Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Plecak w góry i na wycieczki

    Hejka,

    chciałbym kupić sobie fajny wygodny plecak na 1-2 dniowe wycieczki, z namiotem (2-3 dniowe), jakimś fajnym lekkim statywem, sprzętem fotograficznym (Nikon d7200, obiektyw sigma 17-50 + nikkor 70-300), najlepiej przynajmniej 4 litrami wody i takimi podstawowymi rzeczami w góry. Budżet na razie planuje, najlepiej najmniej, ale z drugiej strony nie chciałbym by sprzęt za tyle kasy się rozwalił przez plecak budżetowy.

    Widziałem sporo plecaków takich militarnych z paskami do montowania np. modułów pokrowców na aparat, obiektywy, namiot itd itd.

    Macie coś ciekawego - godnego uwagi?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak masz mniej niż 30 lat to możesz się bawić w plecaki militarne Jak więcej to tylko i wyłącznie plecak trekingowy, ewentualnie skiturowy (taki ja posiadam) z resztą plecaków to mam kilka Z trekingowych na łatwość dostępu polecam Gregory Zulu lub Gregory Baltoro, Dautery niektóre mają fajny dostęp ale osobiście ich nie lubię choć są pancerne i ciężkie. Ospray ma fajne rozwiązania i lekkie plecaki ale z dostępem do komory głównej tylko od góry i z dołu choć nowy Ospray Kestral ma ponoć dostęp z boku. Obiektywy i aparat chowasz zawinięte w plecaku lub możesz dokupić jakiś pokrowiec na sprzęt. Ja do swojego Ospray mam od PD i wchodzi A w góry wysokie zabieram bez wkładu ale za to z kabura ThinkTank zawieszoną na pasku piersiowym

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  3. #3

    Domyślnie

    Moim zdaniem, albo zwykły trekingowy tylko trochę większy +plus pokrowce fotograficzne, albo dedykowany plecak, trekingowy z komora fotograficzna. Takie plecaki produkuje lowepro, Genesis i manfrotto. Używam manfrotto off Road hikier 30l i mi się w górach sprawdza, dla mnie ciut mały (albo ja, się za, dużo pakuję) i mu niczego nie brakuje. Przeszedlem w nim, Tatry, Karkonosze, Bieszczady i jestem naprawdę zadowolony.

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Domyślnie

    Off Road Hiker i parodniowe wycieczki z namiotem? Dobry żart...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Off Road Hiker i parodniowe wycieczki z namiotem? Dobry żart...
    To proszę śmiej się. Mi się zdarzało i nie narzekam.

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  6. #6

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu rozważyłbym zakup dwóch plecaków: na 1-2 dniowe piesze wycieczki mały, lekki, niekoniecznie znanej marki, na 2-3 dniowe wycieczki z namiotem duży, z wygodnym systemem nośnym. Bo wraz z namiotem pewnie zabierzesz karimatę/materac, śpiwór, opcjonalnie panik z butlą, więcej żarcia, ubrań.
    Jako fan marki Deuter od lat używam malutkiego Race Exp Aira (jest stosunkowo drogi, ale ja używam go codziennie w dojazdach do pracy, do jazdy na rowerze itd), a do wycieczek z namiotem mam Aircontact Lite 50+10.
    Żaden z nich nie ma dedykowanego rozwiązania dla fotografów, ja aparat i drugi obiektyw trzymam po prostu "na górze", aby był łatwo dostępny.

  7. #7

    Domyślnie

    Lowepro Photo Sport 200 AW - mam i polecam

  8. #8

    Domyślnie

    Hej,

    miałem okazje dostać po okazyjnej cenie plecak 50L z decathlona no i mogę powiedzieć, że jest dosyć spoko. Wziąłem sobie 12 kg (łącznie z wagą plecaka) na próbę. System nośny pozwolił zrobić spokojnie 16 km bez najmniejszego bólu pleców co jest dla mnie mega szokiem. Na razie wstępnie na próbe wrzuciłem torbę z aparatem na góre w plecaku, niestety zajmuje to sporo miejsca, ponieważ zamiast niego mógłbym dać śpiwór i duży ręcznik, ale z drugiej strony niosło mi się to przyjemniej niż wcześniejsza kombinacja (plecak + torba przerzucona przez ramię). Pozwoliło mi to na pewno na wygodną wycieczkę z pełnym sprzętem na 1 dzień co też jest pozytywne, bo nic nie ograniczało mi ruchów. Trochę wkurzały postoje robione na wyciągnięcie aparatu i statywu, wkręceniu statywu w aparat itd. Dodatkowe minuty i w razie czego mogą wypaść jakieś fotki, z drugiej zaś strony podróże mają być przyjemnościa. Jeśli są jakieś widoki albo ciekawe chwile to chętnie wyciągnę, albo użyje fonu.

    Na razie muszę jeszcze ogarnąć co dalej bym chciał zrobić z tym aparatem, by był komfort i nie tracić czasu ani miejsca.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    nad morzem
    Posty
    34

    Domyślnie

    Zerknij na tego producenta:
    https://www.shimodadesigns.com/gb/home/
    Bardzo polecam.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam.
    Nie wiem czy ten wątek z przed lat jeszcze może ożyć, ale spróbuję

    Temat bardzo ciekawy i szkoda, że do końca nie rozwinięty.

    Większość wiadomości w internecie na te tematy dotyczy plecaków typowo fotograficznych, które niezależnie od ich cen są małe czy też za małe na takie wypady i zupełnie niepraktyczne.
    W typowo fotograficzne owszem wciśniemy sprzęt i dołączymy statyw, ale przecież to nie koniec. Wszystko przecież musimy wsadzić do jednego plecaka.
    Po za sprzętem foto wspomnianym przez autora tematu pozostają bardzo ważne rzeczy które są niezbędne na 2 czy 3 dni.
    Mało tego to są jeszcze elementy składowe bez których nie można iść w góry. Ważą one całkiem sporo i zajmują znaczną przestrzeń.
    Nie wiem jakim cudem wszystko zmieścić w plecaku 50 litrowym a całość waży tylko 12kg??. Czytam i nie wierzę co czytam .

    Dotychczas fotografowałem podczas cało dniowych wypadów w góry, czy też były to wyjścia na kilka/kilkanaście godzin. Tak krótkie wyjścia umożliwiało mi to, że wynajmowałem na kilka dni chatkę blisko u podnóża góry. W takich przypadkach wystarcza zwykły fotograficzny plecak w którym oprócz sprzętu była w kieszeni czekolada, jakieś wafelki czy kanapka i woda plus przypięta kurtka przeciwdeszczowa - przeciwwiatrowa.
    Po zejściu, w takiej chatce można sobie bez stresu coś upichcić czy się odświeżyć.

    To wariant wyjścia na bliskie odległości, a co z wyjściem/wejściem dłuższym w okolice szczytu.
    Co gdy wchodzimy na górę ze sprzętem przykładowo 5-7 czy więcej godzin?
    Tutaj zaczynają się "schody" bo jeżeli idziemy dalej i wyżej i na dłużej to jest sporo rzeczy.

    Do tego potrzeba tak w skrócie:
    - ubrania/bielizna/skarpety na zmianę/do spania, czapka, odpowiednie rękawiczki, ciepła lekka kurtka plus coś przeciw deszczowego
    - żywność np. liofilizowana
    - więcej wody
    - apteczka
    - jakieś mini kosmetyki/mydło/ małyręcznik
    - nóż
    - kubek 1szt
    - naczynie by zagotować wodę
    - kawa, herbata
    - telefon
    - kompas
    - mapa
    - power-bank
    - zapasowe akumulatory lub mała ładowarka solarna
    - karimata 1 lub czasem 2 szt.
    - namiot
    - odpowiedni plecak
    - palnik gazowy
    - butla gazowa 230gr lub 450gr
    - śpiwór
    Do tego oczywiście niezbędny korpus lub czasem 2szt. i szkła. Jakaś gruszka, szmatka, filtry itp. pierdółki a pewnie o czymś jeszcze nie wspomniałem.

    Nie wyobrażam sobie na wieczór czy też rano wychodząc z namiotu nie napić się kawy czy herbaty. Przynajmniej jeden gorący posiłek musi być zwłaszcza, że górskie noce dają się we znaki - nawet zakładając, że nie będzie wiatru czy deszczu a raczej zimny i silny wiatr będzie jak w banku

    TO WSZYSTKO WAŻY ALE TEŻ ZAJMUJE SPORO MIEJSCA.

    Powoli szykuję się na wypad właśnie na chyba 2-3 noce lub coś w tym stylu w góry z namiotem i rzeczami wyłącznie niezbędnymi.
    Zważyłem część rzeczy która będzie w plecaku lub do niego przytroczona.
    W moim przypadku wybrałem plecak 70 litrów. Plecak na górskie wycieczki.
    Waga: plecak, namiot 2-osobowy, śpiwór, karimata, statyw z głowicą, garnek 1,8l, kubek 0,75l , butla 450, 3 obiektywy, korpus
    razem wyszło aż 13,7 kg. A reszta? Nie wiem ale na oko to jeszcze minimum 7kg.
    Razem było by około minimum 21kg.
    A w takim 70 litrowym zbyt wiele miejsca nie ma niż by się wydawało. Ma on 2 komory + zewnętrzne kieszenie + zewnętrzne siatki/kieszenie + paski/troki. W miejsce jednej mniejszej komory będzie miękki wkład zamykany na suwak z plecaka fotograficznego.

    Może jakieś uwagi? Może praktyczne doświadczenia? Chętnie poczytam.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dizeld70s ; 19-02-2023 o 05:19

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. PLecak w góry
    By dvd_100 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-07-2017, 08:33
  2. Plecak w góry i...
    By kmark in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 22:13
  3. Plecak w góry
    By Jacek B. in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 12:29
  4. z wycieczki w góry
    By thomas98 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:26
  5. Jaki plecak w góry
    By czarekk in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 25-09-2009, 16:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •