Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
  1. #31
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    Kobyłka k/W-wy
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Proszę o pomoc. Problem znany, opisywany na forach w PL i zagranicznych. Po złożeniu nowego kompa nie mogę zainstalować sterownika Realtek HD Audio (chodzi o konsolę z brązową ikonką do ustawień dźwięku).
    Pamiętam, że przy poprzednim kompie i laptopach miałem też problemy ale nie jestem sobie w stanie przypomnieć jak je rozwiązałem. Na drugim kompie stacjonarnym widzę, że mam jakąś archaiczną starą wersję i działa na W10. Na nowym też mam W10 i problem. Niewykluczone, że to wlasnie ten W10 jest przyczyną tego ale może ktoś... coś...
    Po uruchomieniu instalatora cały czas wszystko sprowadzało się do zapętlonego komunikatu o konieczności ponownego uruchomienia. Usuwałem z menedżera urządzeń ręcznie sterowniki dźwięku - Realtek R Audio i uruchamiałem instalator Realtek HD Audio. Jednak po zakończeniu instalacji następuje restart systemu i wtedy Windows wciskał tam od nowa sterownik Realtek R. Następnie instalator Realtek HD Audio znów krzyczał o konieczńosci odinstalowańia starego i tak trwała ta zabawa.
    Więc... Zablokowałem w W10 automayyczną instalację sterowników - odinstalowałem ręcznie stary Realtek R, zainstalowałem nowy Realtek HD Audio i... Nadal pojawia się ten stary (skąd? nie mam pojęcia).
    Próbowałem kilku wersji, starych, nowych, ściąganych ze strony producenta płyty głównej, ze stron innych... Nic. Nie da się w żaden sposób usnąć sterowńika Realtek R i zastąpić go Realtekiem HD Audio. Nie da się go też z Windowsa aktualizować bo mówi mi, że jest najnowszy jaki mogę sobie wymarzyć. Z tego co pozbierałem info na forach to może być problem w blokowaniu driverów przez W10 od którejś tam wersji.
    W kompie mam: AMD Ryzen 5 3500, Gigabyte 450M, NVIDIA 1160 OC, W10 64. W pozostalych kompach mam też NVIDIA ale z Intelem.
    Nie mam już pomysłu czego się uchwycić. Może ktoś z kolegów komputerowców coś podpowie?
    Próbowałeś tego sposobu?

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qba0811 Zobacz posta
    Próbowałeś tego sposobu?
    Nie. Dzięki - jutro spróbuję. Jak nie odpali to zainstaluję polecane wcześniej.

  3. #33

    Domyślnie

    Wygląda na to, że Realtek nie lubi Twojej płyty... Bo generalnie działa na W10 64.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Adnotacja 2020-05-29 212247.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	235,2 KB
ID:	39892

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qba0811 Zobacz posta
    Niestety - cały czas pozostawia mi Realtek R.

    Zainstalowałem to - rzeczywiście odpala panel Gigabyte. Zostawiam to, może Realtek dojrzeje kiedyś do nowszych wersji Windows.

    @koesh @matbe @crusiek dzięki za poświęcony czas.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Wygląda na to, że Realtek nie lubi Twojej płyty... Bo generalnie działa na W10 64.
    Pytanie czy z wersją 1909.

  5. #35

    Domyślnie

    I z wersją 1909 i 2004.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    I z wersją 1909 i 2004.
    No to w takim razie zapewne go zaatakuję jeszcze kiedyś.

  7. #37

    Domyślnie

    Zależy też od chipsetu, u mnie ALC 892 chodzi z 1909 z managerem.
    887 widocznie zostały spisane na straty
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Car Audio przy kawie
    By Locter in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 23:42
  2. Audio
    By Shanleaf in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 01:01
  3. Car audio jakie?
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 11:56
  4. Super audio CD
    By Kwiatek111 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 14:57
  5. Car Audio
    By Ostrry in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 08:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •