Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Panele LED i slider video

    Hey
    Znacie może jakieś dobre panele LED pod video. Zastanawiam się nad GVM 50RS RGB bo jak na razie nic konkretnego nie udało mi się znaleźć. Zależy mi przede wszystkim na mocy i regulacji temperatury. W/w mają jeszcze opcje RGB która będzie też przydatna w moich produkcjach.

    Takie jeszcze pytanie bo szykuje się kolejny wydatek i kolejny układ oświetleniowy. Nie ma na rynku np lamp studyjnych których piloty LED byłby wystarczającej mocy aby dobrze sobie radzić w video a zarazem posiadały ultrakrótki czas błysku i moc tak do 400Ws?
    Wymyślono już coś takiego? bo chętnie pozbyłbym się obecnych zestawów na rzecz jednego konkretnego który łączy wszystko czego potrzebuje.

    Druga sprawa to slider video. Dziś mi przyszedł Kenova ale pomylono typy i dostałem K2 i wygląda na to że potrzebować będę z napędem elektrycznym a ten wracać będzie do producenta.
    Znacie coś wartego uwagi w rozsądnej cenie i ze skrętną głowicą podczas przesuwu i tak do 120cm?

  2. #2

    Domyślnie

    Konkretów nie podam , moge jedynie podpowiedzieć 2 sprawy.
    1 - bardzo uważaj JAKI typ ledów będzie zamontowany. Starszy (takie zaokrąglone główki nadal niestety występują) jest bardzo zły gdyż ledy odpowiedzialne za świecenie w okolicach 3000K mają nałożony filtr który sie wypala. Potem zamiast 3200 masz ok 4000K + różowy zafarb
    2 - slider. Z mojego doświadczenia wynika jedno - żadne łączone slidery. Te które były dobre łaczone wymagały oddzielnego człowieka bo po prostu były bardzo bardzo ciężkie. Te mniejsze powinny być na 2 statywach - niestety mocowanie po środku kiedyś sie zemści

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi.
    Panel nad którym się zastanawia ma nowe rozwiązania i dość dobrze to się prezentuje, nie znam jednak tego segmentu stąd pytam czy są jeszcze jakieś inne firmy warte uwagi.
    Slider natomiast w jednym kawałku na dwóch statywach, niestety ręcznie nie idzie uzyskać płynności ruchu na jakiej mi zależy. Więc jeszcze opcja z silnikiem.

  4. #4

    Domyślnie

    Cóż.. płynność możesz poprawić przypinając gumkę i do niej snurek. to z kolei owinąć wokół jakiegoś słupka i powoli ciągnąć - to działa
    nawet sam sznurek też lepszy niz ręką

  5. #5

Podobne wątki

  1. panele podłogowe - jakość?
    By robin102 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 04-04-2021, 16:00
  2. DIY Panele dyfuzyjne
    By jacek_wozniak in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 18:04
  3. Panele i elektryzujący problem
    By Aneko in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 06-11-2011, 00:09
  4. Panele, klepka pytanie/prosba
    By marszull in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 01:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •