Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63
  1. #1

    Domyślnie FX vs DX czyli dylemat: D610 czy D7500

    Witam. Mam dylemat przy zakupie pierwszego aparatu. Interesuje mnie fotografia krajobrazu, przyrody i portret. Nie zależy mi szczególne na filmach w 4k i mniejszą wagę przywiązuje do rozmiarów aparatu czy wagi. Najważniejszym kryterium jest jakość obrazka. Do body d610 lub d7500 planuję zakupić Sigmę 17-50. Czy miał ktoś okazję testować oba body najlepiej z takim samym obiektywem? Który aparat będzie dawał lepsze jakościowo zdjęcia. W różnych testach podawane są różne wyniki. Proszę o pomoc w wyborze. Pozdrawiam, Wojtek

  2. #2

    Domyślnie

    Z obu będziesz miał zadowalający obrazek pod warunkiem że podepniesz do nich odpowiednie obiektywy. Sigma 17-50 jest uniwersalnym, dobrym, tanim obiektywm do aparatu DX. Do body FX wypadałoby kupić obiektyw do FX. Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem przyroda. Jeśli przyroda to las obserwowany z daleka to ok - to tak jak krajobraz. Ale jeśli przyroda to ma być życie w tym lesie to już potrzebujesz to tego obiektywu stricte do fotografowania przyrody ożywionej a więc jakies minimum 70-300 mm (to pod body DX).
    To wszystko co da się napisać w odpowiedzi na Twoje pytanie zachowując zwięzłą formę i jednocześnie nie przepisując obecnych już na tym forum wątków dotyczących aparatów pełnoklakowych vs niepełnoklatkowych.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak chcesz 17-50, to D7500. Bo to szkło DX.
    Odpowiednikiem na FX będą 24-70.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Chyba problem rozwiązuje cena. Z tego co widzę Sigma 24-70 to koszt minimum 4000zł. Dla porównania Sigma do 7500 to 1500zł. Chyba że coś pomyliłem...

  5. #5

    Domyślnie

    Co do cen nic nie pomyliłeś, jeżeli chodzi o nowe obiektywy. Jak będziesz kupował Sigmę to najlepiej mieć już body i dobrać sobie najcelniejszą sztukę pod swój aparat. Ja swoją dobierałem jeszcze do D90. Teraz nie jestem do końca zadowolony z tego jak działa AF, szczególnie w LV na D7500, ale jakoś nie mogę się zebrać do wysłania na kalibrację. Warto też zaznaczyć, że 50mm f/2.8 na matrycy DX nie da takich efektów w portrecie jak 70mm f/2.8 na pełnej klatce.
    Dx + S + SB
    flickr

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konradd Zobacz posta
    Teraz nie jestem do końca zadowolony z tego jak działa AF, szczególnie w LV na D7500, ale jakoś nie mogę się zebrać do wysłania na kalibrację.
    jesteś pewny, że kalibracja wpłynie na AF w trybie LV?

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli zestaw d7500 i Sigma 17-50 może potrzebować kalibracji? Czy powinno być ok?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magik_86 Zobacz posta
    Czyli zestaw d7500 i Sigma 17-50 może potrzebować kalibracji? Czy powinno być ok?
    Może potrzebować. Nie demonizuj tego bo to nic strasznego. Jak kupisz nowy obiektyw to kosztuje Cię to tyle co kurier do serwisu i tydzień czekania.

  9. #9

    Domyślnie

    @gremed nie przerabiałem jeszcze kalibracji w serwisie i nie jestem pewny. Skoro zadajesz to pytanie to pewnie nie, ale na szczęście nie używam za często tego rozwiązania.
    Dx + S + SB
    flickr

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konradd Zobacz posta
    @gremed nie przerabiałem jeszcze kalibracji w serwisie i nie jestem pewny. Skoro zadajesz to pytanie to pewnie nie, ale na szczęście nie używam za często tego rozwiązania.
    Wady AF w postaci back lub front focusa występują poza trybem LV. I te wady koryguje się za pomoca kalibracji obiektywu.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7500 czy D610
    By krop in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 08-09-2020, 07:56
  2. Światło czy zakres czyli szklany dylemat nr 9999
    By Plastek01 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-01-2017, 15:29
  3. To, o co pytają wszyscy - Czyli dylemat o jasnych tele.
    By Grand. in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 13:40
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-12-2010, 21:54
  5. Dylemat patafiana czyli cyfra vs. analog i nie tylko... ;-P
    By Spinner in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 03-05-2005, 21:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •