Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Mehiko z szuflandii.

    Kilka lat temu udało się odwiedzić Meksyk w czasie obchodów Dia de Muertos, czyli naszych Wszystkich Świętych. Ciekawe doświadczenie. Do tej pory jakoś nie chciało mi się za to zabrać a to za co się zabrałem wcześniej nie wiedzieć czemu wyskoczyło w BW. Na początek tak zajawkowo kilka fotek, możliwe, że niektóre z nich już gdzieś tu wcześniej fruwały.

























    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 14-06-2020 o 10:02

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo mi się podobają Twoje zdjęcia. Klimatyczne kadry pozwalają na „liźnięcie” innych kultur.
    Czekam na więcej.

  3. #3

    Domyślnie

    Senk u maj frend. Czasami trudno tak coś klepać wiedząc, że leci to w kosmos. Jeszcze kilka lat temu ten dział tętnił życiem, ale niestety ostatnio życia próżno tu szukać. Tak na siłę próbuję tę "sekcję" ożywić, ale trochę jak Don Kichot się czuję.

  4. #4

    Domyślnie

    Tequila na szklanki szła?
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #5

    Domyślnie

    Jak chcesz coś pokazać, to pokazuj.
    Zawsze się znajdzie ktoś, kto popatrzy, pomyśli...
    Do Meksyku pewnie nigdy nie polecę, a tutaj mam widziane czyimś oczami; jakbym sam widział

    W Mehiko pewnie na taką szklaneczkę mówią kieliszek
    Ostatnio edytowane przez Obrazek2000 ; 15-06-2020 o 23:50 Powód: Literowka

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Senk u maj frend. Czasami trudno tak coś klepać wiedząc, że leci to w kosmos. Jeszcze kilka lat temu ten dział tętnił życiem, ale niestety ostatnio życia próżno tu szukać. Tak na siłę próbuję tę "sekcję" ożywić, ale trochę jak Don Kichot się czuję.
    Bynajmniej nie w kosmos! Dzięki za wrzutę. Jaka to część Meksyku? Szczególnie interesuje mnie ten kościół z fantastyczną fasadą. Gdzie to?

  7. #7

    Domyślnie

    Ten "kieliszek" to po prostu kieliszek (u nas z większych się pija ). Tyle, że wypełniony Mezcalem, Tequili się tam za bardzo nie pije, bo ta idzie raczej na eksport. A kościół znajduje się w mieście San Cristobal de las Casas w Chiapas, jednym z najpiękniejszych stanów w Meksyku.

  8. #8

    Domyślnie

    ladne zdjecia i oddaja klimat.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  9. #9

    Domyślnie

    Trochę fotek z DdM. W sumie to z tej bardziej festynowej części, bo to jest również święto rodzinne gdzie całe familie piknikują na grobach, śmieją się, jedzą i popijają. Podglądałem to trochę drugiego dnia (albo pierwszego, już nie pamiętam), ale "DeFe" to miasto ogromne (ponoć cała aglomeracja liczy sobie prawie 30 mln mieszkańców) i żeby dotrzeć do niektórych miejsc trzeba mieć bardzo dużo czasu wiec śpieszno mi było w jeszcze kilka innych. Z resztą chętnie bym wrócił do Meksyku na ichnie Święto Zmarłych, tym razem do innych miejscowości (trochę w Oaxaca mi się udało), bo w różnych regionach różnie się to święto obchodzi.

    Wrzutkę podzielę na kilka części, bo tu chyba nie można za dużo na raz umieszczać. Na niektórych foćkach ostrość może trochę niedomagać, ale to moja wina, bo nie za bardzo umim się posługiwać manualnymi obiektywami.




















  10. #10

    Domyślnie

    Fajne. Najzabawniejsze, że w to okadzanie przez ulicznego "szamana" czy innego el brujo wydają się wierzyć i cieszy się zwykle sporą popularnością. Wśród miejscowych oczywiście.

    Ps. Chodzi za mną czasem jakieś zebranie i pokazanie specyfiki i folkloru katolicyzmu w Ameryce Łacińskiej. Świetny temat.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Laos z szuflandii
    By cz4rnuch in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-05-2020, 21:11
  2. [ Portret ] z szuflandii
    By fafniak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-03-2020, 15:03
  3. [ Makro ] Robaki z szuflandii
    By Karbulot in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 14:13
  4. [ Architektura ] Z szuflandii
    By Nostromo in forum Architektura
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-01-2009, 09:51
  5. [ Makro ] Z szuflandii
    By JacekM in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-11-2007, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •