Close

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 73
  1. #31

    Domyślnie

    Muszę przyznać że nie spodziewałem się takiego fajnego odzewu, zważywszy na to co było na początku. Oczywiście followy poleciały na te inspiracje, ich nigdy za wiele. Widzę że kolega @fafniak jest tego samego zdania co ja, że modelki wcale piękne nie muszą być, aby wszyło piękne zdjęcie.
    Na pożarcie wrzucam typowy portret, z bardzo małą ilością obróbki i retuszu. Mam wrażenie że można by lekko tęczówki podkreślić bo gubią się. Jak ktoś chętny to mogę NEFa podesłać i z chęcią zobaczę co da się z tego wycisnąć :P
    Wydaje mi się, że tu poza już jest w miarę dobra, chociaż rękę można z pewnością lepiej ułożyć. Włosy przy oku to celowy zamiar, czy dobry to nie wiem, mi się podoba.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	al1.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	1,36 MB
ID:	40319

  2. #32

    Domyślnie

    ajn moment
    nie do końca dobrze mnie zrozumiałeś
    Prezentujesz zdjęcia które "suną" w okolice zdjęć "ładnych niuń" - poza, spojrzenia, maleńka GO (sztampa)- generalnie to co "odbiorczynie" takich zdjęć uwielbiają. Jednocześnie puszczasz takie zdjęcie bez obróbki - to jednak sie kłuci ze sobą i to mocno
    Ani ciekawego światła ani kontekstu w tle/scenografii itp.
    Są miliardy takich zdjęć - mnie osobiście to kompletnie nie rajcuje
    Wpadnij do wątku "kartofelinder"-a fajny portret tam jest

  3. #33

    Domyślnie

    Jan Sunderland artysta fotografik, krytyk i teoretyk sztuki napisał "Fotografuj tylko to, co Ci się podoba albo Cię interesuje. Ale zważ, że Van Gogh potrafił wziąć za temat obrazu stare buciki i stworzyć arcydzieło" .

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Myślę, że jednak Nowy Jork, Paryż, Londyn. W Polsce nie ma tych najlepszych. Przykro mi, jesteś skazany na słabe foty w takim razie.


    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Jan Sunderland artysta fotografik, krytyk i teoretyk sztuki napisał "Fotografuj tylko to, co Ci się podoba albo Cię interesuje. Ale zważ, że Van Gogh potrafił wziąć za temat obrazu stare buciki i stworzyć arcydzieło" .
    Można też fotografować w ciekawy sposób paprykę, ale jednak nie powinno tworzyć się reguły na wyjątkach.

    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 11-06-2020 o 12:12

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    ...Można też fotografować w ciekawy sposób paprykę, ale jednak nie powinno tworzyć się reguły na wyjątkach.
    Myślę, że jeśli chodzi o arcydzieła i angażujący emocjonalnie portret (przepraszam za ten zlepek, ale mam nadzieję, że zostanę dobrze zrozumiany) to akurat ładne buzie i ciała wcale nie stanowią tu jakiejś reguły. Piękni modele i modelki, tak jak tu wcześniej wspomniano, to raczej standard w fotografii modowej, reklamowej, lifestylowej, glamour czy jak to tam się zwie.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-06-2020 o 12:29

  6. #36

    Domyślnie

    Leszek Kolakowski, dla wielu najwybitniejszy polski filozof, wielokrotnie pisal o bzdurnym przekonaniu, ze prosty lud z racji swej prostoty ma jakies moralne przewagi nad ludem bogatym i wyedukowanym. Dlaczego nie mozna zrobic wybitnej, pelnej wyrazu, emocji i ukrytych znaczen pieknej kobiety (lub pieknego mezczyzny)? Czy naprawde musi to byc glupia morda salowej? Albo zarosniety ryj menela oswietlony artystycznie z dolu albo ukosa zeby innych artystow wizja „no-kurde-norlmalnie-petarda-10/10-szczena-opada-dawaj-wiecej-z-butow-wywalila“?
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  7. #37

    Domyślnie

    Przedziwne jest to co napisałeś. Serio stawiasz znak równości między piękną i wyedukowaną/bogatą twarzą? Co ma przysłowiowy piernik do wiatraka? Mądrzy, interesujący, bogaci ludzie mogą być i często są brzydcy, o pospolitej urodzie lub charakterystyczni itd. I zapewne da się zrobić wybitny, pełen wyrazu i emocji portret pięknej kobiety lub mężczyzny, ale do tego uroda nie jest potrzebna.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-06-2020 o 13:18

  8. #38

    Domyślnie

    Napisalem, ze zalozenie, ze ladne moze byc jedynie zdjecie krzywej mordy jest niemadre.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  9. #39

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    ajn moment
    nie do końca dobrze mnie zrozumiałeś
    Prezentujesz zdjęcia które "suną" w okolice zdjęć "ładnych niuń" - poza, spojrzenia, maleńka GO (sztampa)- generalnie to co "odbiorczynie" takich zdjęć uwielbiają. Jednocześnie puszczasz takie zdjęcie bez obróbki - to jednak sie kłuci ze sobą i to mocno
    Ani ciekawego światła ani kontekstu w tle/scenografii itp.
    Są miliardy takich zdjęć - mnie osobiście to kompletnie nie rajcuje
    Wpadnij do wątku "kartofelinder"-a fajny portret tam jest
    Faktycznie może inaczej rozumiałem twoje wcześniejsze wypowiedzi. Jeśli chodzi o to, że takie zdjęcia trafiają w gust takowych odbiorczyń, to tak zgadzam się z tym. W innym wypadku nie znalazł, bym chętnych na zdjęcia, a jak znalazł to na pewno nie w takiej ilości jak aktualnie. Być może się mylę z tym twierdzeniem, i kiedyś będzie na odwrót.
    Widziałem zdjęcie z wątku który proponujesz, i szczerze nie przypadło mi do gustu. Również twoje wątki przeglądam, ale nie każde zdjęcie do mnie trafia. Wydaje mi się że problemem tutaj, jest mój punkt widzenia, i to że nigdy sztuką się nie interesowałem, a tym bardziej takową tworzyć, choć w najmniejszym stopniu. Grono osób tutaj wymienia wielu wybitnych artystów, których znam tylko z zasłyszenia, a ich pracę co najwyżej przelotnie widziałem.
    Idąc tokiem że takich zdjęć są miliardy, z pewnością, ale równie dobrze można powiedzieć, że każde zdjęcie w jakiś sposób zostało już zrobione, więc po co tworzyć kolejne. Przecież kobiety zostały już z każdej strony obfotografowane.
    Może ja źle myślę i z chęcią wysłucham innych głosów.

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Ciężkie życie wędkarza
    By manix in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 09:01
  2. [ Przyroda ] Ciężkie czasy....
    By borregaard in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-12-2009, 21:36
  3. [ Pozostałe ] cieżkie chmury
    By cubacube in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 16:49
  4. [ Portret ] Ciężkie życie studenta :-)
    By M43L in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-01-2009, 00:42
  5. [ Krajobraz ] Polskie, ciężkie klimaty...
    By vasco5 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-02-2008, 19:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •