Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 73
  1. #21

    Domyślnie

    @Patryk845 Więcej czasu poświęć kadrowaniu i kompozycji. Eksperymentuj z oświetleniem. Szukaj nie pięknych, ale ciekawych twarzy, ludzi. Fotografia to umiejętność znalezienia czegoś interesującego w zwykłym miejscu. Uważam, że za jakiś czas zobaczymy tu jeszcze wiele Twoich zdjęć. Don McCullin powiedział ,, Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeśli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali ". Spróbuj załapać się na warsztaty organizowane przez @Jacek_Z . Udział w tego typu warsztatach pozwoli Ci inaczej spojrzeć na fotografię. Będziesz miał szansę podpatrzyć, wziąć udział i skorzystać z wielu uwag osób mających już pewne doświadczenie. Polecam Ci także stronę wspaniałej kobiety, która od czasu do czasu tu zagląda, a prace jej są niesamowite. https://joannakustra.com/ . Pozdrawiam. Życzę udanych zdjęć i niekończącej się przygody z fotografią.


  2. #22

    Domyślnie

    Nadal będę twierdził z uporem, że wiecej się nauczysz i szybciej oglądając cudze dobre foty niż wymyślając od zera proch.
    Jeśli masz instagrama to śledź to co Ciebie interesuje, pododawaj sobie klasyków fotografii. Musisz się opatrzeć dobrymi kadrami. Sam na początek za wiele nie wymyślisz jeśli nie jesteś super uzdolniony. Ta wiedza jest na wyciągnięcie ręki i nie jest konieczne wstawianie tutaj czegokolwiek, można ale nie jest to element konieczny. Naukę możesz robic w swoim tempie korzystając z inspiracji na insta, z grup na flirk, różnych stron, pinterest, itp

    Ile osób tyle będzie porad. Każdemu podoba się co innego. Z czasem wyrobisz sobie smak i pewnie styl. Ale to potrwa. Zobacz tak np. przykłąd pierwszy z brzegu który przyszedł mi do głowy, bo akurat wyskoczyło mi nowe jego zdjęcie na insta, gość ma fajne pomysły jest na insta i maksmodels https://zapolski.pl/portrait
    Jest coś takiego jak inspiracja, nie mylić z kopiowaniem. To bardzo dobra forma nauki.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 10-06-2020 o 13:48
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #23

    Domyślnie

    Kolega @cybulski ma racje- najpierw poznac co juz zostalo wymyslone a potem sprobowac wlasnych sil. Ludzie sa portretowani od tysiecy lat. Materialu masz na cale zycie (Google po wpisaniu photography posing tips po 34 sec znajduje ponad 30 Mio stron) P.S. Contrapposto lub jej wyrazniejsza wersja- S-curve, wymyslili Grecy.
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 10-06-2020 o 14:06
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  4. #24

    Domyślnie

    Dziękuje za takie zainteresowanie, jak najbardziej szukam inspiracji zazwyczaj na 500px czy pinterescie. Jeśli chodzi o link od @cybulski to bardzo fajne kadry i dużo pomysłów, jedynie obróbka dosyć mocna choć nie tak bardzo jak u Pani Joanny, którą polecił @Jurek Ż. Tutaj to kompletnie nie mój świat, skóra jest tak mocno wyidealizowana, że praktycznie nierealna, co mnie strasznie odrzuca, bo jednak wolę fotografię niż grafikę komputerową. Ale kadry co poniektóre też bardzo przyjemne.

    Z Jackiem na temat pleneru rozmawiałem i wyraziłem chęć pojechania, więc jeśli się uda to będzie na pewno niezapomniana przygoda i duża ilość nauki. Aktualnie staram się znaleźć modelkę w okolicy, której również jest to pasja, a nie tylko kolejne zdjęcia na insta, aby móc z taką poćwiczyć. Nie jest to łatwe, na razie nie znalazłem żadnej, która by chciała poświęcić pół dnia na naukę pozowania i nie liczyła że wyjdą jakieś zdjęcia.

  5. #25

    Domyślnie

    We Wrocławiu jest całe mnóstwo dobrych fotografów. Przeglądaj po tagach na instagramie, na maxmodels i sobie wybierz jakiegoś, zapytaj o warsztaty.

    Fotografia to umiejętność znalezienia czegoś interesującego w zwykłym miejscu.
    I dlatego najlepsze krajobrazy robi się za śmietnikiem na podwórku, a nie w Dolomitach, na Islandii, Wyspach Owczych etc.
    Chcesz robić piękne zdjęcia, to modelki też muszą być piękne. To samo co w krajobrazie. Ludzie jeżdżą w piękne miejsca i do tego polują na piękne światło i warunki. Wszystko musi się zgrać. O wizażystki o dziwo nie jest tak bardzo ciężko, gorzej z fryzjerkami.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 11-06-2020 o 01:47

  6. #26

    Domyślnie

    I te piękne modelki też tylko we Wrocławiu?
    Ostatnio edytowane przez Jurek Ż ; 11-06-2020 o 07:28

  7. #27

    Domyślnie

    Piękne modelki to mam wrażenie, że głównie Warszawa. Trochę Trójmiasto i może Szczecin. :P

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Chcesz robić piękne zdjęcia, to modelki też muszą być piękne.
    niunia rulez

  9. #29

    Domyślnie

    A co do inspiracji, to mam wrażenie, że 500px się stoczył kilka lat temu. Teraz imo na behance są mega prace.

    Mogę podesłać trochę swoich zbiorów:

    https://500px.com/przemekwalasik/galleries/favorites
    https://pl.pinterest.com/walasikphot...er/inspiracje/

    Szkoda, że z instagrama nie można udostępniać listy zapamiętanych zdjęć.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Piękne modelki to mam wrażenie, że głównie Warszawa. Trochę Trójmiasto i może Szczecin. :P
    Myślę, że jednak Nowy Jork, Paryż, Londyn. W Polsce nie ma tych najlepszych. Przykro mi, jesteś skazany na słabe foty w takim razie.

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Ciężkie życie wędkarza
    By manix in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 09:01
  2. [ Przyroda ] Ciężkie czasy....
    By borregaard in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-12-2009, 21:36
  3. [ Pozostałe ] cieżkie chmury
    By cubacube in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 16:49
  4. [ Portret ] Ciężkie życie studenta :-)
    By M43L in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-01-2009, 00:42
  5. [ Krajobraz ] Polskie, ciężkie klimaty...
    By vasco5 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-02-2008, 19:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •