Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    No właśnie Sony było rozważane ale jedyne moim zdaniem warte uwagi to wspomniane a7III którego cena niestety nie dla mnie

  2. #12

    Domyślnie

    Podstawą jest pomysł na zdjęcie/ Z pomysłem współgra szkło - puszka jest tylko rejestratorem
    610 ma na tyle gumową matrycę że sporo da sie ugrać wyginając krzywe

  3. #13

    Domyślnie

    Zgadzam się, ale przychodzi taki moment, że potrzebujemy coś zmienić, ja chce zmienić puszkę żeby spróbować czegoś innego.

  4. #14

    Domyślnie

    Wiesz, bateria-zamiennik do A7II kosztuje ze 30zł, te puszki dalej robią zdjęcia i nawet parę ficzerków mają, których próżno szukać w dslr Co kto lubi, są pewne plusy względem d610, są minusy.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale nie przy tak małej różnicy, duza matryca ma sens z bardzo dobrą optyką ale i wtedy na 24Mpix masz dobre efekty, dopiero matryce nowe jak w A7rIV uważam daje skok zauważalny bo to już 9504 x 6336...
    Masz doświadczenie w pracy z obrazkiem z 36 Mpx-owego sensora, że tak od razu go skreślasz ?
    Fakt jest faktem, że gęste sensory potrzebują lepszych obiektywów, zatem jeżeli Twój budżet tego nie dźwignie, to od razu to bierz pod uwagę.

    Dobry portret zrobisz już na parze D7200+85/1.8G i to jest chyba taki plan minimum na każdą kieszeń.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #16

    Domyślnie

    Dzięki za info, wobec tego przemyślę jeszcze raz Sony

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pablova Zobacz posta
    Zgadzam się, ale przychodzi taki moment, że potrzebujemy coś zmienić, ja chce zmienić puszkę żeby spróbować czegoś innego.
    Rozumiem, tylko nadal to jest "chciejstwo" zmiany dla zmiany
    Ja to rozumiem, bo człowiek opiera sie na chęci do zmian. Stagnacja to brak rozwoju.
    Piszę tylko o tym że 800tka wcale nei daje większych mozliwości manipulacji obrazem niż 610. Jedyną zaleta jest możliwość "cropowania" obrazka w większym stopniu niż d610
    Ściągnij sobie prawdziwe zdjęcia portretowe z obydwu puszek i zobacz co dzieje sie na granicy światła i cienia po ruszeniu krzywymi. Prawdziwe zdjecia - rozumiem prze to że nie zdjęcia ładnych "niuń" w prostym wypełnaijącym świetle

    Natomiast jeżeli obydwie puszki masz w podobnej cenie to rozważałbym 800 tkę

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Rozumiem, tylko nadal to jest "chciejstwo" zmiany dla zmiany
    Ja to rozumiem, bo człowiek opiera sie na chęci do zmian. Stagnacja to brak rozwoju.
    Piszę tylko o tym że 800tka wcale nei daje większych mozliwości manipulacji obrazem niż 610. Jedyną zaleta jest możliwość "cropowania" obrazka w większym stopniu niż d610
    Ściągnij sobie prawdziwe zdjęcia portretowe z obydwu puszek i zobacz co dzieje sie na granicy światła i cienia po ruszeniu krzywymi. Prawdziwe zdjecia - rozumiem prze to że nie zdjęcia ładnych "niuń" w prostym wypełnaijącym świetle

    Natomiast jeżeli obydwie puszki masz w podobnej cenie to rozważałbym 800 tkę
    Dziękuję za radę, zrobię jak piszesz z tymi zdjęciami dla porównania.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Używany D610 - duży przebieg
    By polak2004 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2018, 14:27
  2. Przesiadka z D800 na bezlusterkowca lub kompakt?
    By Maciek1 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 31-05-2015, 08:01
  3. D3x używany, czy nowy D800, (D600)?
    By fotomarek_k in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 16:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •