Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Statyw 200-500 zł (D5600)

    Cześć,

    Szukam dobrego i w miarę lekkiego statywu w przedziale 200-500 zł (za komplet statyw + głowica). Chciałbym, żeby statyw był dosyć wysoki (160cm+), ale też żeby dało się go w miarę kompaktowo poskładać i przypiąć do torby (w moim przypadku torba AmazonBasics), no i generalnie, żeby dało się go komfortowo wziąć na jakiś dłuższy wypad, wakacje.

    Sprzęt? Nikon D5600, obiektywy: NIKKOR 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR + SIGMA 17-50/2.8 DC EX OS HSM, w przyszłości na pewno dojdzie jeszcze zewnętrzna lampa błyskowa.

    Co fotografuję? W większości portrety w plenerze, krajobrazy, ptaki, planuję też zacząć więcej fotografować w domu, zrobić sobie prowizoryczne studio. Przygodę z fotografią zacząłem dosyć niedawno i mnóstwo nauki przede mną, nie szukam jednak czegoś co tylko "nada się na start", nie chcę za pół roku żałować, że coś mnie ogranicza, bo przyoszczędziłem.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    A jakich informacji ci zabrakło w wielu wątkach poświęconych tanim statywom, których jest kilka na tym forum?
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    A jakich informacji ci zabrakło w wielu wątkach poświęconych tanim statywom, których jest kilka na tym forum?
    Przejrzałem 9 stron z wyszukiwarki zanim założyłem ten wątek, patrzałem po tematach z ostatnim wpisem minimum rok temu (starsze chyba nie mają za bardzo sensu?). Jest kilka tematów, gdzie ktoś pyta o lub przedstawia KONKRETNY statyw, 2 tematy, gdzie pojawiły się statywy znacznie poza moim budżetem, temat gdzie ktoś szukał statywu do filmowania z lustrzanki, temat bez odpowiedzi, temat gdzie jedyna odpowiedź to odesłanie do wujka google. Jedyny temat, który mógłby mi w jakikolwiek sposób pomóc zostawia mnie ze statywem Genesis Gear ABT Kit, chciałbym mieć jednak inne alternatywy więc poprosiłem o pomoc na forum. Czy miałem prawo w takiej sytuacji założyć wątek?

  4. #4

    Domyślnie

    Wpadł mi w oko Manfrotto Element MII. Wpasuje się w moje wymagania? Czy trochę przerost formy nad treścią i można dostać coś podobnego, tylko taniej?

  5. #5

    Domyślnie

    Zawsze masz prawo założyć wątek. Masz leciutki sprzęt, waga całego nie przekracza 1,5kg. Więc wybierając głowicę o udźwigu do 3-5kg moim zdaniem będziesz po bezpiecznej stronie z zapasem udźwigu i stabilności.
    W twoim budżecie Genessis, Fotopro, Triopo Benro.... Ileś rzeczy to kwestia wyboru - mniej sekcji - lepsza stabilność, więcej sekcji - mniejszy rozmiar po złożeniu.
    W tym budżecie kupisz coś odpowiedniego do twojego zestawu, ale raczej nie ma tak, że któryś ze statywów będzie dużo lepszy. Przy statywach podróżnych, dosyć małych po złożeniu, chyba łatwiej o wtopę. Wtedy polecam wątek kolegi TOP67.

    Pewnie dobre podsumowanie Benro:https://forum.nikoniarze.pl/threads/...w-Benro-Mach3; https://forum.nikoniarze.pl/threads/...nro-iT25/page4

    Może ktoś napisze coś o świeżych zakupach. Ale na tym rynku nie widać rewolucji z roku na rok. Wybór jest spory, więc raczej należy się kierować marką, generalnymi zasadami niż wskazaniem konkretnego modelu.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Ja pół roku temu kupiłem używany Genesis Base A3 Kit z głowicą BH-34 za niecałe 2 stówki i uważam to za świetny zakup Głowica jest bardzo dobra, nie udało mi się w rękach jej przekręcić gdy była dokręcona. Sam statyw nie należy może do ultralekkich (ok. 2kg z głowicą) i kompaktowych, ale jest za to stabilny i sprawia wrażenie solidnego, jak dotąd w warunkach zarówno słońca jak i mrozu spisywał się świetnie. Zapinam na niego sprzęt trochę cięższy od Twojego zestawu, bo D7200 + Sigma ART 18-35 f1.8 i nie ma problemów ze stabilnością. Na początku nie byłem przekonany do skręcanych nóg zamiast zatrzasków, ale jakoś udało mi się do tego przyzwyczaić

    Przy okazji pytanie jeśli ktoś posiada(ł) również taki statyw: Czy w Waszych egzemplarzach kolumna centralna była demontowalna? W większości sklepów internetowych widzę zdjęcia tego statywu z wyjętą kolumną, a u mnie wygląda jakby się jej nie dało wyciągnąć i to jakby jedyna rzecz, która mi przeszkadza w tym modelu :/

Podobne wątki

  1. D5600 vs .... ?
    By brst in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2017, 21:38
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 17:26
  3. Velbon statyw Sherpa 750r i SLIK statyw PRO 500 DX
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •