Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Linie i Drzewa

  1. #1

    Domyślnie Linie i Drzewa

    Linie i DrzewaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0646.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	330,5 KB
ID:	39951

  2. #2

    Domyślnie

    Fajne, ale zastanów się nad przycięciem od góry. Wyjdzie bardzo przyjemna panoramka
    Fuji

  3. #3

    Domyślnie

    Przycięcie od góry? Straciłoby sens. Ani od góry ani dołu. Tu liczy się geometria środkowego planu i światłocienie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Przycięcie od góry? Straciłoby sens. Ani od góry ani dołu. Tu liczy się geometria środkowego planu i światłocienie.
    Sam sobie zaprzeczasz. Właśnie o tym pisałem Jeśli się przytnie jest właśnie geometria środkowego planu i światłocienie które fajnie równoważą przecinającą drogą linię.
    Ja też się nie upieram przy tym. Przycinałem sobie to zdjęcie do takich proporcji jak pisałem i nawet fajnie to wygląda. Natomiast ogólnie fotka ma coś w sobie i ten "dół" jest moim zdaniem sporo atrakcyjniejszy od reszty kadru. Wiem- nie można mieć wszystkiego, ale ciekawsze drzewa na horyzoncie i jeszcze jakby trafiło się fajniejsze niebo.
    Ostatnio edytowane przez basket ; 04-06-2020 o 22:56
    Fuji

  5. #5

    Domyślnie

    Niezrozumiałeś sentencji. To gdzie chciałbyś ciąć? U nasady drzew, w ich połowie czy nad koronami gdzie i tak w sam raz przestrzeni nad nimi? Chcesz zostawić tylko ziemię? Wówczas wkradnie się nuda jak nic. Teraz są zrównoważone proporcje, chyba nie zaprzeczysz?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Niezrozumiałeś sentencji. To gdzie chciałbyś ciąć? U nasady drzew, w ich połowie czy nad koronami gdzie i tak w sam raz przestrzeni nad nimi? Chcesz zostawić tylko ziemię? Wówczas wkradnie się nuda jak nic. Teraz są zrównoważone proporcje, chyba nie zaprzeczysz?
    Moim zdaniem zostawienie samej ziemi nie wieje nudą a czystością kompozycji i uwypukleniem atrakcyjności linii i świateł. Tam za "horyzontem" moim zdaniem niewiele ciekawego się dzieje.
    Jedno jest pewne, to o czym myślę robi z tego zdjęcia zupełnie inny odbiór. Tak jak wcześniej pisałem. Nie upieram się- taka była moja pierwsza myśl. Wracam do tego zdjęcia i się cały czas zastanawiam
    Ostatnio edytowane przez basket ; 04-06-2020 o 23:05
    Fuji

  7. #7

    Domyślnie

    1/3 kompozycji z linią drzew i nieba dodaje pikanterii i nie odbiera motywowi głównego przekazu, przemyśl to jeszcze raz☺

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Linie
    By hateom in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 14:52
  2. [ Krajobraz ] Dookoła tylko lasy, drzewa, lasy drzewa, lasy...
    By dem in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 13:37
  3. [ Przyroda ] Na linie
    By franz55 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-05-2011, 17:20
  4. [ Krajobraz ] Linie
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 20:29
  5. [ Architektura ] Linie
    By Beneq in forum Architektura
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 17:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •