Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może będzie znowu akcja jak w ostatnim kwartale 2019 że będzie można kupić z kuponem -400 euro za zestaw Z6+4/24-70, coś sie szykuje zobaczymy.

  2. #12

    Domyślnie

    Jakby coś takiego trafić to już prędzej. Zresztą - po ..nastu latach używania wyłącznie lustrzanki muszę sprawdzić, czy w ogóle bezlustro mi przypasuje... Do architektury i landszaftu pewnie tak (tam wolny af nie przeszkadza, byleby był celny) ale do przyrody i repo niekoniecznie (tak podejrzewam).
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    Jakby coś takiego trafić to już prędzej. Zresztą - po ..nastu latach używania wyłącznie lustrzanki muszę sprawdzić, czy w ogóle bezlustro mi przypasuje... Do architektury i landszaftu pewnie tak (tam wolny af nie przeszkadza, byleby był celny) ale do przyrody i repo niekoniecznie (tak podejrzewam).
    Pierwszym A7 fociłem ze dwa latka i miło wspominam. Do przyrody nie jest to sprzęt optymalny (choć fociłem nim też swojego psa), ale do krajobrazu, archi czy w podróż to świetny sprzęt. Nawet się zastanawiam czy nie dokupić jakąś używkę gdy będzie w okazyjnej cenie, bo takich maluszków (w dodatku bardzo lekkich) obecnie już nie robią. Może poza Canonem RP, ale tu z kolei mało sprzętu dla amatora (w zasadzie to w ogóle nic tam nie ma dla tych z mniej zasobnym portfelem - oprócz 35 macro).

  4. #14

    Domyślnie

    No właśnie te zastosowania mam na myśli. Ale a7 wersja 1 jest ciągle w sprzedaży jako najtańszy i najmniejszy fx na rynku...
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  5. #15

    Domyślnie

    Witam,
    Odgrzebuję wątek, bo od paru tygodni mam a7 (pierwszą wersję) z podstawowym kitem 28-70 i samy 18/2.8. i pierwsze ogólne wrażenia są następujące:
    minusy:
    -jakość wykonania (do "trzymania w garści") jak zabawka - jednak każda lustrzanka Nikona to czołg w porównaniu z tym,
    -"rozczajenie" i skonfigurowanie menu pod siebie to parę dni w plecy,
    -baterię zżera w moment w porównaniu z lustrzanką,
    -af w samy nie zawsze trafia (tylko statyczne sceny, dynamicznych nawet nie próbowałem, jak przewiduję takie, to biorę d750),
    -menu i możliwość samodzielnej konfiguracji parametrów strasznie prymitywne,
    plusy:
    -waga i wielkość: jak biorę toto na spacer w teren, to nie czuję, że coś niosę (puszka+drugie szkło+2 zapasowe baterie+torba)
    -architektura: genialna poziomica 3D+ siateczka w wizjerze - jak się używa, to nie da się zrobić krzywej foty,
    -korekta dystorsji z każdym szkłem (nie tylko natywnym),
    -jakość obrazka z samy 18/2.8 "zjada" każde szkło uwa fx które miałem na Nikonie (ale tu się nie upieram - może miałem niecelny af),
    -genialne manualne ostrzenie i obrazek ze staruszkami m42 na przejściówce,
    Nie piszę o oczywistych rzeczach, które wynikają z konstrukcji (wiedziałem o nich kupując): jeden slot na kartę i brak wbudowanego flesza (wiem wiem że jest uważany zwykle za szajs, ale b. ułatwia fotki dokumentacyjne).
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 03-04-2023, 21:04
  2. Adapter Commlite Nikon - Sony a7ii -opinie?
    By ck_dezerter in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-08-2018, 08:22
  3. Dlaczego sony ma zla opinie?
    By Jakub365 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 23:05
  4. Sony (obiektyw) kit 18-70
    By mks33 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 23:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •