Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 70

Wątek: Moje Słońce

  1. #31

    Domyślnie

    ok, ale czy aparat/kamera "patrzy" bezpośrednio przez teleskop a ochronę stanowi właśnie filtr? czy obraz jest rzutowany na coś i aparat patrzy na ten rzut?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  2. #32

    Domyślnie

    W moim przypadku matryca skierowana jest bezpośrednio w teleskop, który posiada specjalny wąskopasmowy filtr.

  3. #33

    Domyślnie

    ok, rozumiem, dzięki
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #34

    Domyślnie

    9. Jest gorąco...
    Ale to nie powód aby nie spojrzeć w stronę naszego grzejnika

    Dzisiejsze Słońce w pełnej okazałości widziane w paśmie H-Alpha. Na jego krawędziach widoczne liczne pretuberancje.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sun_1_podp_sm.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	1,25 MB
ID:	42132

  5. #35

    Domyślnie

    Wrzucam do ulubionych. Ma. Sa. Kra.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  6. #36

  7. #37

    Domyślnie

    Tego typu zdjęcia powinny znajdować się na okładkach NG, Nature lub innych, szanowanych magazynów popularnonaukowych ... jak nie Ty, to kto?
    Ogólnie jestem zafascynowany astronomią, zdjęcia z nasa.com chłonę hurtowo ... ale teraz zbieram szczękę z podłogi ....
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  8. #38

    Domyślnie

    10. W końcu się udało złapać coś więcej.
    Dzisiejsze Słońce widziane w bardzo wąskim paśmie H-Alpha (poniżej 0.7Å) wraz z bardzo ładną protuberancją.
    Sprzęt użyty do tego zdjęcia to teleskop Lunt 60 + kamera ASI ZWO 178MM
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sun_2_podp_sm.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	1,23 MB
ID:	42136

  9. #39

    Domyślnie

    Miażdżące zdjęcia. Ukłony.
    Napiszesz coś więcej o kulisach robienia takich zdjęć? Coś nowego, ciekawego na forum Jakieś tam mgliste pojęcie mam, ale chętnie bym z ciekawości coś więcej poczytał. "Zwykłym" aparatem z dedykowanym filtrem do takich zadań jestem w stanie coś podobnego osiągnąć? Jeśli nie to czym się charakteryzuje taka specjalistyczna kamerka? Rejestruje inne pasma niż widzialne? Jak wygląda postprodukcja, może pokażesz jak wygląda surowy materiał? Jeśli oczywiście możesz zdradzić tajniki

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Miażdżące zdjęcia. Ukłony.
    Napiszesz coś więcej o kulisach robienia takich zdjęć? Coś nowego, ciekawego na forum Jakieś tam mgliste pojęcie mam, ale chętnie bym z ciekawości coś więcej poczytał. "Zwykłym" aparatem z dedykowanym filtrem do takich zadań jestem w stanie coś podobnego osiągnąć? Jeśli nie to czym się charakteryzuje taka specjalistyczna kamerka? Rejestruje inne pasma niż widzialne? Jak wygląda postprodukcja, może pokażesz jak wygląda surowy materiał? Jeśli oczywiście możesz zdradzić tajniki
    Dziękuję
    Odnośnie technikalii:
    Sprzęt to specjalny teleskop który pozwala na oglądanie powierzchni Słońca. Dlaczego kamerka ? Ponieważ mniejsza matryca daje większe powiększenie a po drugie taka kamerka ma większą wydajność niż zwykła lustrzanka. Lustrzanką oczywiście też można nagrywać sekwencje wideo a potem z nich złożyć jedno zdjęcie tak samo jak robi się to przy wykorzystaniu kamerki.

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Z cyklu dalekie obserwacje: moje Miasto, moje Góry
    By milk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 05-07-2016, 18:49
  2. [ Architektura ] Słońce
    By ycp in forum Architektura
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 13:45
  3. [ Krajobraz ] Pod słońce...
    By sirart in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-09-2011, 08:08
  4. [ Krajobraz ] pod słońce
    By Tazek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 14:15
  5. [ Krajobraz ] Pod słońce ?
    By erde in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 15:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •