Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Lampa reporterska do D7500

    Cześć
    Potrzebuję porady w sprawie wyboru lampy reporterskiej.
    Jestem amatorem. Poszukuję lampy reporterskiej do D7500.
    Czytam różne informacje i blogi na temat lamp reporterskich i mam jeszcze większy dylemat i mętlik w głowie.
    Nie wiem co wybrać. Będę robił zdjęcia w mieszkaniu , w salach bankietowych, kościołach,
    trochę architektury, takie typowo amatorskie itp.
    Nie zamierzam rozbudowywać dodatkowego układu z lampami, po prostu chcę jedną dobrą lampę
    która będzie niezawodna, z możliwością zakładania dyfuzorów i filtrów która zastąpi flesz w obecnym aparacie.
    Interesuje mnie lampa nowa nie używana.
    Mam następujące typy:
    SB700
    Yongnuo YN958 II
    Metz44AF-2
    A może proponujecie jeszcze inną?
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alojzy Zobacz posta
    Nie wiem co wybrać. Będę robił zdjęcia w mieszkaniu , w salach bankietowych, kościołach, trochę architektury, takie typowo amatorskie itp...

    Mam następujące typy:
    SB700
    Yongnuo YN958 II
    Metz44AF-2
    A może proponujecie jeszcze inną?
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    SB-700 słaba, YN nie znam, 44AF-2 słaba...

    Lampa reporterska, tym bardziej używana w salach i kościołach powinna mieć moc na poziomie SB-900/SB-5000.
    Takie przyzwoite minimum. Jeśli za drogo, możesz zobaczyć coś z wyższych modeli Godox/Quadralite, Triopo, czy Sunpak. Zasada jest jedna - mocy nigdy za wiele.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie pchaj się w żadne YN itp. Kup używkę SB-800. Chyba najlepsza jaką zrobił nikon. Można podłączyć 5 akku, nie przegrzewa się. SB-900 też dobra tylko lubi się przegrzać np. na komuniach. Moje dwie SB-800 pracują od wielu lat na ślubach bez żadnych problemów.

  4. #4

    Domyślnie

    SB-700 trochę słaba, SB-800 mam posiadam od wielu lat i ma u mnie dożywocie. Często korzystam również z manualnych lamp YN. Nie miałem nigdy z nimi problemu, a mam ich trzy sztuki.
    Zastanawia mnie to że piszesz iż nie będziesz rozbudowywał systemu, a pod uwagę bierzesz jedną z droższych lamp YN w której dopłacasz za radio-odbiorniki wbudowane w lampę.
    Osobiście wybrałbym lampę z „górnej półki” Nikona z dużą liczbą przewodnią.
    Ewentualnie podstawową lampę z TTL innego producenta np. YN565EXIII lub YN568EXII(HSS) za niewielką sumę, aby w razie co nie było żal.
    Nie ważne co wybierzesz Nikona Yongnuo Strobosa czy innej firmy lampę, bierz pod uwagę prawo mówiące o tym że jak ma się coś zdupcyć to na pewno się to stanie dlatego warto mieć zapasową w torbie
    Body kilka słoików i inne graty

  5. #5

    Domyślnie

    SB5000 - LP 34,5
    SB900 - LP 34
    SB800 - LP 38
    SB700 - LP 28
    Z tego widać że nawet SB5000 choć cena wysoka to mocą nie powala na kolana.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    W różnych poradach przewija się wątek o mocach lamp, że najlepsza to ta o zakresie mocy LP56-58.
    Jeśli chodzi o moc to najlepsze są firmy inne niż Nikon? (pomijając inne aspekty wyposażenia lamp).
    Faktycznie najlepsza była by lampa SB800, lecz kupowanie używanej to trochę jak na loterii, a ja nie znam się na tyle żeby zaryzykować.
    Z tego co czytałem to YN ulegają zbyt częstym awarią. (wszystko zależy na jaki się natrafi się egzemplarz).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alojzy Zobacz posta
    SB5000 - LP 34,5
    SB900 - LP 34
    SB800 - LP 38
    SB700 - LP 28
    Z tego widać że nawet SB5000 choć cena wysoka to mocą nie powala na kolana.
    Nigdy nie patrz na goły parametr LP, zobacz przy jakich wartościach iso i zooma określa przykładowo takie 58 dla Yongnuo i porównaj to z SB5000.
    Co do mocy lamp, to SB5000, SB910 i SB800 to są bardzo mocne lampy i żadne chińskie wytwory im nie dorównują. Nawet nie piszę o sile błysku, tylko o jego powtarzalności.
    Nie na sensu bać się używek, trzeba tylko poruszać się na jakimś pewnym gruncie. Chcesz dobre i tanie SB910? Pisz mi na PW.

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywiście masz rację, zawsze należy brać pod uwagę także inne powiązane ze sobą parametry.
    Podane parametry LP w lampach Nikona odnosiły się do ISO100 i ogniskowej 35mm.
    Parametry LP w lampach YN podawane są jako suche liczby i brak odniesienia do wartości innych parametrów.
    Propozycja lampy SB910 jest kusząca.
    Chociaż rozważałem już możliwość zakupu SB800. Przyznam że obie lampy SB910 i SB800 maja parametry dobre.
    Pomijając już parametry obu lamp to SB800 jest trochę lżejsza i mniejsza.
    Muszę się zastanowić (poczytać) i dokonać wyboru a następnie kupić z dobrego żródła, a to będzie trudniejsze niż wybór lampy .
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alojzy Zobacz posta
    Parametry LP w lampach YN podawane są jako suche liczby i brak odniesienia do wartości innych parametrów.
    ISO 100, max zoom palnika.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9

    Domyślnie

    Jest na allegro SB800 na zdjęciu dość ładnie wygląda prawdopodobnie z małym przebiegiem w przyzwoitej cenie.
    Tylko jak sprawdzić jej działanie i sprawność jeśli jest w drugim krańcu kraju? A w moim mieście niestety brak takiej lampy.

  10. #10

    Domyślnie

    Lampę się niestety kupuje na czuja... Jak nie ma luzów, to może być w miarę mało używana. A może Ci paść po miesiącu i tyle... Nadal polecam swoją 910

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampa reporterska z TTL dla zielonego amatora
    By MarcinSt in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-11-2018, 08:36
  2. Tania lampa do D7500
    By Против людей in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 10:16
  3. lampa studyjna czy reporterska - co na początek
    By Cahir in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-05-2015, 12:46
  4. Lampa reporterska + softbox - warto dokupić stofen?
    By ~lxs in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 17:39
  5. fotografia reporterska
    By childintime in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-04-2007, 19:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •