Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Modernizacja komputera - co warto wymienić?

    Praca w Capture One, Photoshop CC, duuuuuuuuuuuuużo warstw i tekstur, kombinacji bywa też

    Mam taki zestaw od września 2017 czyli prawie trzy lata:

    Procesor: Intel Core i7-7700K (chodzi stopniowo do 4.4 GHz)
    Płyta główna: ASUS PRIME B250M-C (chipset Intel B250 (Kaby Lake)
    Grafika w procesorze: Intel HD Graphics 630
    Pamięci: Crucial BLS8G4D240FSB.16FBD 1200.5 MHz (DDR4-2400 / PC4-19200) Chodzi na 2400MHz
    Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 3
    Dysk: Goodram IridiumPro 500GB
    Zasilacz XFX TS-550

    Pytanie do Was, co byście zmienili by przyśpieszyć pracę nad zdjęciami? Wiem, że pamięci są 3600MHz, ale musiałbym zmienić płytę na inną, tak? Tą wybierałem pod względem wielości wyjść USB i DisplayPortu.
    Warto coś dokupować / coś sprzedać by zestaw się nie starzał ?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dodałbym gpu i jeśli Ps w pewnym momencie przy dużym projekcie zamula to może brakować RAM, wiec dwie takie same kostki dodać.
    Zmiana SSD SATA3 na PCIe nie da zauważalnych zmian, szybkość pamięci też nie wniesie nic w tym zestawie.
    Szybszy procesor tak ale to zmiana całości już.

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki @koesh

    A jaki GPU byłby dobry?

    A jeśli zmiana na szybszy proc to na jaki? Czyli wtedy płyta + proc + pamięci + pewnie chłodzenie do niego?
    Ciekawe, czy gdybym sprzedał starą płytę + proc + pamięci musiałbym jakoś strasznie dużo dołożyć...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    dzięki @koesh

    A jaki GPU byłby dobry?

    A jeśli zmiana na szybszy proc to na jaki? Czyli wtedy płyta + proc + pamięci + pewnie chłodzenie do niego?
    Ciekawe, czy gdybym sprzedał starą płytę + proc + pamięci musiałbym jakoś strasznie dużo dołożyć...
    Dolozyc możesz 2 000 PLN albo 8 000 PLN możliwości są praktycznie nieograniczone

    Podaj budżet, będzie prościej

    Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #5

    Domyślnie

    @sokolnik Chodzi o to, by odmłodzić zestaw - tj. by za kolejne trzy lata nie był już stary, żeby go przyśpieszyć i żeby w PS i C1 pracowało się znacznie szybciej i wygodniej.
    Oczywiście budżet - najtaniej i najtrwalej i najlepiej zarazem

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Póki co platforma AMD i tak jak sokolnik napisał, określ budżet.

    Płyta B450 jako budżetowa opcja, może być X470, a już się pojawiają płyty B550 + Ryzen 3600 jako budżetowy lub 3700x + ram 3200MHz CL16 2x16GB + Fortis3 lub be quiet! lub Noctua.
    Dysk można iśc o malutki kroczek do przodu i dać PCIe jakiś szybki ~3000 MB/s.
    Karta graficzna też kwestia kasy ale nie dyskutujemy o grach, więc co tam tanie i wydajne w założonej kwocie będzie, może być nawet gtx1050ti albo te nowsze gtx1660, na których pograsz nawet, a do obróbki to i tak przerost formy nad treścią, można przypilnować sporej ilości pamięci do video jakbyś potrzebował 4K obrobić.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 14-06-2020 o 18:55

  7. #7

    Domyślnie

    No więc takie rzeczy.... Koszt - jak najtaniej i jak najlepiej.

    Mam pytanie, o ile mi % więcej da B450+ ten Ryzen 3700x w porównaniu z Intel Core i7-7700K i moją płytą ASUS PRIME B250M-C (chipset Intel B250 (Kaby Lake) ?

    Co do karty graficznej to chyba jest to dobry pomysł, bo przy Select & Mask ostatnio coś mi zaczęło mrugać na obrazie i jakieś paski zaczęły się robić.
    Tyle, że jak widzę te kolosy z radiatorami to nie wiem, gdzie mógłbym to włożyć...
    PCIE czyli to gdzie się wkłada kartę jest tuż pod ogromnym chłodzeniem Silentium Fortis, boję się, czy by nie karta nie zahaczyła jakoś o to chłodzenie. Mało miejsca się zrobi ;/

    A co sądzicie o wymianie dysku SSD Goodram IridiumPro 500GB na jakiś M.2 nvme? Dałbym tego SSD zamiast obecnego HDD na dane, a ten nvme na system i mielenie dla PS'a. HDD bym sobie wyciągnął i używał jako przenośnego.
    Przyśpieszy trochę pracę zapis z tych 500MB/s do 3000?
    Bo zauważyłem, że PS straszliwie wolno zapisuje duże tiffy. A może lepiej zapisywać w PSD?

  8. #8

    Domyślnie

    Ryzen 3700x jest mikroskopijnie słabszy jeżeli chodzi o pojedynczy rdzeń, natomiast w wielordzeniowości zjada na śniadanie nawet część inteli 9 generacji. Przy PS/LR CC powinno to się przełożyć na ok 25% wzrost wydajności względem intela.
    Warto dysk nvme zakupić jak pracujesz z dużymi plikami, przy małych różnice są niewielkie. Skoro pisałeś o dużych tiffach, to jak najbardziej warto.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

Podobne wątki

  1. Wacom - czy warto wymienić Intuos 4M na Pro?
    By mini21 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-03-2018, 15:26
  2. Czy warto wymienić obiektyw?
    By offrosee in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2016, 14:05
  3. Modernizacja komputera
    By Jacek S. in forum Komputery
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 19:35
  4. Modernizacja komputera - proszę o radę
    By kami.kadze in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 21:35
  5. Czy warto wymienić??
    By kochamgory in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 22:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •