Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Monitor do obrobki filmow

    Witam po dluzszej przerwie.

    Moj brat zainteresowal sie filmem I chce otworzyc kanal tematyczny na YouTube. Jestesmy na etapie wyboru monitora, niestety nie wiem co mu doradzic. Monitor ma byc 4k, 27-30".

    Co mozna dostac w budzecie do 3500zl?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam NEC EA 275 UHD, choć nie wiem, czy tak naprawdę takie monitory są potrzebne.

  3. #3

    Domyślnie

    Polecam iiyama. Tańsze, więc można brać lepsze za podobną cenę

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Ja mam NEC EA 275 UHD, choć nie wiem, czy tak naprawdę takie monitory są potrzebne.
    Są! Poza tym twój model mieści się w przestawionym budżecie. Jestem filmowcem od ponad 20 lat. Do tej pory pracowałem na jakimś Dellu który wydawał mi się niezły, ale jak zobaczyłem u koleżanki co wyświetla Eizo to mgła z oczu opadła. Nie chodzi tylko o jakość obrazu ale zmęczenie oczu przy wielogodzinnej pracy. Moim zdaniem monitor to jedno z najrzewniejszych narzędzi zaraz po aparacie i szkłach. Osobiście zdecydowałem się na NEC MultiSync EA271U

  6. #6

    Domyślnie

    To prawda, dobry monitor jest ważny czy to w filmie czy fotografii.
    Monitory graficzne nie mrugają jak zwykłe - żeby to sprawdzić weź telefon, włącz aparat i patrz na ekran telefonu wycelowany w monitor.
    Kolory to jedno, ale jeszcze dochodzi srebrzenie i liniowość - to często pomijane aspekty, które robią sporą różnicę.
    Za 3,5k znajdziesz coś dla siebie. Jak dołożysz jeszcze trochę to masz Eizo CG - warto wziąć monitor z wyższej półki. Kiedyś pracowałem na serii CS - wydawała się tylko trochę słabsza od CG, ale po pewnym czasie, gdy odpaliłem CSa, to myślałem, że się zepsuł Różnica była kolosalna.
    Gdy jesteś w sklepie i masz chwile na obejrzenie monitora, to te różnice nie będą tak odczuwalne.
    Monitor jest na tyle ważny, że warto zagłębić się w temat bardziej, bo może się okazać lepszym wyborem używany 27" niż nowy o słabszych parametrach.
    https://forum.nikoniarze.pl/faq.php

  7. #7

    Domyślnie

    Od siebie mogę polecić NEC EA234WMi. Posiadam taki monitor od 4 lat i bardzo dobrze mi się na nim pracuje. Posiada możliwość kalibracji sprzętowej a kosztuje naprawdę niewiele - ja za swój dałem 1200zł.
    Gear: Z6, D750, Tokina 16-28/2.8, Sigma 35/1.4, Sigma 50/1.4, Nikkor 85/1.8, Tamron 70-200/2.8.

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć/filmów
    By dampaz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:24
  2. Sprzęt i program do obróbki filmów
    By darekmat in forum Komputery
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 13:20
  3. Pc do obróbki filmów dla amatora.
    By foto4deg in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-04-2015, 12:50
  4. Monitor do ps3 i filmów.
    By foto4deg in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 22:39
  5. Laptop do obrobki zdjec i filmow
    By lolas4 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 13:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •