Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70

Wątek: Moje Słońce

  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Detale...
    Akurat bardzo istotne detale. O nocy mówimy od zmierzchu do świtu a Ty przytoczyłeś specyficzny przykład sytuacji gdy Słońce nadal znajduje się nad horyzontem.
    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Detale...
    Odwracając sytuację, nie zawsze w dzień Słońce wchodzi.[/QUOTE]Skoro mówisz o dniu to może nie wchodzi, ale jest już po wschodzie i przed zachodem. Najwyżej może być zasłonięte przez jakieś obiekty typu chmury. Nie siejmy dezinformacji jak jacyś egipscy arcykapłani

    Naprawdę nie wiem o co prosiłeś kilka postów wyżej, ale w nocy słońce jest po prostu zasłonięte Ziemią więc zdjęcia Słońcu wtedy nie zrobisz. Nie z powierzchni Ziemi w czasie gdy w tym konkretnym miejscu mamy noc.

  2. #62

    Domyślnie

    Pierwotny żarcik a'la gra słów (mająca na celu wskazać, że autor tych zdjęć na tak dobry warsztat, że jest w stanie zrobić zdjęcia Słońca nocą), ale bez emotki zostało to odebrane zgodnie ze standardami internetu.
    Zgaszona żarówka świeci na czarno.

    A ciut wyżej chodziło mi o noc polarną w której pomimo dnia zegarowego Słońce nigdy nie wchodzi, a nie o pochmurny dzień. Łudziłem się, że było to łatwe.

    Uśmiech emotki, miłego dnia polarnego.
    Ostatnio edytowane przez NimnuL ; 11-06-2021 o 16:06
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  3. #63

    Domyślnie

    A ja myślę że niepotrzebnie brniesz dalej.
    Noc jest wtedy dla nas, jak "nasza" połówka Ziemi jest odwrócona od Słońca.

    No a teraz wychodzi że chciałeś autora wyslac na kolo podbiegunowe żeby sfotografował Słońce w dzień polarny o zegarowej północy lokalnego czasu. Tylko że to nadal nie będzie noc.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #64

    Domyślnie

    Już wszystko rozumiem. Oprócz terminu dzień zegarowy. Po prostu pytałeś kolegę czy się latem przejedzie w okolice bieguna północnego i czy o godzinie 0:00 o ile jeszcze będzie przed zachodem zrobi zdjęcie Słońca. Wszystko jasne. Pozdrawiam.

  5. #65

    Domyślnie

    Ważne, że fotki w tym wątku są zapierające dech w piersiach, dyskusja mocno od nich odstaje poziomem.

    Kończąc.
    O nic kolegi nie prosiłem, nie pytałem o zdjęcia Słońca nocą, bo nawet wędrówka na koło podbiegunowe nic nie da. Słońca nie ujrzy. 'dowcip' tłumaczony to już żenua

    Dzień 'zegarowy' to nic innego jak definicja lokalnego dnia wedle zegara, np. o godzinie 9 rano jest ... dzień, pomimo tego, że za oknem jest ... noc. Tak operują 'tambylcy', z którymi współpracuję. No ... nieważne. Dawaj więcej zdjęć Słońca @franz55, w dzień czy w nocy, ogląda się je świetnie.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Poważnie, bez emotikonki już nie ujedziemy na tym świecie?
    Jako ciekawostka, żeby nie było niedomówień, Słońce można zobaczyć w środku nocy

    https://en.wikipedia.org/wiki/Midnight_sun
    Słońca nie można zobaczyć ani w nocy, ani w jej środku. Wynika to z prostej definicji: dzień - czas między wschodem a zachodem Słońca. Nawet jak wschód i zachód dzieli parę miesięcy to jest to ciągle dzień. Jeżeli nasza gwiazda dzienna chowa się za horyzontem choćby na sekundę, możemy mówić o nocy, czyli czas na Twoje wymarzone zdjęcie. Niestety w tych warunkach żadnego zdjęcia słoneczka zrobić się nie da, bo jest pod linią horyzontu. Kto był kiedykolwiek latem chociażby na Lofotach doświadczył owego "fenomenu".
    LED ZEPPELIN

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Dawaj więcej zdjęć Słońca @franz55, w dzień czy w nocy, ogląda się je świetnie.
    Mówisz i masz...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SUN_sm.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	2,08 MB
ID:	52445

    Niestety ale akurat w okres zakrycia miałem zajęcia na WUM

  8. #68

    Domyślnie

    Niesamowite zdjęcia. Jak się na nie patrzy to czuć, że tam jest troszkę ciepławo i chyba Słoneczniczanie mają problem z efektem cieplarnianym

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franz55 Zobacz posta
    Mówisz i masz...

    Niestety ale akurat w okres zakrycia miałem zajęcia na WUM
    Wielka szkoda, zaćmienie w Twoim wykonaniu cieszyło by oczy.

    A co do widocznych "odprysków", googlnąlem se i wiki mówi:

    " jasna struktura widoczna ponad brzegiem tarczy słonecznej, składająca się ze stosunkowo gęstej plazmy koronalnej, o niskiej temperaturze (kilku do kilkudziesięciu tysięcy kelwinów)"
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  10. #70

    Domyślnie

    wspaniałe zdjęcia i równie wspaniały żart Nimnula
    Nikon D5600
    Samyang 8mm 1:3,5 Helios 58mm 1:2 Soligor 55mm 1:2,8 Macro
    Sigma 10-20mm 1:4-5,6 Nikkor 18-140mm 1:3,5-5,6 Sigma 150-600mm 1:5-6,3

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Z cyklu dalekie obserwacje: moje Miasto, moje Góry
    By milk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 05-07-2016, 18:49
  2. [ Architektura ] Słońce
    By ycp in forum Architektura
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 13:45
  3. [ Krajobraz ] Pod słońce...
    By sirart in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-09-2011, 08:08
  4. [ Krajobraz ] pod słońce
    By Tazek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 14:15
  5. [ Krajobraz ] Pod słońce ?
    By erde in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 15:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •