Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Capture One 20 - margines na wydruku

    Witam!

    Obrabiam rawa w C1 20 (13.1) przechodzę do "Drukuj" ustawiam wszystko tak jak powinno być wciskam drukuj i na zdjęciu zostaje biały margines,
    przerobiłem dziesiątki ustawień (wydruków) i za każdym razem to samo.
    biorę to samo zdjęcie do LR przechodzę do "Print" ustawiam tak samo ja w C1 i wydruk wychodzi idealny bez tego białego marginesu.
    Testowałem drukowanie z różnych programów jak i z windowsa i ze wszystkich jest OK a z C1 z białym paskiem
    System Windows 10 , Epson L1800, papier Fomei Collection Gloss 265,

    temat dałem w dziale "Oprogramowanie" a nie "Reprodukcja zdjęć" bo problem dotyczy tylko tego jednego programu.



    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  2. #2

    Domyślnie

    W Capture print -> Image Settings -> Zoom to fill, pewnie wyjdzie rowno jak ustawisz cropa na 4x6

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie to opcja nazywa się "przybliż aby wypełnić" i mam ją włączoną


    cropa zawsze do 10x15 używam 4x6

    Ale zauważyłem że C1 ustawia mniej więcej o jeden milimetr mniejszy rozmiar papieru niż to robi LR czy PS (przy takich samych ustawieniach drukarki jak we wpisie powyżej) i to pewnie jest ten problem, ale nie mogę tego przeskoczyć, suwak szerokości i wysokości są już na maksimum.



    teraz żeby wydrukować 10x15 robię z C1 eksport do PS i tam drukuje.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  4. #4

    Domyślnie

    Papier masz tam nieznany, ale to i tak dziwne. Ja to sprawdzalem na druku do pdf, bo nie mam drukarki i nie jestem w stanie dobrnac do takiej konfiguracji, zeby podglad wyraznie pokazywal rozjazd. Tak czy siak, stuknij w ustawienia strony i ustaw jakis papier, chocby a4 :P Ma to wplyw na uklad z milimetrami, o ktorych piszesz.

  5. #5

    Domyślnie

    Problem jest w tym, że nie zgadza się rozmiar papieru. Kup papier oryginalny Epsona, czy Canona 10x15 i będzie OK.
    Nikon Z50

  6. #6

    Domyślnie

    tak wyświetla papier nieznany i robi tak tylko przy wyborze 10x15 cm (4x6 in)
    przy wyborze innych formatów wyświetla prawidłowo np tu A4



    zauważyłem że inni też zwracają uwagę że w wersji 20 coś jest nie tak z modułem "Drukuj" >>> support.captureone.com

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez janu3 Zobacz posta
    Problem jest w tym, że nie zgadza się rozmiar papieru. Kup papier oryginalny Epsona, czy Canona 10x15 i będzie OK.
    Próbowałem na "Epson Premium Glossy" 10x15 i również pozostaje ten pasek tylko ciut węższy.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  7. #7

    Domyślnie

    Pewnym wyjsciem byloby dodanie wlasnego profilu papieru w samej drukarce, ale tak patrze - gra niewarta swieczki. Moze klepnij do supportu kapciura, moze odpisza.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Pewnym wyjsciem byloby dodanie wlasnego profilu papieru w samej drukarce, ale tak patrze - gra niewarta swieczki. Moze klepnij do supportu kapciura, moze odpisza.
    Zrobiłem profil papieru w rozmiarze takim jak rozpoznaje LR i nic C1 swoje, - support milczy.

    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  9. #9

    Domyślnie

    zainstalowałem wersję 12 i tam wszystko działa poprawnie, na forum C1 jest coraz więcej zgłoszeń z problemem drukowania w tej wersji (13)

    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

Podobne wątki

  1. Laser do wydruku ulotek
    By Ostry600 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 17:38
  2. Zafarb podczas wydruku
    By Xavier80 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-04-2016, 08:25
  3. INK-MATE a trwałość wydruku..
    By Pixeel in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 17:32
  4. Problem z kolorami w wydruku
    By tomik34 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 00:38
  5. 6mp JPG i 1,5 mp RAW - który do wydruku?
    By Pio` in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-06-2006, 01:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •