Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie Problem z Realtek HD Audio

    Proszę o pomoc. Problem znany, opisywany na forach w PL i zagranicznych. Po złożeniu nowego kompa nie mogę zainstalować sterownika Realtek HD Audio (chodzi o konsolę z brązową ikonką do ustawień dźwięku).
    Pamiętam, że przy poprzednim kompie i laptopach miałem też problemy ale nie jestem sobie w stanie przypomnieć jak je rozwiązałem. Na drugim kompie stacjonarnym widzę, że mam jakąś archaiczną starą wersję i działa na W10. Na nowym też mam W10 i problem. Niewykluczone, że to wlasnie ten W10 jest przyczyną tego ale może ktoś... coś...
    Po uruchomieniu instalatora cały czas wszystko sprowadzało się do zapętlonego komunikatu o konieczności ponownego uruchomienia. Usuwałem z menedżera urządzeń ręcznie sterowniki dźwięku - Realtek R Audio i uruchamiałem instalator Realtek HD Audio. Jednak po zakończeniu instalacji następuje restart systemu i wtedy Windows wciskał tam od nowa sterownik Realtek R. Następnie instalator Realtek HD Audio znów krzyczał o konieczńosci odinstalowańia starego i tak trwała ta zabawa.
    Więc... Zablokowałem w W10 automayyczną instalację sterowników - odinstalowałem ręcznie stary Realtek R, zainstalowałem nowy Realtek HD Audio i... Nadal pojawia się ten stary (skąd? nie mam pojęcia).
    Próbowałem kilku wersji, starych, nowych, ściąganych ze strony producenta płyty głównej, ze stron innych... Nic. Nie da się w żaden sposób usnąć sterowńika Realtek R i zastąpić go Realtekiem HD Audio. Nie da się go też z Windowsa aktualizować bo mówi mi, że jest najnowszy jaki mogę sobie wymarzyć. Z tego co pozbierałem info na forach to może być problem w blokowaniu driverów przez W10 od którejś tam wersji.
    W kompie mam: AMD Ryzen 5 3500, Gigabyte 450M, NVIDIA 1160 OC, W10 64. W pozostalych kompach mam też NVIDIA ale z Intelem.
    Nie mam już pomysłu czego się uchwycić. Może ktoś z kolegów komputerowców coś podpowie?

  2. #2

    Domyślnie

    Gdzie wyłączyłeś aktualizacje steroników?
    Którą wersję instalowałeś i jaki jest dokładny model płyty?
    Jaka jest kompilacja systemu? Konkretny BUILD

    Niektóre sterowniki są supportowane tylko do starszych kompilacji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_5.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	39839
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Gdzie wyłączyłeś aktualizacje steroników?
    Którą wersję instalowałeś i jaki jest dokładny model płyty?
    Jaka jest kompilacja systemu? Konkretny BUILD

    Niektóre sterowniki są supportowane tylko do starszych kompilacji.
    Wyłączałem w ustawieniach systemu. Bez głębszej ingerencji. Płyta główna to Gigabyte B450M DS3H - nic więcej na ten temat nie powiem bo do wieczora jestem poza domem.
    Sprawdzałem chyba wszystkie wersje sterownika od 2012 roku. Problemem jest to, że ten Realtek nie jest w stanie jakby "przebić" się przez Windowsa, który ciągle narzuca swój sterownik Realtek R. Jak usunę go ręcznie to następnie cała instalacja Realtek HD Audio wygląda pozornie dobrze. Next, next, zakończ. Tylko nie ma efektu w postaci zainstalowanego drivera.

  4. #4

    Domyślnie

    To zdjęcie, to z Twojego modelu płyty jest.
    Sprawdź build systemu i spróbuj zainstalowac sterowniki zgodne z ty buildem. Czyli 1809 albo 1903. Racej powinno się udać.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Miałem to samo z tą pętlą instalowania, wywaliłem to i wrzuciłem stery od nvidia co polecam też zrobić.
    Musisz go wywalić z autostartu, dziwne że nadal taki problem jest, ja to miałem z rok temu na asus.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    To zdjęcie, to z Twojego modelu płyty jest.
    Sprawdź build systemu i spróbuj zainstalowac sterowniki zgodne z ty buildem. Czyli 1809 albo 1903. Racej powinno się udać.
    Spróbuję dopiero wieczorem. Ale czy to nie jest przypadkiem zwykły sterownik? Bo panel Menedera Realtek zajmuje sporo więcej. Mówię o tym...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	screen.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	39849

  7. #7

    Domyślnie

    Manager powinien moc współpracować z nowszym sterownikiem, tak więc bez stresu
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Manager powinien moc współpracować z nowszym sterownikiem, tak więc bez stresu
    Tylko ja właśnie w żaden sposób nie mogę doprowadzić do instalacji tego menadżera. To jest problem. No nic, wrócę do domu to przerobię jeszcze te stery od Gigabyte.

  9. #9

    Domyślnie

    Najpierw zainstaluj odpowiedni sterownik.
    Jak sie uda to wtedy dopiero ten z samego dolu, ktory ma managera. POwinien sie zainstalowac bez sterownika
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  10. #10

    Domyślnie

    To samo. Gigabyte b365 hd3 - instalacja przez App Center daje "failed", instalacja samodzielnie Realtek HD x64 tworzy ciągłą pętle. Przed reinstalacją działało pięknie.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Car Audio przy kawie
    By Locter in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 23:42
  2. Audio
    By Shanleaf in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 01:01
  3. Car audio jakie?
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 11:56
  4. Super audio CD
    By Kwiatek111 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 14:57
  5. Car Audio
    By Ostrry in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 08:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •