Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Nie, wśród mężczyzn.
    Nie. No chyba, że dobrego portretu w rozumieniu forumowym, to może i tak.

  2. #12

    Domyślnie

    Był kiedyś tu taki post z poradami https://forum.nikoniarze.pl/threads/...Pierwsza-sesja.
    Oglądaj zdjęcia dobrych fotografów, znajdziesz swój styl.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #13

    Domyślnie

    Praca ze zwykłymi ludźmi jest dużo trudniejsza, więc bardzo szybko wychodzi jaki to "portrecista".
    Wszystko też zależy czy chcesz robić zdjęcia ludziom czy dla innych ludzi.
    Jak ludziom to pracuj z każdym, w końcu jak chcesz być dobrym portrecistą to oczywiste że każdemu zrobisz dobre zdjęcie.
    Jak chcesz robić zdjęcia dla innych to rób jak koledzy piszą, tylko ładnych. W końcu twoje prace oceniać będą po urodzie modelki a nie twoich umiejętnościach.

    Z setu 7 bardzo fajna.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Nie. No chyba, że dobrego portretu w rozumieniu forumowym, to może i tak.
    Ale po co wartościować i rozbijać na atomy? Dobry portret, film czy książka, dla każdego znaczy co innego. W ogóle nie o to chodzi.
    Fotografujemy/oglądamy to co ładne, taka ludzka natura. Dalsza droga to już kwestia rozwoju, jednak TUTAJ tematem są początki fotografowania.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Po pierwsze musisz ogarnąć retusz. Po drugie... obróbka... no, kwestia gustu. Ja nie lubię takich spłaszczonych, wypłowiałych kolorów i kontrastów. Trzecia sprawa - fotografuj tylko pięknych ludzi. Czwarta - jak Cię ciągnie do portretów, to idź na jakieś warsztaty. Najlepsza metoda nauki.
    Trochę się podziało przez noc, dziękuje Umbra bo to w głównej mierze twoja zasługa i trzeciego punktu :P
    Jeśli chodzi o obróbkę to szukam jeszcze swojego stylu jak widać, choć z drugiej strony też nie jestem zwolennikiem trzymania się jednego cały czas. Osobiście najbardziej podoba mi się 3 set, i nie tylko mi, bo po tym zleciało się mnóstwo modelek chętnych, więc coś w tym jest.

    Z tą trzecią to się nie zgodzę, zapewne chodzi Ci o 2 set gdzie twarz nie wygląda najlepiej. Rozmawiałem z modelką i powiedziała że chce aby taka została, więc jej nie ruszałem za mocno. Photoshopa nie mam używam Affinity ale to też sporadycznie. Aktualnie próbuje sił w Capture One i nauki techniki Dodge&Burn.

    Jeśli chodzi o warsztaty to z chęcią usłyszę o dobrych warsztatach we Wrocławiu, na których na prawdę da się czegoś nauczyć, a nauczyciel nie będzie dążył do zrobienia z modelki, plastikowej lalki.

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Był kiedyś tu taki post z poradami https://forum.nikoniarze.pl/threads/...Pierwsza-sesja.
    Oglądaj zdjęcia dobrych fotografów, znajdziesz swój styl.
    Czytałem ten post bardzo pomocny, ale jednak zdobycie doświadczonej modelki, a do tego jeszcze wizażystki, bez potrząśnięcia woreczkiem szekli, graniczy z cudem
    Ale jak najbardziej dziękuje za rade.

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Praca ze zwykłymi ludźmi jest dużo trudniejsza, więc bardzo szybko wychodzi jaki to "portrecista".
    Wszystko też zależy czy chcesz robić zdjęcia ludziom czy dla innych ludzi.
    Jak ludziom to pracuj z każdym, w końcu jak chcesz być dobrym portrecistą to oczywiste że każdemu zrobisz dobre zdjęcie.
    Jak chcesz robić zdjęcia dla innych to rób jak koledzy piszą, tylko ładnych. W końcu twoje prace oceniać będą po urodzie modelki a nie twoich umiejętnościach.

    Z setu 7 bardzo fajna.
    Przynajmniej jednej osobie podoba się któreś zdjęcie, więc już jest jakiś plus
    Z tym że praca ze zwykłymi ludźmi jest trudniejsza jak najbardziej się zgadzam, ale też najbardziej satysfakcjonująca.

    Podsumowując, dziękuje wszystkim za naskrobanie czegoś, szkoda tylko że większości by nie było gdyby nie Umbra.
    Jeżeli chodzi o rady to jedynie jakie wyłapałem to mam użyć mniejszej obróbki i większego retuszu, oraz szukać inspiracji aby znaleźć własny styl.
    Niedługo mam kolejne sesje, ale po ilości postów związanych ze zdjęciami, stwierdzam że to jeszcze nie poziom forum, więc raczej nie będę zaśmiecał forum i pozostanę na fb i insta.

  6. #16

    Domyślnie

    Wrzucac chyba powinienes, moze czasem ktos napisze cos na co zwrocisz w koncu uwage. Mnie tez uderzyl taki jakby nadmiar kontrastu lub cos ala clarity i mocne kolory. Widac wole lagodniejsza kolorystyke. Z tymi pieknymi modelkami spotkalem sie w jakims wywiadzie z portrecista, cos gdzies kiedys. Tez wyraznie o tym wspomnial i chyba nawet nie zartowal :P

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Ale po co wartościować i rozbijać na atomy? Dobry portret, film czy książka, dla każdego znaczy co innego. W ogóle nie o to chodzi.
    No dlatego rada żeby fotografować tylko pięknych ludzi to niestety mocne spłycenie tematu i w ogóle minięcie się z meritum tej kategorii. Fotografuj pięknych jak chcesz robić bjuti/feszyn i planujesz tej dziedzinie działać, bo tam to standard, ale to drobny wycinek fotografii portretowej i wymóg "pięknego człowieka" nie jest warunkiem koniecznym żeby nauczyć się robić portrety i zrobić dobry portret.

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Fotografujemy/oglądamy to co ładne, taka ludzka natura.
    To już kwestia osobnicza. Chyba, że za miernik bierzemy ilość lajków albo followersów to wtedy można odnieść takie wrażenie, ale nie każdy podąża taką ścieżką. Jeśli wyjdziemy poza najpopularniejsze portale społecznościowe i foto to można odkryć zupełnie inny świat fotograficzny, który niekoniecznie uosabia podejście dobre = ładne.


    Cytat Zamieszczone przez Patryk845 Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o rady to jedynie jakie wyłapałem to mam użyć mniejszej obróbki i większego retuszu, oraz szukać inspiracji aby znaleźć własny styl.
    Niedługo mam kolejne sesje, ale po ilości postów związanych ze zdjęciami, stwierdzam że to jeszcze nie poziom forum, więc raczej nie będę zaśmiecał forum i pozostanę na fb i insta.
    Myślę, że właśnie powinieneś właśnie więcej wrzucać na forum niż na FB/insta, bo tylko tutaj jest jakaś szansa, że dostaniesz sensowne porady (czy w ogóle jakiekolwiek). Na portalach dostniesz tylko lajki i zero konstruktywnych opinii czy wskazówek. Tam wszystko jest "ale super", "pięknie wyszłaś", "sztos" - miło, ale niekoniecznie zawsze szczerze i niekoniecznie przydatne w rozwijaniu się. Warto się tylko uzbroić w cierpliwość i trochę grubszą skóre, żebyś po fali krytyki nie obraził się na ludzi i na to, że im się nie podoba Ale to normalne na początku i trzeba nauczyć się wyciągać z tego wartościowe informacje.

    Co do zdjęć - dużo by pisać, wszędzie sporo błędów. Wiele możesz spokojnie się poduczyć w sieci na początku, na YT - chodzi mi stricte o podstawy. Do tego robić dużo sesji, oglądać lepsze zdjęcia i analizować z jakiego powodu to jest dobre zdjęcie, szukać wad i zalet i próbować to przenieść na swoje prace. Z obróbką nie szalej na początku jeśli tego nie czujesz, bo możesz łatwo zepsuć zdjęcie, które by nie było takie złe wyjściowo. Jeśli też na razie nie czujesz się w temacie pewnie to nie dokładaj na start dodatkowych utrudnień jak błyskanie - opanuj podstawy czyli temat, kompozycje, kadr, ekspozycje, odpowiednie wykorzystanie światła zastanego, ustawienie modelki. Jak to ogarniesz to wtedy warto zacząć dokładać kolejne elementy jak błysk czy mocniejsza obróbka/retusz.

  8. #18

    Domyślnie

    @Patryk845 to jak się nastawiasz na takie portrety to polecam książkę "pracowania fotograficzna, fotografia portretowa" podręcznik dla technikum Andrzej Kotecki Joanna Kotecka. Masz tutaj własnie zagadnienia typowe dla portrecisty, czyli typy twarzy i ich oświetlania, tak samo budowa ciała. Korygowanie obiektywem i światłem. Jednym słowem stara szkoła i typowe zagadnienia które przy modelkach nie mają większego znaczenia a przy zwykłych ludziach często decydują czy na zdjęciu wypadną dobrze czy nie.
    Szukaj też pomocy z pozami, układami dłoni itd. Wszystko to podciągnie ci warsztat a i sami pozujący będą czuli się dużo pewniej, zwłaszcza na początku sesji jak im pokarzesz co i jak.
    95% portretów u mnie to zwykli ludzie, pod swoje projekty warto już szukać osób które mają jakieś doświadczenie i wtedy modelka lepiej się sprawdzi bo projekt to Twoja wizja. Chociaż z samymi modelkami to też różnie bywa. Czasami poza urodą nie potrafią nic więcej i niczym nie różnią się od pierwszej lepszej "Grażyny" jak kto tu napisał

    Obróbka zwykłych ludzi też różni się od takiej z modelką i sesji typu beauty portrait.

  9. #19

    Domyślnie

    Wywołałem zdjęcie z mniejszą ilością obróbki, może wyszło lepiej, choć w tym wydaniu wydaje mi się takie bez ekscytacji. Wydaje mi się że skóra nie wygląda za dobrze, ale może to wina mojego monitora. @90s
    Dziękuje za polecenie książki chociaż nie mogę jej znaleźć, postaram się jej dokładniej poszukać jak będę miał chwilę.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w2.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	2,23 MB
ID:	40303

  10. #20

    Domyślnie

    Mi tam pasował oryginał.
    Z wad to palec prawej ręki do usunięcia, łokieć też można było sobie darować. Nie wiem czy to też naturalne ułożenie jej ust. Szyja również "mocno" wyszła. Opuszczenie lewego ramienia powinno osłabić napięcie i ją wyciągnąć, albo ruch głową, tutaj jest kilka sposobów. Tak samo lekki skręt tułowia albo pochylenie całej sylwetki w stronę aparatu. Masz w czym przebierać jeśli chodzi o korygowanie takiego jednego elementu.
    Podoba mi się natomiast światłocień i ustawienie twarzy. Do tego typu głowy to bardzo dobry wybór.

    Z retuszu można byłoby ściągnąć trochę odblaski na czole ale to puder podczas sesji zrobiłby za Ciebie. Włos na czole można usunąć albo zostawić jako "smaczek" i naturalniejszy aspekt zdjęcia. Jasny pas framugi można usunąć bo nic nie wnosi a przeszkadza. Tak samo te ciemne elementy które mocno kontrastują na jasnym tle drewna.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 10-06-2020 o 12:31

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Ciężkie życie wędkarza
    By manix in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 09:01
  2. [ Przyroda ] Ciężkie czasy....
    By borregaard in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-12-2009, 21:36
  3. [ Pozostałe ] cieżkie chmury
    By cubacube in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 16:49
  4. [ Portret ] Ciężkie życie studenta :-)
    By M43L in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-01-2009, 00:42
  5. [ Krajobraz ] Polskie, ciężkie klimaty...
    By vasco5 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-02-2008, 19:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •