Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Affiniti Photo 50%

    Cześć,

    może kogoś zainteresuje:

    https://affinity.serif.com/en-gb/photo/#buy

    A przy okazji, jak oceniacie ten program?

  2. #2

    Domyślnie

    Kupiłem go jakis czas temu. Bardzo dużo funkcjonalności za małe pieniądze w stosunku do LR i PS. Spora ilość tutoriali.
    Ale odpuściłem go na rzecz LR (tylko LR, bo PS nie mam). Do wad zaliczam
    - brak możliwości usuwania fragmentów filtra gradientowego (brush-erase w LR),
    - zbyt radykalne niektóre suwaki np. Blackpoint - którego zmiana o 1% daje za mocne zmiany. A ustawić mniej (np. 0,6%) się nie da
    - nie do końca odpowiada mi wyostrzanie przy wywołaniu NEFa. Ale tu uczciwie przyznaję, że to raczej moje braki. Affinity nie przenosi ustawień ostrości z aparatu i trzeba samemu wyostrzyć, żeby zdjęcie było porównywalne do tego jakie dostajemy w LR. Jakoś zawsze miałem do swoich efektów zastrzeżenia i wolałem pod tym względem to co miałem z aparatu w LR.

    Tak poza tym to świetne narzędzie za bardzo niewielkie pieniądze o bardzo dużej funkcjonalności. Sporo jest wypuszczanych aktualizacji i chyba zakup licencji dożywotnio (nie jestem pewien tego na 100%) uprawnia do aktualizowania oprogramowania.

  3. #3
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 166

    Domyślnie

    Mój avatar robiony w Photo - tak, nie znam się na tym ale dla moich umiejętności to wystarcza Jakiś czas temu płaciłem troszke więcej, ale kupowałem przez krajową strone dystrybutora.

  4. #4

    Domyślnie

    A używałeś go do wywoływania RAW'ów?

  5. #5

    Domyślnie

    Mam Affinity od 2 lat i na moje potrzeby wystarcza z dużym zapasem Obecna wersja to spory postęp, zwłaszcza w szybkości i stabilności pracy. Używam tylko do obróbki TIFF, JPG - wywołuję w On1 a ostatnio eksperymentuję z Capture One Express - jeśli przyzwyczaję się do interfejsu, to pewnie kupię pełną wersję po wypuszczeniu dla Nikona. Affinity do wywoływania mnie jakoś nie przekonał.

  6. #6
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 166

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    A używałeś go do wywoływania RAW'ów?
    Tak, tylko u mnie to umiejętności na poziomie: ooo, tak nawet w miare wygląda NIe mam niestety porównania z LR bo nigdy nie używałem.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki Ryw i Dex.
    Mam starego LR i gdy ktoś da w RAW'kach, coś z aparatu młodszego niż jakieś 5 lat, to nie otwiera RAW'a. Zresztą mój D7100, też ma już ponad 6 lat ciężkiego życia za sobą i niedługo trzeba będzie go odmłodzić.
    Do płacenia abonamentu za LR używanego do zabawy mnie nie ciągnie. Bardzo pasował mi NX2 i długo go używałem. Do NX-D nie mogę się jakoś przekonać.

  8. #8
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 166

    Domyślnie

    Oni chyba dalej maja długi okres testowy, ściągnij i sprawdź jak idzie A masz doświadczenie w LR więc Tobie będzie lepiej ocenić. Szkoda przegapić taką fajna promke. Niby cena normalna tez nie jest duża w porównaniu do PS, ale zawsze coś zostaje w kieszeni

  9. #9

    Domyślnie

    Chyba masz rację.
    Od jutrzejszego popołudnia powinienem mieć trochę wolnego czasu, a pogoda średnio nastraja do wychodzenia, to jutro ściągnę sobie i pobawię się. Zobaczę czy uda mi się osiągnąć efekty podobne do LR.
    Dla porównania popróbuję później Capture One Express.

  10. #10

    Domyślnie

    @tbogdanowicz - Jak już się "pobawisz", to napisz o swoich wrażeniach, +/-. Ciekaw jestem opinii użytkowników Affinity, bo niewiele było takich tu na tym forum. A program chyba zasługuje na lepsze poznanie. Ja czasami wracam do niego, o ile obrabiane przeze mnie RAWy nie muszą być znacząco narażone na niedoskonałości, o których pisałem wyżej.

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Une Photo
    By Garot65 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-10-2019, 22:31
  2. [ Reportaż ] Photo Day
    By Guziol in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 05:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •