Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Tokina atx-i 100mm F2.8 FF MACRO Nikon - Wersja 2019

    Cześć,

    Czy ktoś może coś podpowiedzieć o nowej wersji Tokina atx-i 100mm F2.8 FF MACRO Nikon z 2019 r.?
    Próżno szukać recenzji, opinii, testów - co jest trochę dziwne, jak na obiektyw ponad pół roku po premierze.

    Szukam rozwiązania, które pozwoli mi realizować nim dwie funkcje - makro i portret.
    Celowałem w Nikkora 105 2.8, Sigmę 105 2.8, ewentualnie rozwiązanie rezerwowe - Nikkor 85 1.8G + pierścienie pośrednie.
    Obecnie używam Nikorra 24-120 f/4.

    Prośba o pomoc, wszelkie uwagi - w szczególności odnośnie tej Tokiny (a może starsza wersja?)

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maniek74 Zobacz posta
    Czy ktoś może coś podpowiedzieć o nowej wersji Tokina atx-i 100mm F2.8 FF MACRO Nikon z 2019 r.?
    Próżno szukać recenzji, opinii, testów - co jest trochę dziwne, jak na obiektyw ponad pół roku po premierze.
    Bo obiektyw wygląda na trochę odświeżoną wersję poprzednika, więc tu chyba nie ma co recenzować. Dalej ma pierścień przysłony, dalej jest pędzony śrubokrętem i ma dziwaczny sposób zmiany AF/MF. A poza tym spoko. Mam starszą wersję już wiele lat i nie pozbywam się. Z jakim aparatem chciałbyś go używać?

  3. #3

    Domyślnie

    D750 - to jak rozumiem daje pełną obsługę AF?
    A brak stabilizacji przy portrecie z ręki mocno gorzej od takiej Sigmy 105?

  4. #4

    Domyślnie

    Szkła makro do portretu... No niby ok, ale można lepiej... Chyba, że ten portret to tylko przy okazji

  5. #5

    Domyślnie

    Tak wiem, zawsze można lepiej. Ale też drożej I może mniej wygodnie. Ale już mam dość ciągłego tachlowania obiektywami, nie mówiąc już o ich targaniu do jednego ujęcia.
    Co radzisz konkretnie?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maniek74 Zobacz posta
    Tak wiem, zawsze można lepiej. Ale też drożej I może mniej wygodnie. Ale już mam dość ciągłego tachlowania obiektywami, nie mówiąc już o ich targaniu do jednego ujęcia.
    Co radzisz konkretnie?
    Tokina 100 nowa też jakoś szczególnie tania nie jest... Nie wiem jaki masz aparat, ale generalnie najtańszym rozwiązaniem może być Nikkor 85 1.8G. Może klimatycznie z Nikkorem 85 1.4D, bywają fajne sztuki... Tokina 100 na portret ustawi przysłonę 3 lub więcej, żadna to atrakcja

  7. #7

    Domyślnie

    D750 ma, pisał wcześniej. A portret to nie tylko papierowa głębia.
    Inna sprawa, że kupno tej nowej Tokiny nie wydaje się sensownym pomysłem.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    A możesz rozwinąć - co więcej - dlaczego nie ma sensu Tokina?
    bardzo jesteście zagadkowi - lepiej nie, ale nie wiem dlaczego i co lepiej, skoro to nie lepiej

    jeszcze do #6
    cena N85 1.8 jest niemal identyczna co tej Tokiny (obecnie niej więcej 1800 - 1900 zł)
    Tyle, że w 85tką nie mam obiektywu makro - zostają pierścienie - to będzie lepszy wybór do tych założeń? Czyli lepsze rozwiązanie do portretu, a do makro i tak będzie ok sporadycznie się pobawić taką konfiguracją?

    Jeśli nie Tokina - to zostaje mi Sigma 105 2.8, ewentualnie używany N 105 2.8 VR - za jakieś 400 zł więcej.
    Chyba, że czegoś nie widzę (tamrona to raczej nie chcę).

  9. #9

    Domyślnie

    Nie ma sensu Tokina 2019, skoro nie różni się od tej starszej, którą wołają w okolicy 1k za używkę. Jakbym miał taki wybór, najprawdopodobniej brałbym Sigmę.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #10

    Domyślnie

    z uwagi na stabilizację w Sigmie, współpracę z body? coś innego?
    sory, że drążę, ale wolałbym opinię na bazie miałem/mam i konkretnie dlaczego

    zainteresowałem się Tokiną, bo opinie w necie ma dobre i jest wymieniana w tym towarzystwie Sigmy i N105, ew. Tamrona 90.

    Najpierw wogóle byłem zdecydowany na N105 - ale używany.
    Ale jak przyjrzałem się jak wygląda stan "IDEAŁ" w necie - załamałem się psychicznie. Porysowane, zjeżdżone bagnety, brudne, albo zdjęcia z katalogu.
    Ludzie nie mają w sobie krzty z fair play. Wszystkie są w bardzo dobry stanie, sklepowym - nie używane wogóle 5 lat, a wogóle.

    Dlatego zacząłem patrzeć na alternatywne rozwiązania - w budżecie 2 k = nowe - i tu za ok 400 Euro są nowa Tokina i Sigma (duża ilość plastiku wrażliwego na zarysowanie).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D3000 + Tokina Macro 100mm? Wybór sprzętu do 2200zł.
    By Deeuss in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-11-2018, 13:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •