Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Q22

  1. #1

    Domyślnie Q22

    Mam problem z tym budynkiem. Podoba mi się, ale nie zrobiłem mu jeszcze zdjęcia, z którego byłbym w 100% zadowolony. Tym razem miałem świetne warunki, ale chyba pierwszy plan, który miał w zamierzeniu prowadzić wzrok, trochę zdominował fotografię. A może nie? Chętnie przeczytam Wasze uwagi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2020-06-07-q22.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	1,72 MB
ID:	40149

  2. #2

    Domyślnie

    No trochę tak jest
    ten budynek jest w wyjątkowo nieciekawym miejscu (trudnym fotograficznie) zastanawiam się czy z tego hotelu naprzeciwko nie byłoby dobrego strzału.

  3. #3

    Domyślnie

    1/4 dołu mniej i jest ok.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    No trochę tak jest
    ten budynek jest w wyjątkowo nieciekawym miejscu (trudnym fotograficznie) zastanawiam się czy z tego hotelu naprzeciwko nie byłoby dobrego strzału.
    To może być jakiś pomysł. Już kiedyś do niego podchodziłem i w ogóle nic nie zrobiłem, jest jak dla mnie za wąsko, jak sam wiesz. Tak szczerze, to najbardziej mi się podoba jak ten budynek wygląda z perspektywy ul. Grójeckiej, z wysokości mostu nad torami. Może to jest pomysł na przyszły kadr

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    1/4 dołu mniej i jest ok.
    Jeśli miałbym pociąć ten klomb, to już chyba lepiej w ogóle z niego zrezygnować - i może to zrobię. Bo wtedy powinno dać się uzyskać takie proporcje kadru jakie pewnie masz na myśli.

  5. #5

    Domyślnie

    - 2 -
    Dwa lata później. Tym razem dłuższa ogniskowa, i jeszcze bardziej niesamowite niebo.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-04-01-Q22.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	939,3 KB
ID:	61426


  6. #6

    Domyślnie

    Mam wrażenie że dół jest trochę za mocny, przygasił bym go trochę, mimo że sam takie smugi od aut lubię
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Mam wrażenie że dół jest trochę za mocny, przygasił bym go trochę, mimo że sam takie smugi od aut lubię
    A wiesz, mam klatkę bez świateł, ale wtedy jest za pusto. To i tak jest wersja trochę zgaszona, dla mnie większym problemem jest to że te ślady nie prowadzą tak fajnie wzroku w środek kadru, tylko trochę są niepowiązane z górą. No ale miejsc w których można sobie tak idealnie poukładać linie prowadzące i budynki jest niewiele...

  8. #8

    Domyślnie

    wiadomo, nie zawsze się da ustawić linie żeby prowadziły
    ale nie mówię żeby całkiem bez tych świateł zrobić, tylko trochę je przygasić, masz świetne niebo ale schodząc wzrokiem w dół obrazka mam takie uderzenie jasnością, po prostu bym je przygasił delikatnie i tyle
    no pomarudziłem sobie
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  9. #9

    Domyślnie

    Na jedynce w moim odczuciu element botaniczny jest zbyt mocny.

    Dwójka podoba mi się bardzo, super światło i dobry kadr.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •