Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie Tani kit do okazjonalnych fotek z D500

    Przesiadłem się z Canona 6d i Tamrona 150-600 G2, na Nikona d500 z 300mm PF + tc1,4. Fotografuje ptaki/ssaki, z nowego zestawu jestem bardzo zadowolony. Jenak okazjonalnie chciałbym mieć możliwość trzasnąć jakiś pejzażyk. Moje ulubione leśne ogniskowe na pełnej klatce zamykają się pomiędzy 35, a 100mm. I w związku z tym mam pytanie jaki najtańszy obiektyw byście mogli polecić do d500 mieszczący się po przeliczeniu na crop w tym przedziale ogniskowych? Zależy mi na małej wadze, a z racji bardzo okazjonalnego wykorzystywania również cenie. Zastanawiam się też po nad dwoma stałkami 35mm DX i 60 macro, ale to już by trochę kosztowało i ważyło. Czy taki 18-105 do sporadycznych fotek da radę? Być może za jakiś czas dokupię sobie do pracy studio i pejzażyków z6, cz po prostu będę brał stare 6d z 24-105.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak ma być tanio i dobrze, to Sigma 17-50 2.8. Reszta to głównie tanio... Oczywiście jeżeli mówimy o standardowym kicie

  3. #3

    Domyślnie

    Sigma tak, ale taniutki i mały N18-55 af-p też jest odpowiedni do takich zastosowań. Przy tele zoomach nie zajmuje to w ogóle miejsca.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Przejrzałem trochę zdjęć z tej sigmy na Flickr i wyglądają fajnie. Pomyślę o niej. Dzięki!

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Jeszcze mam pytanie odnośnie 18-105. Czy ma się bać o trwałość plastikowego bagnetu? Czy może się wyciera i brudzi matryce itp? Zoom chce kupić raczej do okazjonalnych zdjęć widoczków, robionych przy okazji wypraw na ptaki.

  6. #6

    Domyślnie

    Używałem na spacerach kilka lat - żadnych problemów. A obrazek bardzo fajny. Oczywiście S17-50 (też miałem) znacznie lepsza, ale N jednak dłuższy i całkiem przyzwoity.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    No właśnie, 50mm nawet ca cropie to dla mnie stanowczo za mało. Moja ulubiona "leśna" ogniskowa to 70-200 na pełnej klatce i w związku z tym zaczyna się nawet zastanawiać nad 18-140, ale tu boje się już trochę o jakość obrazka, choć i tak zawsze trzeba by przymknąć do tych minimum f8.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    No właśnie, 50mm nawet ca cropie to dla mnie stanowczo za mało. Moja ulubiona "leśna" ogniskowa to 70-200 na pełnej klatce i w związku z tym zaczyna się nawet zastanawiać nad 18-140, ale tu boje się już trochę o jakość obrazka, choć i tak zawsze trzeba by przymknąć do tych minimum f8.
    W takim wypadku warto pomyśleć o Sigmie 50-100 Art, albo starszej 50-150 2.8, czy Tokinie 50-135 2.8. To są dobre odpowiedniki 70-200 na pełnej klatce. 18-140 to tylko kit i niestety to widać... Choć oczywiście kosztuje niewiele, to i jakościowo oferuje niewiele, coś za coś.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Tak, ale to już są koszta, a ja jak pisałem potrzebuje takie szkło żeby wrzucić do plecak i jak przy okazji np. dojścia na zasiadkę trafi się jakiś spektakularny widoczek to go trzasnąć. Z racji tego że i tak dźwigam statyw, siatkę maskującą i inny szpej przydatny do fotorafii zwierzaków/ptaków to zależy mi też na jak najniższej wadze tego zooma.

Podobne wątki

  1. D500 vs D4s
    By linxxx in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-11-2019, 23:27
  2. D3s, D4 czy D500?
    By slodkinysa in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-03-2017, 20:56
  3. Teleobiektyw do okazjonalnych zastosowań - ślub i inne takie
    By mini21 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 15:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •