Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw CZ Vario Tessar 24-70/4.0 do Sony - opinie?

    Witam,
    Ze względu na wagę sprzętu Nikona rozważam dokupienie Sony a7 i jakiegoś sensownego zooma do niego żeby mieć na spacery. Stąd pytanie w temacie - czy ktoś ma to szkiełko i ew jak ono się ma pod względem działania i jakości obrazka do N24-120/4? Pytam bo mam go od lat i b. lubię. Będę wdzięczny za opinie.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  2. #2

    Domyślnie

    Hmm, nie lepiej iść w Z6 + 24-70/4? Pewnie wyjdzie drożej (wszystko kwestia jak budżet pozwala), ale koniec końców przynajmniej jeden system i to co masz obecnie możesz z powodzeniem dalej używać. A ten nikkor jest rewelacja (choć szkoda, że nie ciut dłuższy jednak, ale coś za coś - bardzo mały i lekki w porównaniu do 24-120). Nie wiem też jakiego sprzętu obecnie używasz (i do czego), ale może Zetka w ogóle zostanie Twoją główną puszką

  3. #3

    Domyślnie

    Głównie chodzi mi o masę i wielkość+cena. Z6 jest tylko trochę mniejszy i lżejszy od d750 i d610 które mam, a ceny są chore+karta xqd+natywne szkła itp. To fakt, że Z24-40/4 jest chyba najrozsądnieszy cenowo, ale inne szkła Z już nie. Z kolei sony a7+ ten 24-70 waży niewiele więcej, niż sam d610 bez żadnego szkła...
    Fotografuję wyłącznie amatorsko: krajobrazy, architektura+ spacery itp. Czasem przyroda, ale tu wiadomo, ze d750 bije na głowę wszystkie bezlustra, więc jego się nie pozbywam.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo fajny ten od Sony, miałem w tym samym czasie A7II z tym obiektywem i Z6 z 24-70 f/4, Nikkor uważam że jest lepszy, moja sztuka w Sony na 70mm jakaś taka była słabsza.
    Nie da sie porównywac Z6 z pierwszym A7, tylko z trójką, wiec A7 pierwszy wygrywa wagowo/gabarytowo ale czy działanie AF ci wystarczy to nie wiem, mnie irytowało, dwójka lepsza pod względem AF.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 01-06-2020 o 20:00

  5. #5

    Domyślnie

    A7 to dobry wybór ...jak przełkniesz słaby AF

  6. #6

    Domyślnie

    Tu masz przegląd szkieł do Sony, weź poprawkę, że to na matrycy 60 Mpix. Lepszy jest 24-105/4 (b.dobry), ale trochę cięższy i droższy.
    https://www.sonyalpharumors.com/wp-c...V-699x1024.jpg
    Jak ma być lekko i niedrogo to patrz jednak na stałki, zwłaszcza Samyanga.

  7. #7

    Domyślnie

    Aha, jasne, to jednak Nikkor Z jest lepszy, ale całość jednak sporo droższa i cięższa...
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Tu masz przegląd szkieł do Sony, weź poprawkę, że to na matrycy 60 Mpix. Lepszy jest 24-105/4 (b.dobry), ale trochę cięższy i droższy.
    https://www.sonyalpharumors.com/wp-c...V-699x1024.jpg

    Nooo, SEL24-105/4G to bardzo dobry zoom, ale kolega chyba w innych przedziałach cenowych szuka...
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 01-06-2020 o 20:10

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o nowe szkła, to różnica ceny nie jest jakaś porażająca. Zawsze jest coś za coś. Jak akurat postawiłem na stałki, Sony 28/2.0, który jest tu wymieniony u dołu tabelki (obok 24-70/4) jest w pełni użyteczny z A7RII, oczywiście na f2.0 w powiększeniu widać, że mistrzem ostrości nie jest. Natomiast wielkość, cena i obrazek w rozsądnym rozmiarze jest bardzo ok.

    Może Tamron 28-75 mm f/2.8 ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Tu masz przegląd szkieł do Sony, weź poprawkę, że to na matrycy 60 Mpix. Lepszy jest 24-105/4 (b.dobry), ale trochę cięższy i droższy.
    https://www.sonyalpharumors.com/wp-c...V-699x1024.jpg
    Jak ma być lekko i niedrogo to patrz jednak na stałki, zwłaszcza Samyanga.
    Dzięki za przegląd szkieł! Oczywiście że stałki Samyanga biorę pod uwagę, bo on mnie de facto najbardziej tam kusi - np. jako UWA planuję Samy 18/2.8 (waga chyba 150g?) . Dziwne w sumie, że Samy nie robi tych szkiełek z mocowaniem Z do Nikona... W ogóle jeżeli chodzi o ofertę "niezależną" do Sony, to mam wrażenie, że ona teraz jest chyba większa, niż jest do Nikona F albo porównywalna...
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 03-04-2023, 21:04
  2. Adapter Commlite Nikon - Sony a7ii -opinie?
    By ck_dezerter in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-08-2018, 08:22
  3. Dlaczego sony ma zla opinie?
    By Jakub365 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 23:05
  4. Sony (obiektyw) kit 18-70
    By mks33 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 23:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •