Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Super, dzięki za info. Instaluje zaraz triala i poluje na promke

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    A czy będzie jakaś różnica gdy wywołam DNG (przekonwertowane w DNG Converter) zamiast NEF w DXO? Pytam, gdyż wyczytałem, że mogę z Poziomu lightrooma wysyłać NEFy do wstępnego wołania w DNG. To by mi rozwiązało problem katalogowania. Mam w katalogu Lightrooma bibliotekę swoich zdjęć od 2003 roku.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    A czy będzie jakaś różnica gdy wywołam DNG (przekonwertowane w DNG Converter) zamiast NEF w DXO? Pytam, gdyż wyczytałem, że mogę z Poziomu lightrooma wysyłać NEFy do wstępnego wołania w DNG. To by mi rozwiązało problem katalogowania. Mam w katalogu Lightrooma bibliotekę swoich zdjęć od 2003 roku.
    Nie powinno być żadnej różnicy (nie używałem nigdy DXO z .dng ale np. w LR nie widzę żadnej różnicy) , drugiej części pytania niestety nie rozumie?!
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Chodzi o to, że wyczytałem gdzieś, że mogę NEFa z poziomu Lightrooma wysłać do wstępnego wywołania do DXO (likwidacja szumów, lepsze kolory itp), a resztę korekt robić dalej w Lightroomie.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Chodzi o to, że wyczytałem gdzieś, że mogę NEFa z poziomu Lightrooma wysłać do wstępnego wywołania do DXO (likwidacja szumów, lepsze kolory itp), a resztę korekt robić dalej w Lightroomie.
    tak to logiczne LR / Photo / Edit In .
    Ale nie rozumie tego jak wczytasz nefa z D500 do LR 5 (nefy z D500 LR czyta od wersji 6.5 w górę) a żeby to zrobić trzeba najpierw tego nefa zamienić na .dng np. w "Adobe DNG Converter"
    i po takiej zmianie i po wczytaniu do LR można go z LR wysłać do edycji w innym programie.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Nie jasno się wyraziłem, oczywiście że najpierw przerabiam nefy d DNG Converterze, na DNG.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Nie jasno się wyraziłem, oczywiście że najpierw przerabiam nefy d DNG Converterze, na DNG.
    no to sprawa wyjaśniona
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  8. #18

    Domyślnie

    Mam taki sam problem jeśli chodzi o oprogramowanie do raw z nikona d500.
    Posiadam jeszcze cs5 na wylacznosc na w7, kompa zmieniać jeszcze nie mam zamiaru, a problem polega na tym że na siódemkę nie mogę zainstalować dng konwertera, zostaje tylko jakiś dobry program który będzie działał na w7 .
    Coś możecie polecić, może być płatny.
    Dzieki

  9. #19

    Domyślnie

    Witam
    Ale np. wersja 9.1.1 Adobe DNG Converter działa na win7. A może i nowsze wersje też działają. Próbowałeś?
    PozdrawiaM.

  10. #20

    Domyślnie

    Próbowałem zainstalować, wyskakuje okienko że wersja nie wspiera zainstalowanej wersji Windowsa, ściągałem że strony Adobe

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia przyrodnicza a konkretniej: wróble.
    By Rycerz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 11-08-2018, 12:39
  2. Fotografia przyrodnicza nikkor 300 f4 czy sigma 120-300 f2.8
    By kaj55555 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-09-2015, 20:12
  3. [ Przyroda ] Fotografia przyrodnicza - złodziej zdjęc.
    By karp1225 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 16:41
  4. Fotografia przyrodnicza - ptaki, wiewiórki itp
    By Martix in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2010, 10:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •