Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Prośba o pomoc w wyborze D4 czy D750 czy D610

    Witajcie
    Szwagier chce sobie zakupić puszkę która bedzie jego pierwszą linią na froncie na weselach
    Budżet to 5k.
    W grę wchodzi używany D4 lub nowy D750.
    Rozważa również D610 jako wsparcie na drugiej linii.

    Prośba o info z ktorej puszki najbardziej byłby zadowolony pod kątem jakości zdjęć, ergonomii pracy i szybkości AF.
    Czy ktoś z Was miał te puszki do porównania?

  2. #2

    Domyślnie

    A to budżet na samą puszke, czy razem z obiektywami?
    Wydaje mi się, że bezpieczniej zawsze będzie mając zapas w torbie z podpiętym obiektywem czyli D750 + D610, niż samo D4 który na dodatek jest sporą cegłą. Sporo osób robi/robiło śluby takim tandemem, i wydaje mi się że to będzie dobry zestaw. Tym bardziej, że teraz nowe d750 można kupić naprawde w dobrej kasie.
    Pytanie tylko o szkla, czy jakieś już posiada pod FF, czy na to oddzielny budżet.
    Pozdro

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matthias Zobacz posta
    A to budżet na samą puszke, czy razem z obiektywami?
    Wydaje mi się, że bezpieczniej zawsze będzie mając zapas w torbie z podpiętym obiektywem czyli D750 + D610, niż samo D4 który na dodatek jest sporą cegłą. Sporo osób robi/robiło śluby takim tandemem, i wydaje mi się że to będzie dobry zestaw. Tym bardziej, że teraz nowe d750 można kupić naprawde w dobrej kasie.
    Pytanie tylko o szkla, czy jakieś już posiada pod FF, czy na to oddzielny budżet.
    Pozdro
    chodzi o samo body bo szkła poki co bedzie ode mnie pożyczał a u mnie 35mm 1.4 sigma i 85mm 1.4d nikkor wystarczy mu.
    bardziej chce porównania d4 vs D750

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelszuszu Zobacz posta
    bardziej chce porównania d4 vs D750
    Porównania tego typu są trudne, bo to sprzęty z innych bajek... AF, szybkość działania, ergonomia, wytrzymałość, niezawodność jest zdecydowanie po stronie D4. Ale jak wiadomo, w D750 siedzi nowsza matryca, do tego jedna z lepszych jakie Nikon wkładał do aparatów przez ostatnie lata, więc wyższe iso będzie lepsze w D750, choć matryca w D4 też jest świetna ze swoim DR. Pytanie co jest priorytetem...? 85 1.4D będzie lepiej rysować na matrycy D4, bo mniejsza rozdzielczość. Sigma 35 Art będzie pięknie rysować na obu. Używane D4 to ostrożny temat, wiem bo sprzedawałem i generalnie jest małe zaufanie do sprzedających ten aparat... Więcej pytań niż chęci, podejrzenia o kręcenie licznika, no cóż... Chyba że kupi takie z 300 tysiącami, to będzie łatwo D750 też bym szukał używek, szereg użytkowników przesiadło się na Z6 teraz i używki D750 bywają po 3-3.5 koła.
    A, jeszcze jedno... Szwagier ma inne body, czy będzie zlecenia robił jednym?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Porównania tego typu są trudne, bo to sprzęty z innych bajek... AF, szybkość działania, ergonomia, wytrzymałość, niezawodność jest zdecydowanie po stronie D4. Ale jak wiadomo, w D750 siedzi nowsza matryca, do tego jedna z lepszych jakie Nikon wkładał do aparatów przez ostatnie lata, więc wyższe iso będzie lepsze w D750, choć matryca w D4 też jest świetna ze swoim DR. Pytanie co jest priorytetem...? 85 1.4D będzie lepiej rysować na matrycy D4, bo mniejsza rozdzielczość. Sigma 35 Art będzie pięknie rysować na obu. Używane D4 to ostrożny temat, wiem bo sprzedawałem i generalnie jest małe zaufanie do sprzedających ten aparat... Więcej pytań niż chęci, podejrzenia o kręcenie licznika, no cóż... Chyba że kupi takie z 300 tysiącami, to będzie łatwo D750 też bym szukał używek, szereg użytkowników przesiadło się na Z6 teraz i używki D750 bywają po 3-3.5 koła.
    A, jeszcze jedno... Szwagier ma inne body, czy będzie zlecenia robił jednym?
    szwagier dopiero zaczyna przygodę jest moim asystentem wiec póki co jedna pucha.
    tak wiem dwa to minimum

    to może faktycznie ten D750? Jego pierwsze body to i tak źle nie bedzie ....

  6. #6

    Domyślnie

    No to jak samo body, to mysle ze d750 będzie super. Tak jak napisal Zosiek, D4 i 750 to dwie kompletnie różne bajki. Każdy będzie lepszy i gorszy w czym innym.
    A jak nie nówka, to moze używka plus odłożyć reszte kasy na jakas Sigme 85 1,4 Art do tego?
    Myśle że ile osób tyle pomysłów, ale takie d750 + Twoje obiektywy spokojnie na początek wystarcza, a z biegiem czasu, zlecen i kasy będzie można dokupić reszte rzeczy do systemu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matthias Zobacz posta
    No to jak samo body, to mysle ze d750 będzie super. Tak jak napisal Zosiek, D4 i 750 to dwie kompletnie różne bajki. Każdy będzie lepszy i gorszy w czym innym.
    A jak nie nówka, to moze używka plus odłożyć reszte kasy na jakas Sigme 85 1,4 Art do tego?
    Myśle że ile osób tyle pomysłów, ale takie d750 + Twoje obiektywy spokojnie na początek wystarcza, a z biegiem czasu, zlecen i kasy będzie można dokupić reszte rzeczy do systemu.
    chyba tak będzie D750 kupi.
    Coraz bardziej się ku temu skłania.

    Panowie dzieki za rady.

  8. #8

    Domyślnie

    Gdybym z tych aparatów miał pracować tylko jednym, to raczej szukałbym D4 z przebiegiem w okolicy 100 tysięcy maksymalnie. D750 jakoś pomimo swojej popularności, nigdy nie budził we mnie pełnego zaufania

  9. #9

    Domyślnie

    No widzisz, ile osób tyle pomysłów...
    Mam nadzieje że coś pomogliśmy, i uda się cos wybrać. Prawda jest taka, że weźmie do ręki jedno czy drugie, i sam zdecuduje „co w ręku lepiej leży”. Powodzenia !

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    D750 jakoś pomimo swojej popularności, nigdy nie budził we mnie pełnego zaufania
    wyobraż sobie że już dziś słyszałem te słowa - Asahi wypowiadal się w bardzo podobny sposób o D750.
    Szwagier chce nowy wiec będzie go miał a D4 niestety używane gdy się pojawiają mają horrendalnie wysokie przebiegi jak passat w tdiku

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Matthias Zobacz posta
    No widzisz, ile osób tyle pomysłów...
    Mam nadzieje że coś pomogliśmy, i uda się cos wybrać. Prawda jest taka, że weźmie do ręki jedno czy drugie, i sam zdecuduje „co w ręku lepiej leży”. Powodzenia !
    dzięki za pomoc i dobre słowo.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomoc w wyborze - w czym D610 jest lepsze od D7200?
    By NikD in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 20:32
  2. prośba o pomoc w wyborze aparatu
    By Jacek B. in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 14:48
  3. Prośba o pomoc w wyborze ultrabook-a
    By BOSS in forum Komputery
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 15:10
  4. Lightsphere - prośba o pomoc w wyborze.
    By rafi127 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 19:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •