Close

Zobacz wyniki ankiety: Jaki termin pleneru preferujesz. Wielowybór, wpierw przeczytaj post do konca

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 24-26 lipca - jedyny termin

    1 5,56%
  • 24-26 lipca - termin optymalny

    12 66,67%
  • 24-26 lipca - niefajny, ale pojadę

    2 11,11%
  • 24-26 lipca - nie, odpadam, niestety

    3 16,67%
  • 31 lipca - 2 sierpnia - jedyny termin

    0 0%
  • 31 lipca - 2 sierpnia - termin optymalny

    10 55,56%
  • 31 lipca - 2 sierpnia - niefajny, ale pojadę

    3 16,67%
  • 31 lipca - 2 sierpnia - nie, odpadam, niestety

    3 16,67%
  • 14-16 sierpnia - jedyny termin

    0 0%
  • 14-16 sierpnia - termin optymalny

    10 55,56%
  • 14-16 sierpnia - niefajny, ale pojadę

    3 16,67%
  • 14-16 sierpnia - nie, odpadam, niestety

    1 5,56%
  • 21-23 sierpnia - jedyny termin

    0 0%
  • 21-23 sierpnia - termin optymalny

    7 38,89%
  • 21-23 sierpnia - niefajny, ale pojadę

    5 27,78%
  • 21-23 sierpnia - nie, odpadam, niestety

    2 11,11%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie Plener Jacka_Z 24-26.07

    Proszę by głosowały tylko te osoby, które mają zamiar jechać. To niby oczywiste, ale czasami lepiej o tym poinformować

    Miejsce Wam znane, tam byliśmy u przemiłej Hani, Ciechocinek http://www.pensjonatpodjemiola.pl/
    Uwaga - 16 uczestników, grupy 4 osobowe, 4 modelki w tym 2 do aktu, 2 ciuchowe. 4 sesje foto.
    Jak widzicie mniejsze grupy i o 1 nocleg mniej, mniej grup i mniej sesji o jedną niż przy poprzednich imprezach.
    Celowo, bo nie wiem czy w takiej sytuacji jaką mamy będą tłumy chętnych.
    Jeśli tak to wolę zrobić dwie imprezy. Ale nie myślmy o tym.
    Kalkulacja wychodzi tak. 790 zł za całość (pobyt, wyżywienie, modelki), zakwaterowanie pokój 2 osobowy. Jeśli pokój jedynka to dopłata 80 zł.

    Harmonogram. Zjawiamy się około piątkowego południa, kwaterujemy, zestawiamy w grupy (4 osobowe), jemy obiadek i ruszamy na pierwszą sesję.
    Sobota dwie sesje rozdzielone obiadem. Niedziela sesja rano, w obiad się zwijamy.

    Ankieta pokaże mi najlepszy z terminów.
    Możliwy wielowybór.
    Każdy z 4 terminów ma 4 opcje do zaznaczenia.
    Jeśli ktoś w konkretnym terminie zaznacza opcje jedyny możliwy termin to wiadomo, że przy kolejnych terminach niech mnie nie myli akceptując inne. Wtedy przy kolejnych 3 terminach trzeba zaznaczyć że się niestety odpada.
    Uwaga - po zamknięciu ankiety zobaczymy kto jakie opcje zaznaczał. To dlatego by wielowybór mnie nie zmylił.

    EDIT - ustalenia część 1 czyli termin i kwota

    Podchodzę do tematu trochę jak do jeża. Jako człek odpowiedzialny chcę żeby jak już sie za to zabieram to by to doszło do skutku. I by nie było podnoszenia ceny itp zabiegów.
    Wyniki ankiety jakie są widać. Jest dosyc równo, ale na pierwszy termin 24-26 lipca jest najwięcej osób. Więc ustalamy sobie, że to zrobimy 24-26 lipca.
    Najwięcej oznacza w przypadku ankiety 13 osób. Nie można liczyć 1+12+2, bo TOP jedzie gościnnie, nie foci modelek, a Bluesette zaznaczyła sie tu w dwóch pozycjach (jedyny i optymalny).
    Natomiast wiem, że są osoby nie zarejestrowane na forum, które mi pisały (SMS) że pojadą i się dostosują do terminu. Czyli teoretycznie to te 16 osób sie uzbiera. Tym bardziej, że pleneru jeszcze nigdzie nie reklamowałem (jedynie wysłałem SMS). OK.
    Pozostała kwestia co zrobić jesli ktoś się wycofa (np choroba) i co ze zwrotem kasy. Ponieważ kila osób pisało, że kasa to nie problem (mysląc o zrzucie na aktówkę) to wykombinowałem, że przeliczę plener jeszcze raz, w wersji ostrożnej, czyli 12 chętnych (3 osoby na modelkę). Wtedy wychodzi kwota (suma, pobyt i modelki 2 aktowe 2 ciuchowe) 930 zł.
    Tym razem chcę dostać całą wpłatę, a nie jej część, jak przy poprzednich plenerach. Obawiam się, że część z zainteresowanych będzie miała obawy, czy na pewno przyjedzie, bo co zrobić, gdy ktoś złapie choróbsko i nie przyjedzie? I bojąc się tego (że kasa przepadnie) nie będzie chciała dokonać wpłat, zrezygnuje, pogłębiając problem kompletu 16 uczestników.
    Zrobiłem więc tak. Zbieram po te 930 zł od potencjalnej 16-ki. Osoby (do 4 osób), które ewentualnie nie przyjadą dostaną zwrot kasy, pełen. I kolejny warunek, że pozostanie nas jednak ta minimalna 12-ka. Jeśli zostanie nas mniej niż 12 to zwrócę pieniądze proporcjonalnie do „braków” w obsadzie.
    Jeśli nas będzie ponad 12 to mamy nadmiar kasy ? bo wpłacaliście 930 zamiast 790 i mamy różne fajne wyjścia. Mogę oddać kasę pierwszego dnia pleneru – nadpłatę 140 zł, albo weźmiemy trzecią modelkę aktową i oprócz tego oddam 100 zł, albo weźmiemy cztery aktówki i jeszcze oddam 50 zł). Wszystko zależy od tego czy nas będzie 12, 13, 14, 15 czy 16, ile to dokładnie to sie okaże 24 lipca, w dniu przyjazdu.
    OK.?

    Pokój jedynka +40 złotych/noc, czyli 2 noclegi wpłata wyższa o 80 zł.

    Wysyłam PW do tych co głosowali na 24-26 lipca. Nowi zainteresowani - zgłoscie sie do mnie tu lub na PW.


    EDIT:

    Założyłem grupę na fejsie, ukrytą. Zaprosiłam na razie uczestników, wszystkich, ale na razie jeszcze bez modelek. 2 osoby jeszcze nie dołączyły, czekamy

    Mamy 2 miejsce wolne albo 2 osoby za dużo Bo jest nas 14. Wszyscy jadą? Nikt sie nie zaraził?

    Modelki ... Miały być 2 do aktu i 2 do portretu, ale skoro jest nas za dużo to mogły by być 3 albo nawet 4 aktowe, na co średnio zareagowały nasze Panie
    Będą dwie modelki aktowe i dwie do nagości zakrytej. Taka wersja pośrednia. Jedna z nich by robiła akty, ale nie zgadzając sie na ich publikowanie, co trochę traci dla nas sens. Więc jest do nagości zakrytej.
    Oczywiście można ich wszystkich nie rozbierać, to jest max dyspozycyjność. One chętnie pozyskają portrety i inne zdjęcia w ciuchach. Zresztą chyba każda z sesji aktowych zaczyna się od zdjęć w jakimś ciuszku, bardziej lub mniej skąpym.

    Lista uczestników, miasta (dojazd):
    Anyth - Grzegorz - Rzeszów - pokój 1 osobowy - ogromne podziękowania, zabiera dwie modelki (a na trasie ma dwie kolejne osoby, nie mówię mu o tym, mam nadzieję, że zabierze je kto inny)
    Xares - Beata - Bydgoszcz - pokój 1 osobowy (Beata możesz jechać ze mną)
    marek2502- Marek - Inowrocław - pokój 1 osobowy (dopłacić)
    Przemek M - Przemek - Włocławek - bez noclegów
    anihil - Sebastian - Białystok - pokój 1 osobowy
    Kaarool - Karol - Szczecin - pokój 2 osobowy (bo +1)
    Bluesette - Magda - Piaseczno - pokój 1 osobowy
    Abre - Pola - Warszawa - pokój 2 osobowy
    mąż - Marcin - Warszawa - pokój 2 osobowy
    ..
    kashpir - Paweł - Warszawa - pokój 2 osobowy
    Daniel_Daniel - Daniel - Warszawa - pokój 1 osobowy
    AstroNorm - Adam - Warszawa - pokój 1 osobowy

    Warszawiacy, dogadajcie się sami, tylko dajcie mi potem info kto z kim jedzie. W sumie jak nikt nie zabierze modelki z Piotrkowa to może ona będzie musiała jechać do Warszawy i być zabrana z dworca. Tak samo Paweł z Łodzi. Nie układajcie sie więc po 5 w samochodzie, zostawcie rezerwę.
    No i teraz osoby, które mam nadzieję, że się jakoś da poskładać jeśli chodzi o transport.
    TOP67 - Tomek - Wrocław - pokój 2 osobowy
    Patryk845 - Patryk - Oleśnica - pokój 2 osobowy (dzięki za deklaracje zabrania Pawła i Izy, jeszcze zobaczymy co napisze TOP67)
    PC_ - Paweł - Łódź - pokój 1 osobowy - NIE MA TRANSPORTU, ktoś jedzie A1, może ma gdzieś podjechać?
    Iza - modelka - jest z Piotrkowa Trybunalskiego - NIE MA TRANSPORTU, ktoś jedzie A1, może ma gdzieś podjechać (Łódź)?
    w sumie z południa A1 to jedzie Grzegorz, ale on już ma 2 modelki na pokładzie.
    Tomek, Patryk, a wy jak jedziecie? Pewnie na A1? Ale czy wbijacie się w autostradę tak nisko by zahaczyć o Piotrków, albo choć Łódź?
    Czwarta modelka nie chce podwózki, sama dojedzie (z Piły), bo potem jedzie i tak gdzie indziej.

    Wyruszajcie tak, by w Ciechocinku być w PIĄTEK o 12.00 lub raczej wcześniej (10?), trzeba sie zakwaterować, obgadać sprawy, zjeść obiad, dziewczyny muszą sie pomalować. Nie ma co robić wszystko w biegu i być zmęczonym.

    Kto z kim śpi (nie wnikam ) - dotyczy osób w pokojach 2 osobowych - bym wiedział jak was poukładać zgłaszając na recepcji kto się zjawi. Piszcie o swoich preferencjach (oczywiście wiem, że byście chcieli z modelkami ale ta opcja odpada).

    Plener ma inną, krótszą formułę. Już 2 osoby się zdziwiły, że nie jest przyjazd w czwartek a w piątek.
    Tak, przyjazd w PIĄTEK, pokoje prawie wszystkie powinny być wolne od rana. Bądźcie na 12-tą, trochę przegadamy co i jak, jest parę osób nowych. Obiad o 13, dziewczyny się ogarną, podmalują (jedna z nich jest makijażystką, druga fryzjerką, ale w piątek fryzur nie zrobi, to za długo trwa), wezmą stroje i .. na sesje. początek sesji o 15, potrwają 4 godziny do 19 i mamy kolację. Postarajmy się tak zrobić. Wolę mieć rezerwę na godzinną obsuwę.
    Będzie kilka osób ZUPEŁNIE nowych na moich plenerach, stąd tłumaczę jak działamy.
    Piątek sesja popołudniowa, jak pisałem wyżej. Sobota dwie sesje, do obiadu jedna, po obiedzie druga. Niedziela sesja czwarta, do obiadu. Obiad niedzielny nie jest opłacony, bo niektórzy sie urywają wczesniej. Oczywiście można zgłosić obiad niedzielny Hani i jeszcze tam zjeść posiłek (np ja na pewno tak zrobię, modelkom też zafunduję).
    Grupa fotografów liczy 4 (3) osoby i przez wszystkie dni pracuje w tym samym składzie. Każda grupa ma 4 sesje, każda z inna modelką.

    Posiłki - na razie 2 osoby mi zgłosiły że są wege. Czy ktoś jeszcze ma tego typu oczekiwania? (jakie)
    Hania (właścicielka pensjonatu, dobrze nam znana) mówi, że ze względu na obostrzenia także śniadania i kolacje są wydawane na talerzach, a nie stół szwedzki.

    Pomyślcie o swoich stylizacjach na modelki. Jakieś męskie koszule, rozpinane, ażurowe, koronkowe sukienki z ciuchlandu, powiewne materiały (kosztują kilkanaście zł/m), kapelusze itd.
    Oczywiście one będą miały coś swojego, ale co? Przykazałem im zabrać dużo bielizny, sukienki (mini w szczególności itd)
    Na grupę na fejsie na początku tygodnia zaproszę modelki to będziecie mogli coś z nimi poustalać, o coś zapytać. Tylko w formie prośby, a nie żądania. Żądania ja im już przedstawiłem, by miały OK paznokcie i rzęsy w porządku mają mieć dużo bielizny.

    Zabierzcie blendy. Nie wiemy kto w grupie będzie miał, lepiej polegać na sobie i mieć własną. W grupie powinny być raczej dwie blendy (lub więcej).
    Moja rada. Jeśli jeszcze nie macie blendy to kupcie normalną, dwustronną srebrno-białą 2 w 1, a nie "wynalazek" 5 w 1. 5w1 teoretycznie jest opłacalniejsza, ale .. nie ma sensu, bo i tak się nie używa kolorowych płaszczyzn, a posługiwanie sie taka blendą jest do d.... jeśli chodzi o zamianę strony srebrnej na białą. Trzeba rozpinać zamek, przewijać na drugą stronę materiał i zapinać zamek. I za chwilę zrobić odwrotnie, jak druga strona się okaże mniej korzystną. Rozmiar - owalna 120x180 (190) cm to podstawa bo jest dobra do całej sylwetki, czego małą blendą okrągłą się nie ogarnie. Tzn mała 120 cm jest OK, ale do portretu.
    Jak teraz złożycie zamówienie to kurier doniesie przed wyjazdem https://www.cyfrowe.pl/wyposazenie-s...rna-180cm.html są takie tańsze o kilkanaście zł, ale ta Quantuum jest solidna.
    Oświetlenie - nie będzie Artura i fafniaka, czyli nie będzie dwóch co przywozili lampy Atlas i panel LED, będzie Sebastian, który cos przywoził, ale to dla niego, ew. jego grupy.
    Można (ale to nie jest jakaś konieczność, połowa ludzi nie będzie miała) przywieźć lampy, LEDy, co kto ma. Albo lampę reporterską, uchwyt na parasolkę/lampę, statyw i parasolkę. To się może przydać przy fotografowaniu we wnętrzach, choćby mając lampę na aparacie i waląc nią w sufit (i w plenerze oczywiście też, zależy jakie kto ma doświadczenie).

    Czy ktoś ma bezlustro Nikon Z, szczególnie zależy mi na Z7 i mógłby wziąć z FTZ? Jeśli tak to zabiorę 200/2 i właściciel nie pożałuje, on się pobawi, pobawię się ja bo bez tego to chyba nie zabiorę tego obiektywu.

    Osoby nowe (ktoś się deklarował i dopytywał o to czy może przyjechać, jeśli niewiele umie), postaram się porozkładać po różnych grupach by się uczyły od towarzyszy.
    Możemy sobie zaoszczędzić czas z piątkowego obiadu próbując teraz ustawić skład grup.
    Kto che być z kim? Uwaga - będzie jedna (albo dwie, ktoś sie zastanawia nad udziałem) grupa 3 osobowa i sorry, ale ostateczne słowo zostawiam dla siebie co do składu. Nie chcę by nowi czy niedoświadczeni wylądowali w jednej grupie.

    Jeżeli coś się nie zgadza (np pokój 1 czy 2 osobowy) to mi piszcie.

    W innych sprawach też zresztą piszcie (albo dzwońcie)
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20-07-2020 o 16:05
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    w tym roku odpuszcze, bo jak mnie zakwarantuja to przez ruski rok nie wyjde, jeszcze troche i bede miec odpoczynek na N.
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  3. #3

    Domyślnie

    Ludzie są tak spragnieni wyjazdów, że zapewne będzie wielokrotnie więcej chętnych niż zwykle.

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie bez różnicy. Pasuje mi każdy z tych terminów
    Ostatnio edytowane przez pinokio ; 08-06-2020 o 22:48

  5. #5

    Domyślnie

    Na obecną chwilę nie jestem w stanie określić żadnego terminu
    Wolałbym jednak układ taki jak teraz i o 1 dzień więcej

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinokio Zobacz posta
    A gdzie ta ankieta? Mnie prawie bez różnicy. Oby nie 2 weekend lipca 10-12
    Marek u góry, nad postem.
    Możliwe problemy to Tapatalk lub jakaś dziwna przeglądarka.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Marek u góry, nad postem.
    Możliwe problemy to Tapatalk lub jakaś dziwna przeglądarka.
    Zagłosowane

  8. #8

    Domyślnie

    Zagłosowane, każdy z terminów jest OK
    | Z6II | N24-70/2.8 | N70-200/2.8 | N85/1.8 | N50/1.4 | SB-900 |

  9. #9

    Domyślnie

    Wszystkie terminy bardzo dobre

  10. #10

    Domyślnie

    Zagłosowane Dla mnie jedyny i optymalny to 24-26 lipca

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Ewa - warsztaty studyjne u Jacka_z
    By robsonzbydzi in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 16:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •