Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Ja wymiękam.
    W tabelce nie ma sterownika do mojego W10 - mam wersje 1909. Biorę każdy z tych które są i nic.
    Instaluję sterownik, następnie ostatni w tabelce menedżer realtek - wszyskie możliwe konfiguracje: ze sterownikiem, bez sterownika, z usunięciem sterownika z autostartu, z wyłączeniem aktualizacji przez windowsa - NIC. Nie mam możliwości zainstalowania menedżera Realtek (mimo, że proces instalacji sugeruje, że wszystko jest ok). Próbuję inne wersje - na kompie który stoi obok mam menedżera do 32 bitowej wersji windows 8 (!!!) - działa bez problemu. Próbowałem również tę wersję - instalacja ok - menedżera nie ma. Wywaliłem wszystkie sterowniki audio od NVIDIA - nic.
    Menedżer powinien po zainstalowaniu pojawić się normalnie w panelu sterowania. Nigdy go tam nie było. Jedyne miejsce gdzie się pojawił to (co wzbudziło moje nadzieje) było okienko ustawienia paska zadań. Był w spisie ikonek do wyświetlania, po zaznaczeniu, żeby go pokazywać oczywiście nic się nie działo. Na screenie to pokazałem. Był ale go już nie ma bo nagle po którymś uruchomieniu kompa wyparował. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny, jeśli mi się uda coś znaleźć to się podzielę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	screen1.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	49,9 KB
ID:	39860

  2. #12

    Domyślnie

    Hmmm, no to ja nie wiem.... masz chyba ALC 887, Zobacz czy ten z linku pierwszego się uda....
    LINK

    To jest 8821.1 z lutego....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_6.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	116,7 KB
ID:	39862

    Na MSI sterowniki do ALC 887 są jako R oznaczone. ten sam chipset...
    Tak patrzę teraz jakie to są stare moduły, o losie ....
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    do 32 bitowej wersji windows 8 (!!!) - działa bez problemu.
    Oczywiście zagalopowałem się i pomieszało mi się w tym sprawdzaniu właściwości. Nie 32 a 64 bit. Na drugim kompie działa sterownik do W8 z 2013 roku 64 bit. Ten sam na nowym już nie działa.

  4. #14

    Domyślnie

    No nie ma się co dziwić. Są różnice w systemach operacyjnych.
    Jak widzisz z wersji windowsa powyżej 1809 jest wyczesany soft....
    I wszystko wskazuje na to, że należy używać sterownika R.
    Może zamiast tego manaera użyj nahimic ?
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    No nie ma się co dziwić. Są różnice w systemach operacyjnych.
    Jak widzisz z wersji windowsa powyżej 1809 jest wyczesany soft....
    I wszystko wskazuje na to, że należy używać sterownika R.
    Może zamiast tego manaera użyj nahimic ?
    Coraz więcej wskazuje na to, że trzeba chyba uznać porażkę. Pewnie trzeba będzie znaleźć coś alternatywnego. Windows nie dopuszcza do aktualizacji tego sterownika ze wskazanego pliku .cab. Pojawia się komunikat, że sterownik jest najnowszy i tyle i wszystko kręci się wokół Realtek R.
    Pozostawiam go póki co i kończę walkę.

  6. #16

    Domyślnie

    https://nahimic.helprace.com/i734-ne...-driver-update

    Komentarz pod postem sprzed 2 dni do driverów i softu oraz opis instalacji.... może to będzie jakaś alternatywa....

    - Realtek Audio Drivers (UAD - GIGABYTE/AORUS NH3) :
    Drivers : 6.0.8959.1 WHQL [25/05/2020]
    NH3 Extension Driver : 1.0.21.62426 WHQL [03/02/2020]
    NH3 APO SoftwareComponent Driver : 1.7.2.0 WHQL [11/02/2020]

    Nie używam, bo mam ALC 892 ale może u Ciebie to bedzie jakieś rozwiązanie, skoro już masz najnowszy build windowsa...

    Sam niestety poddałem się jakiś czas temu z moim starym Creativem Xi-Fi
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Komentarz pod postem sprzed 2 dni do driverów i softu oraz opis instalacji.... może to będzie jakaś alternatywa....
    Ok, dzięki. Spróbuję jeszcze tego.

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja jeszcze raz zachęcam do wywalenia realtek i jechania na HD Audio Nvidia jeśli mamy takie gpu.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja jeszcze raz zachęcam do wywalenia realtek i jechania na HD Audio Nvidia jeśli mamy takie gpu.
    Ale nie musisz zachęcać bo rozwiązań alternatywnych jest wiele i są mi znane. Można również kupić kartę dźwiękową, można w końcu zostac przy tym co jest bo jak dla mnie to dźwięk jest w zupełności wystarczający.
    To wszystko jednak nie rozwiązuje problemu a tym problemem jest brak możliwości zainstalowania menedżera Realtek.

  10. #20

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Car Audio przy kawie
    By Locter in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 23:42
  2. Audio
    By Shanleaf in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 01:01
  3. Car audio jakie?
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 11:56
  4. Super audio CD
    By Kwiatek111 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 14:57
  5. Car Audio
    By Ostrry in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 08:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •