Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Gwieździsta Wielkopolska

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1_1700.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	1,63 MB
ID:	39925


    A7II + T17-35, f2.8 20s ISO4000
    Szczerze, jestem mocno zaskoczony, że udało się tak dobrze uchwycić drogę mleczną ledwie 30km od Poznania i to w księżycową noc, chociaż jak widać, łuny od wiosek są dość mocne.
    Ostatnio edytowane przez Assire ; 30-05-2020 o 16:19

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem bardzo ładnie. Zwłaszcza, że zanieczyszczenie światłe bardzo duże.
    Fuji

  3. #3

    Domyślnie

    Ja się nie znam, ale niebo mi się podoba.

    Do całości, uwagi dwie. W tego rodzaju fotografii chyba jednak powinno się unikać "oświetlonych" miejsc - nad horyzontem wygląda to jak za dnia, wprowadza dysonans.
    Druga sprawa to walące się drzewa, nieco szkoda.

    Wydaje mi się, że w tej dziedzinie są dwie trudności (w sumie trzy, jeszcze smog świetlny).
    Techniczna - naświetlanie, obróbka, prowadzenie i te pe, stricte niebiańskie sprawy.
    Kadrowa - do pełni szczęścia coś musi być na dole sensownego w kadrze, coś co nie będzie leżeć po kątem.
    Całkiem niemało do ogarnięcia.

    Ale, pomimo wspomnianych dwóch uwag i tak fot cieszy mi oczy.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Do całości, uwagi dwie. W tego rodzaju fotografii chyba jednak powinno się unikać "oświetlonych" miejsc - nad horyzontem wygląda to jak za dnia, wprowadza dysonans.
    Druga sprawa to walące się drzewa, nieco szkoda.
    Co do oświetlonych miejsc, tu niestety każdy orze jak może i żeby łun nie było, to mało jest takich miejsc. Zawsze jakaś wioseczka gdzieś się znajdzie co świeci nowiutkimi ledami całą noc. Tutaj efekt jest jeszcze spotęgowany agresywną obróbką nieba, z łunami kombinowałem żeby je trochę zgasić, ale szły w brzydką szarość i uznałem, że tak jest nieco naturalniej.

    Z drzewami, racja. Trochę je prostowałem, ale 17mm skierowane w górę robi swoje. Żeby tego nie było, to na myśl przychodzi mi tylko robienie sklejki, dół prosto + dodać niebo, może następnym razem

    No i od siebie dodam, że sknociłem zapis do jpg, źle odszumiłem, szum został a ostrość na gwiazdach poszła, no, w kosmos

  5. #5

    Domyślnie

    Sklejka to chyba jedyna sensowna metoda, jeśli nie jesteś w górach lub blisko nich; tak mi się wydaje. I kolejna zagwozdka (jak dla mnie, nie praktykowałem) - zrobić te sklejkę dobrze, bez artefaktów.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #6

    Domyślnie

    Droga ładnie wyszła ale szum zjadł sporo jakości. Warto by przysiąść i odszumić jeszcze raz. Genialny jest Topaz Denoise w tym temacie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krunz Zobacz posta
    Genialny jest Topaz Denoise w tym temacie.
    Spróbowałem triala, rzeczywiście całkiem przyzwoicie zachowuje detal na niebie i nie trzeba sięgać po jakieś ręczne techniki, chociaż wrzuciłem tam plik najpierw odszumiony w ACR

    No więc, prawie taka sama wersja, ale lepiej odszumiona i z drobniutkimi poprawkami No i mniejsza, żeby forum nie skalowało załącznika bo słabo to wychodzi

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1_1200px-denoise-denoise.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	1,11 MB
ID:	39936
    Ostatnio edytowane przez Assire ; 31-05-2020 o 00:11

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Wielkopolska wieś
    By emoka in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 04-10-2018, 01:07
  2. [ Krajobraz ] Gwieździsta Noc
    By Dave_ in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-03-2015, 06:31
  3. [ Krajobraz ] Gwieździsta Noc
    By zaqer in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 21:43
  4. [ Krajobraz ] Wielkopolska, 5.20...
    By NBA in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-05-2009, 19:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •