Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w wyborze statywu

    Witam.

    Proszę o pomoc w wyborze pierwszego statywu dla amatora. Zdjęcia głównie rodzinne w domu i plenerze.
    Mój aparat to D5600 z obiektywami, które posiadam nie przekracza wagi 1,5kg więc każdy z wybranych spełni wymóg udźwigu.
    Waga oraz wielkość po złożeniu nie jest aż tak istotna, bo nie będę z nim latał samolotem, ani łaził na wędrówki.
    Zawęziłem wybór do kilku pozycji kierując się głowicą kulową w zestawie, wysokością min 170cm i ceną do 700 zł.
    Oczywiście to nie wszystkie modele spełniające kryteria, ale 5 pozycji to wystarczająco, by coś wybrać.

    O każdym z poniższych znalazłem opinie i pozytywną recenzję, więc prosiłbym o wskazanie wad czy różnic.
    Np. którego unikać, bo ktoś z was posiadał i jest zawiedziony, albo zupełnie inny istotny szczegół, który przeoczyłem.

    Genesis Gear A3 + BH-34 ........(400zł) Aluminium /4 sekcje / nogi skręcane)
    Benro iFoto seria 2 + IB2 .........(600zł) Aluminium / 4 sekcje / nogi skręcane)
    Manfrotto 290Xtra + 496RC2 ...(600zł) Aluminium (3 sekcje / nogi na zatrzaski)
    Genesis Gear C1 + BH-34 ........(675zł) carbon / 4 sekcje / nogi skręcane)
    Genesis Gear C3 + BH-34 ........(800zł) carbon / 4 sekcje / nogi skręcane)


    dziękuję za komentarze

  2. #2

    Domyślnie

    Mam statyw ze skręcanymi nogami i nie jestem zadowolony. Trzeba mocno dokręcić i nie zawsze to czuję. Czasem zaczyna mi się składać, albo noga wyjeżdża w transporcie. Co prawda, to żaden z wymienionych, więc może mają to lepiej dopracowane, ale chyba bym wolał jednak zaciski jak będę kupował nowy.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  3. #3

    Domyślnie

    Mój głos też na zatrzaski, mam obydwa rodzaje. Skręcany jest dla mnie bardziej kłopotliwy. Przemyśl kwestię głowicy, system arca-swiss ma sporo zalet. O ile dobrze widzę, to Manfrotto ma szybkozłączkę, która strasznie mnie irytowała (miałem ten typ w Triopo, pasowały wymiennie). 3 segmenty są stabilniejsze niż 4 generalnie, choć pewnie zależy też od firmy. Z drugiej strony masz dość lekki aparat i nie ma co przesadzać, niektórzy prawie wcale nie używają statywu

  4. #4

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę Twoje potrzeby amatora, każdy z wskazanych będzie bardzo dobry. Musisz sam zdecydować. Ja unikam Manfrotto z uwagi na mocowanie. Stosuję system arca swiss jako chyba najbardziej uniwersalny, tym bardziej że używam sprzętu Peak Design. Moje preferencje co do blokad nóg to blokady skręcane. Są pewne i zajmują mniej miejsca. Jeżeli dla kogoś argumentem jest szybkość rozkładania to nie wiem czy zaoszczędzone 5-10 sekund coś robi. Mam FotoPro i Sirui.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja używam Manfrotto - aluminiowego ze skręcanymi nogami. System skręcany lubię, jako użytkownik PeakDesign mam głowicę kulową z mocowaniem arca swiss i przejściówkę do głowicy 3D Manfrotto do mocowania arca swiss.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie na temat skręcanego mocowania jest dużo narzekania i początkowo nie brałem go pod uwagę, ale przeglądnięciu wielu modeli okazało się że większość statywów właśnie takich jest. Dziś spróbuję jakiegoś obejrzeć w sklepie, może pogląd na temat mocowania lub wysokość mi się rozjaśni.

  7. #7

    Domyślnie

    Zauważ, że jak się luzuje zatrzask, to niewiele można zrobić, a system skręcamy działa bo zawsze można z wyczuciem słabiej lub mocniej dokręcić.

  8. #8

    Domyślnie

    Myślę, że łatwiej jest zniszczyć nogę przy skręcaniu niż zatrzask miałby się poluzować. Jak urwiesz jedno czy drugie, to i tak jest problem i serwis. Nogi statywu trzeba skręcać z wyczuciem, za słabo to aparat zaliczy glebę, za mocno to zerwiesz mocowanie. Zatrzask klik i gotowe

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Niestety w sklepach, które odwiedziłem nie było ani jednego modelu z wymienionych, jednak osobiście nie zauważyłem różnicy między skręcane vs zatrzaski. Co rzuciło się w oczy to to, że w tańszych modelach zatrzaski były nierozbieralne i to skłoniło mnie do prześledzenie rynku części zamiennych. Znalazłem tylko do Benro i Manfrott, Genesis pustka, wygląd jakby jedyną częścią zamienną był cały statyw. Zostały 2 (Benro i Manfrotto), cena taka sama, więc wybrałem Manfrotto tylko dlatego, że jest lżejszy o 0,5kg i ma 3 sekcje. Statyw w drodze, mam nadzieję, że się nie zawiodę.

  10. #10

    Domyślnie

    Manfrotto to ścisła światowa czołówka, więc jeśli wybrałeś coś dokładnie pod swoje potrzeby, to się nie zawiedziesz.

Podobne wątki

  1. Pomoc przy wyborze statywu
    By D_Z_I_A_D_E_K in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 01:39
  2. pomoc z wyborem statywu (benro)
    By hostman22 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 14:43
  3. Prosze o pomoc przy wyborze statywu
    By photomaniac in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 15:21
  4. pomoc w wyborze głowicy i statywu
    By tomek293 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 19:37
  5. Pomoc w wycenie statywu
    By maciekjak in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 13:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •