Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie IrfanView problem z powiększeniem

    Może ktoś zna jakiś sposób na mój problem ? korzystam z przeglądarki do zdjęć IrfanView mam większą ilość zdjęć do przejrzenia i chce to robić w dużym powiększeniu w celu eliminacji zdjęć poruszonych lub nietrafionych z pokazów lotniczych. Problem mam taki gdzie mogę tylko jedno zdjęcie powiększyć powiedzmy do 66% i mimo zaznaczenia kilku zdjęć kolejne zawsze jest w normalnym wymiarze, jest jakiś sposób na powiększenie w tym programie większej ilości zdjęć ?

  2. #2

    Domyślnie

    Używam IrfanView od bardzo dawna i powinienem znać odpowiedź na Twoje pytanie ale jak je "wyartykułowałeś" że kompletnie nie wiem jak chcesz zrobić tą ocenę zdjęć.

    Po pierwsze oglądanie w powiększeniu 66% nie pozwoli Ci dokładnie ocenić ostrości gdyż to oznacza że program robi resampling - trzeba oglądać na 100%. Po drugie gdzie Ty zaznaczasz kilka zdjęć? Ja jak oceniam ostrość to jedno zdjęcie naraz na pełnym ekranie a potem przechodzę do następnego (np. spacją). Na pełnym ekranie możesz używać klawiszy "1" i "2". "1" - wyświetla w powiększeniu 100% (piksel w piksel) a "2" - wyświetla cały kadr. Jak wyświetlasz w 100% to możesz strzałkami przesuwać kadr.

  3. #3

    Domyślnie

    Może pomogą Ci te opcje programu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	40690
    Z6II_14-30_28_28-75_40_45_105_100-400_TC2.0_DJI

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem do tego co oczekujesz, na pewno lepiej nadaje się Faststone.
    Po pierwsze ma konfigurowalne narzędzie zwane lupa, a po drugie ma możliwość
    jednoczesnego podglądu do czterech zdjęć przy definiowalnym powiększeniu.
    W tym zakresie Irfan view jest zdecydowanie uboższy.

  5. #5

    Domyślnie

    @Zbyszek Może źle to ująłem, otwieram zdjęcie powiększam na 100% i obojętnie czy strzałkami czy spacją chciałbym aby kolejne zdjęcie było powiększone do 100%, wtedy szybko kasuje zdjęcie złe. U mnie po powiększeniu mogę tylko jedno zdjęcie ustawić na 100% i kolejne otwiera mi w normalnym wymiarze. I stąd pytanie czy wszystkie zdjęcia w katalogu będę mógł czy to strzałkami czy to spacją otwierać jedno po drugim na 100% ? z przesunięciem strzałkami tez tak robię, natomiast jakoś nie działa u mnie opcja z klawiszami 1 i 2 na pełnym ekranie. Gdy miałem niewielką ilość zdjęć każdorazowo zdjęcie po zdjęciu powiększałem, teraz przy dużej ilości chciałbym wszystkie zdjęcia które otwieram wyświetlały mi się na 100% jedno po drugim. Zdjęcia otwieram w katalogu gdzie mam zapisane NEFy, co do powiększenia 66% i resamplingu tego nie wiedziałem, dzięki.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @wikary Ustawienia mam takie same jak u Ciebie @Banderas czyli jednak IrfanView nie ma takiej opcji, z Faststone nigdy nie korzystałem, może to lepsze rozwiązanie.

  6. #6

    Domyślnie

    Polecam spróbować Faststone. Moim zdaniem pozwala na płynniejsze i szybsze przeglądanie w celu szybkiej oceny.
    Konfigurowalna lupa jest super. Możesz np. trzymać kliknietą myszkę i zmieniać strzałkami zdjęcia podglądając konkretny fragment na kolejnych fotkach.
    Inna opcja to klawisze 1- 8, szybkie powiększenie 100- 800%, spacja lub 0 (nie pamiętam) to pełny kadr.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 22-06-2020 o 23:30

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Polecam spróbować Faststone. Moim zdaniem pozwala na płynniejsze i szybsze przeglądanie w celu szybkiej oceny.
    Konfigurowalna lupa jest super. Możesz np. trzymać kliknietą myszkę i zmieniać strzałkami zdjęcia podglądając konkretny fragment na kolejnych fotkach.
    Inna opcja to klawisze 1- 8, szybkie powiększenie 100- 800%, spacja lub 0 (nie pamiętam) to pełny kadr.
    Dzięki, spróbuje zainstalować i sprawdzę, może bardziej będzie mi odpowiadał ten program.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    @Zbyszek Może źle to ująłem, otwieram zdjęcie powiększam na 100% i obojętnie czy strzałkami czy spacją chciałbym aby kolejne zdjęcie było powiększone do 100%, wtedy szybko kasuje zdjęcie złe. U mnie po powiększeniu mogę tylko jedno zdjęcie ustawić na 100% i kolejne otwiera mi w normalnym wymiarze. I stąd pytanie czy wszystkie zdjęcia w katalogu będę mógł czy to strzałkami czy to spacją otwierać jedno po drugim na 100% ? z przesunięciem strzałkami tez tak robię,
    U mnie na pełnym ekranie jak powiększę na 100% i przejdę do następnego zdjęcia to nadal jest 100%. Ciekawe czemu u Ciebie to nie działa? Którą masz wersję Irfana?

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    natomiast jakoś nie działa u mnie opcja z klawiszami 1 i 2 na pełnym ekranie.
    To też ciekawe. Widzę że wikary wrzucił zrzut ekranu i ma starą wersję programu bez klawiszy.

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Gdy miałem niewielką ilość zdjęć każdorazowo zdjęcie po zdjęciu powiększałem, teraz przy dużej ilości chciałbym wszystkie zdjęcia które otwieram wyświetlały mi się na 100% jedno po drugim. Zdjęcia otwieram w katalogu gdzie mam zapisane NEFy,
    Sprawdź: "Ustawienia" -> "Pełny ekran". Tam się da zmienić domyślne powiększenie.

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    co do powiększenia 66% i resamplingu tego nie wiedziałem, dzięki.
    Normalka. Program musi to robić bo jak ma wyświetlić półtora piksela obrazu na jednym pikselu monitora bez resamplingu.
    Ostatnio edytowane przez Zbyszek ; 23-06-2020 o 16:49

  9. #9

    Domyślnie

    @Zbyszek Dzięki za objaśnienia, wersja Irfan View 4.52 Mam takie ustawienia: Pełny Ekran w zakładkach po prawej Dopasuj do ekranu tylko duże obrazy i prawy górny róg Wielkość Wyświetlania 100%


    Zainstalowałem FastStone i jestem na szybko bardziej zadowolony z tego programu jak z IfranView, wystarczy po otwarciu zdjęcia kliknąć lewym klawiszem myszy i mamy powiększenie na 100%, właśnie takiej opcji szukałem. Obsługa i opcje ciekawe, bardzo czytelne. Teraz muszę z tym programem się nieco zapoznać. Dziękuję koledze @sl011

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    @Zbyszek
    @wikary Ustawienia mam takie same jak u Ciebie
    Ja Ci nie każę ustawiać jak masz- tylko właśnie w tych ustawieniach spróbować zmienić
    Z6II_14-30_28_28-75_40_45_105_100-400_TC2.0_DJI

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 16:40
  2. Adobe RGB w IrfanView - problem z kolorami
    By flavio in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 00:22
  3. IrfanView - problem
    By Pabloo in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 11:04
  4. ps4 i problemy z powiekszeniem
    By kameleon30 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2010, 20:15
  5. [ Makro ] Pierwsze fotki z dużym powiększeniem
    By panczo in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 10:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •