuj zmienić blokadę ostrości na szybszą/krótszą. Prawdopodobnie aparat ma ustawioną zbyt długą zwłokę w korygowaniu ostrości.
    Robiłam to już, akurat do tych dzisiejszych zdjęć co wrzuciłam miałam zaznaczoną szybką reakcję. Testowałam też z ruchem zmiennym i też nie widać różnicy. Może jest coś zablokowane w ustawieniach, ale robiłam wielokrotnie powrót do ustawień domyślnych i wtedy zaznaczając AF-C powinien uważam aparat ogarnąć drobne ruchy, ale niestety nie ogarnia.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    BTW - zobacz zdjęcia zwierzaków w tym wątku - sporo jest z d500:
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...t=#post4111822
    No i właśnie po to kupiłam ten aparat , bo takie zdjęcia mi się docelowo marzą . A na razie fotografuję z bliska psa, który tylko obgryza kostkę ( w ładnym świetle dziennym) i wyżeł na fotach już potrafi mieć nieostrą głowę, a gdzie tu mówić, o biegu i ptakach... Jutro jak nie będzie padać, jeszcze spróbuję powalczyć wg. wytycznych.

  3. #13

    Domyślnie

    A nie jest to wina stabilizacji obiektywu? Przy krótkich czasach lepiej ją wyłączyć.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seeloo Zobacz posta
    .... i wtedy zaznaczając AF-C powinien uważam aparat ogarnąć drobne ruchy, ale niestety nie ogarnia......
    Nieustannie niepokoi mnie to zdanie o ogarnianiu drobnych ruchów. AF-C ogarnie większość ruchów obiektu, pod warunkiem, że AF jest cały czas wycelowany w obiekt.
    Jak ci psia głowa ucieknie z obszaru AF, to ta głowa ostra na zdjęciu nie będzie (chyba, że przez przypadek).

    Wyżeł, korpusem z AF o trzy ligi gorszym: https://500px.com/kojot/galleries/yari-czech-pointer
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    A nie jest to wina stabilizacji obiektywu? Przy krótkich czasach lepiej ją wyłączyć.
    Chodzi o 'VR' na obiektywnie? Mam włączoną. Mogę spróbować zrobić serie na wyłączonym VR i zobaczę czy będzie różnica.

  6. #16

    Domyślnie

    Tak, VR. Stabilizacja jest fajna przy czasach 1/125 i dłuższych, natomiast przy 1/1000 i krótszych może przeszkadzać.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Chodzi o to, że możesz wykonać zdjęcie, zanim soczewka na dobre się ustabilizuje.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Nieustannie niepokoi mnie to zdanie o ogarnianiu drobnych ruchów. AF-C ogarnie większość ruchów obiektu, pod warunkiem, że AF jest cały czas wycelowany w obiekt.
    Jak ci psia głowa ucieknie z obszaru AF, to ta głowa ostra na zdjęciu nie będzie (chyba, że przez przypadek).

    Wyżeł, korpusem z AF o trzy ligi gorszym: https://500px.com/kojot/galleries/yari-czech-pointer
    Psiak piękny
    No właśnie dlatego piszę do Was, bo wydaje mi się, że taki aparat powinien ogarniać jakieś np. psie ruchy, jeżeli zaznacza się zdjęcia w ruchu i celuje polem AF. Chyba taki tryb P z AF-C i ustawieniem ostrości na dany punkt (a tym bardziej jak np. zaznaczam śledzenie 3D) powinien na mój gust ogarnąć nawet powoli idącego psa. A z tego co widzę, to aparat radzi sobie ze statycznymi scenami, a ruch w serii to już kłopot. Jeszcze poćwiczę i zobaczę, czy coś się wyklaruje.

  8. #18

    Domyślnie

    A może byś się kierowała instrukcją od aparatu, a nie swoimi przekonaniami?
    Żeby skutecznie używać narzędzia, trzeba rozumieć jak ono działa.
    Współczesne bezlusterkowce nieźle sobie radzą z precyzyjnym śledzeniem ruchu obiektów - np. psiego oka.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    A może byś się kierowała instrukcją od aparatu, a nie swoimi przekonaniami?
    Żeby skutecznie używać narzędzia, trzeba rozumieć jak ono działa.
    Współczesne bezlusterkowce nieźle sobie radzą z precyzyjnym śledzeniem ruchu obiektów - np. psiego oka.
    Wertuję instrukcję, wertuję W instrukcji ostrość działa super Będę się dalej zaznajamiać i zobaczymy czy zaiskrzy. Jak wspomniałam na początku, rozważam też bezlusterkowca.

  10. #20

    Domyślnie

    Bezlusterkowiec to może być dobry pomysł, ale też nie każdy. Na pewno sprawdziłby się pełnoklatkowy Panasonic serii S, oraz Sony A9 i A7III. Tylko sprawdź sobie ceny tych sprzętów i rozmiary obiektywów do nich.
    Tak czy inaczej, D500 to świetny aparat do tego, co potrzebujesz i już go masz, tylko trzeba go okiełznać.
    No, chyba że trafiła się walnięta sztuka.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia sportowa w hali
    By Kokesz in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-03-2015, 11:54
  2. Fotografia sportowa- skatepark
    By kherrowca in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 11:04
  3. Fotografia sportowa w hali
    By Marszal in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-09-2008, 20:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •