Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: EM-11C Orka

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacenty Z. Zobacz posta
    A cóż to za cudo w lewej części kadru, za skrzydłem Orki? Sylwetka jakby znajoma, ale imię tej piękności wyleciało mi z głowy...

    Oj tam, jedni Wielcy Bracia zarżnęli nam Grota, inni Irydę i Skorpiona. Po co produkować w Polsce, kiedy można kupić kilkakrotnie drożej u jednego ze światowych gigantów...
    Irydę i Skorpiona? Naprawdę?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Irydę i Skorpiona? Naprawdę?
    Fakt, być może użyłem pewnego skrótu myślowego, ale Twoja argumentacja (?) nie wydaje mi się zbyt jasna

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacenty Z. Zobacz posta
    Fakt, być może użyłem pewnego skrótu myślowego, ale Twoja argumentacja (?) nie wydaje mi się zbyt jasna
    To nie jest wątek do szerszych dyskusji, ale Skorpion istniał jedynie w postaci makiety z płyty pilśniowej i metalowych rurek (podwozie), bo był pomysłem zarządu PZL-Okęcie na wyciągnięcie rządowych pieniędzy - taki Miś lat 1990.
    Iryda to też ciekawy temat dla studentów, jak nie powinno się projektować samolotów, czyli brak formalnych wymagań, nierealistyczne oczekiwania decydentów, brak doświadczenia konstruktorów i na końcu (w zasadzie na początku) brak umiejętności zarządzania takim programem. Wszystko to opakowane w legendę, że "nasze nie gorsze, ale nam nie pozwolili."

  4. #14

    Domyślnie

    OK. Dowiedziałem się, że to co skryte ze Orką, to EM-10 Bielik. Przy okazji zauważyłem jego pewne podobieństwo do projektu Grot-2.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] orka na ugorze
    By zazula in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 01:41
  2. [ Foto-żart ] Zimowa orka
    By alpin in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-03-2009, 23:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •